کد خبر : 3292

تغییرات مدیریتی دیلم در راه است

تغییرات مدیریتی دیلم در راه است

بوشهر24: فرماندار دیلم با بیان اینکه تغییرات مدیریتی در شهرستان دیلم در راه است، گفت: در بحث معضل سوخت آنچه در توان داشته‌ایم را گذاشته‌ایم تا این معضل حل شود.

بوشهر24: فرماندار دیلم با بیان اینکه تغییرات مدیریتی در شهرستان دیلم در راه است، گفت: در بحث معضل سوخت آنچه در توان داشته‌ایم را گذاشته‌ایم تا این معضل حل شود.

به گزارش "بوشهر 24" قاسم قائدی در دیدار قشرهای مختلف مردم در دیلم در پاسخ به سوال فردی که پرسیده بود برای امنیت شهرستان در مقابل قاچاقچیان سوخت چه کاری انجام داده‌اید؟ گفت: در بحث معضل سوخت آنچه در توان داشته‌ایم را گذاشته‌ایم تا این معضل حل شود.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم شکایات مردمی نسبت به این مسئله که برای نمونه از یکی از اهالی پیامکی با این مضمون دریافت کردم که «جناب فرماندار چشم و دلت روشن اسکله سوخت راه‌اندازی کرده‌اید؟»

قائدی گفت: با همکاری نیروی انتظامی و دریابانی در مدت بیش از یکماه تا حد بسیار خوبی فضای آرام و امنی را برای مردم این شهرستان بوجود آورده‌ایم و تمام همت خود را را مبذول داشته‌ایم که تاکنون این کار رضایت بخش بوده است.

فرماندار دیلم در پاسخ به سوال شخص دیگری که پرسیده بود چرا باید افرادی که توانائی علمی و آمورشی  در شهرستان دارند سرخورده شده و برای ادامه فعالیت به دیگر شهرها بروند، پاسخ داد: اول باید گفت کسی که دغدغه شهرستانش را داشته باشد نباید از شهرستانش برای فعالیت به دیگر شهرها برود و باید بماند و از حداقل‎‌ها استفاده حداکثری ببرد.

وی گفت: همه ساکنین این شهرستان مستحق بهترین امکانات و شرایط هستند، چه در بحث تجارت، اشتغال، آموزش و غیره و اینگونه افراد باید در شهرستان خود تلاش مضاعف کنند تا مشکلات شهر در آینده‌ای نه چندان دور حل شود.

فرماندار دیلم افزود: اینگونه افراد به ما مراجعه کرده و از مشکلات و دغدغه‌های خود بگویند تا علت اینکه چرا اینگونه افراد نمی‌توانند در این شهرستان در بحث آموزش فعالیت کنند تا ما در حد توان خود در این معضل تمام سعی و تلاش خود را انجام دهیم.

نتیجه استخدامی ثبت احول مهرماه مشخص می‌شود
وی در پاسخ به سوالی فردی دیگر که پرسیده بود نتیجه استخدامی ثبت احوال که در سال گذشته برگزار شد در چه وضعیتی است، گفت: در این زمینه با حوزه منابع انسانی استانداری صحبت خواهم کرد و نتیجه را ابلاغ می‌کنم ولی تا آنجا که خود اطلاعاتی از ستاد استانداری دارم احتمالا در مهرماه فرآیند استخدامی برای افرادی که آزمون داده‌اند انجام خواهد شد.

هیچ شاکله قانونی برای انتصاب نیروی‌های بومی وجود ندارد
فرماندار دیلم در پاسخ به سوال دیگری با این موضوع که چرا با تاکید استاندار بر استفاده از نیروهای بومی در شهرستان‌ها هنوز این امر در سطح شهرستان برقرار نشده است، توضیح داد: در پاسخ باید گفت که هیچ شاکله قانونی وجود ندارد که بیان دارد حتما در فلان قسمت باید نیرو بومی باشد، بجز طرح دولت در پارس جنوبی که متاسفانه باید گفت تاکنون هم این امر محقق نشده است.

وی افزود: البته ضروری است که طبق ضرب‌المثل عامیانه چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است سعی ما بر این بوده که علاوه بر مشکلات کادرسازی در انتصاب مدیران بومی اهتمام ورزیده‌ایم که معاونان و مشاوران فرماندار و بخشدار مرکزی از نیروهای جوان و بومی این شهرستان انتخاب شده‌اند.

قائدی تصریح کرد: هر جا که چنین امری محقق نشده دلیلش جا نیفتادن گزینه‌های بومی معرفی شده در استان بوده که مصداقش در بخشداری امام حسن را شاهد هستیم که من سه نیروی بومی معرفی کردم، ولی هر سه بنا به مسائلی رد شدند.

در مدیریت ادارات شهرستان تغییر و تحول خواهیم داشت
وی بیان داشت: در اینجا این نکته را هم باید متذکر شوم که در بحث مدیریت ادارات تغییر و تحول خواهیم داشت که این امری عادی و جا افتاده و حق طبیعی  دولت است که مدیرانی را که همسو با دولت هستند و از توانمندی لازم برخوردارند دعوت به همکاری کند.

فرماندار دیلم یادآور شد: انتخاب مدیران شهرستان با توجه به توانایی و عملکرد مدیران صورت می‌گیرد و در بحث منابع انسانی و تغییر و تحول مدیران باید گفت مدیر جدیدی که انتخاب می‌شود باید تواناتر از مدیر سابق باشد در غیر این صورت تغییر مثبتی نیست.

این مسئول در پاسخ به سوال فرد دیگری که پرسیده بود در بحث اشتغال و معضل بیکاری افراد چه برنامه‌ای دارید، بیان داشت: به اداره کاریابی و سایر موسسات کاریابی خصوصی اعلام کرده‌ام که بانک اطلاعاتی خود را برای فرمانداری تعریف کنند تا در ساماندهی بحث اشتغال توانمند باشیم.

بحث اشتغال، دغدغه دولت است
قائدی با اشاره به اینکه بحث اشتغال دغدغه دولت است، عنوان کرد: در جلسات کارگروهی شرکت نفت هم اشاره کردم که باید از افراد بومی شهرستان استفاده شود.

وی ادامه داد: با حجم بالای شرکت‌های نفتی که در این شهرستان وجود دارد و ما داریم دود و آلاینده‌های آن را می‌خوریم حق استفاده از این امکانات را باید داشته باشیم.

پیشنهاد راه‌اندازی دفتر نمایندگی نفت و گاز در دیلم
فرماندار دیلم در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد کرده‌ام که در دیلم دفتر نمایندگی نفت و گاز ایجاد شود که این موضوع را با امام جمعه و استاندار مطرح کردم.

منبع: مهر

ارسال نظر