کد خبر : 3271

لیبرمن:آتش‌بس انتخاب بدی برای اسرائیل بود

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت که آتش‌بس با حماس گزینه واقعا بدی برای اسرائیل بود.


 " بوشهر 24 " به نقل از رجا نیوز به گزارش روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست"، "آویگدور لیبرمن" وزیر امور خارجه اسرائیل روز یکشنبه گفت که اسرائیل باید حماس در نوار غزه را سرنگون کرده و مسیر را برای گروه‌های میانه رو در این باره فراهم کند.
 
وی که با شبکه خبری سی‌‌ان‌ان مصاحبه می کرد گفت که وی انتقاد خود از آتش‌بسی که هفته پیش و پس از 7 هفته درگیری میان ارتش اسرائیل و گروه‌های مقاومت روی داد را اعلام کرده  و تاکید کرد که آتش بس گزینه واقعا بدی برای اسرائیل بوده است.
 
بر خلاف صحبت‌های قبلی، لیبرمن در این مصاحبه گفت که خواهان اشغال دوباره غزه نبوده و از کابینه خواسته تا راه حل دائمی برای درگیری‌ها بیابد.
 
لیبرمن مدعی شد که حماس که در حال حاضر سیطره نوار غزه را در دست دارد با گروه های تروریستی دیگر از جمله داعش و القاعده که منطقه را تهدید می‌کنند تفاوتی ندارد.
 
وی به تهدیداتی که حماس برای اسرائیل دارد اشاره کرد و گفت که "اسماعیل هنیه" پس از اجرای آتش بس صراحتا اعلام کرد که موضع حماس محو اسرائیل است.
 
آویگدور لیبرمن ادامه داد: من نمی‌دانم آیا هیچ کشور دیگری با این واقعیت که هزاران موشک به سوی شهروندان شلیک شود را قبول می کند.
 
البته لیبرمن در این مصاحبه به کشته شدن بیش از 2200 فلسطینی و مجروح شدن 11 هزار نفر دیگر در حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه اشاره ای نکرد.
 
از سوی دیگر، خانه بسیاری از فلسطینیان در نوار غزه تخریب شده و تعداد زیادی در کنار ویرانه های منازل خود و در چادرها به سر می برند.

ارسال نظر