کد خبر : 3425

سخنگوی شورای شهر برازجان: ای شورا، عطایت به لقایت!

سخنگوی شورای شهر برازجان: ای شورا، عطایت به لقایت!

بوشهر24: بهادر قائدی برازجانی سخنگوی شورای شهر برازجان با انتشار یادداشتی خطاب به مردم برازجان درخصوص دو دستگی در شورا و برخی وقایع مطالبی را بازگو نموده است.

بوشهر24: بهادر قائدی برازجانی سخنگوی شورای شهر برازجان با انتشار یادداشتی خطاب به مردم برازجان درخصوص دو دستگی در شورا و برخی وقایع، مطالبی را بازگو نموده است.

به گزارش "بوشهر24"، متن این یادداشت به شرح زیر است:

با عرض سلام، ادب واحترام خدمت مردم عزیز و صبور

با توجه به اتفاقاتی که در خصوص انتخابات هییت رییسه  شورای اسلامی این شهر رخ داده است بر خود وظیفه می دانم تا نکاتی چند را با شما مردم عزیز در میان بگذارم. خود از بن دندان یقین دارم که مردم ما بسیار نکته سنج و فهیم هستند و توانایی و قدرت تشخیص صواب را از ناصواب دارند.

از بابت تنش و اصطکاک پیش آمده به غایت غمگین و مغموم هستم چرا که به صرفه و صلاح شهر نیست و روند پیشرفت شهر را متوقف می کند و مردم نیز آزرده خاطر می گردند. ولی از جهتی دیگر آن را به فال نیک می گیرم زیرا طبق قانون فیزیک حتما حرکتی صورت گرفته است که موجبات اصطکاک را در بر داشته است. سکوت و تواضع همیشه مثبت نیست و حاکی از اوضاع خوب وخوش نمی باشد. ما به پیروی از منویات مقام معظم رهبری، موازین اسلامی و انسانی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با در نظر گرفتن اعتلای مرز و بومان به عنوان اعضای شورای شهر قسم یاد کرده ایم در راستای منافع مردم و کشور اسلامی مان راست بیاندیشیم، تصمیم بگیریم، عمل کنیم و گام برداریم. پس چشم و زبان فرو بستن در برابر ناعدالتی خیانتی است عظیم به مردم و کشور عزیزمان.

باری در ادامه مطالبی را به اجمال و از سر درد دل خدمتتان عرض می کنم، باشد که سبب روشنگری و رفع پایمالی حقوق مردم شود. امید است که مقبول اهل تفکر و تعقل افتد و ضمنا این مخلص را از نصایح و انتقادات ارزنده خودتان محروم نگردانید که در فضای نقد است که رشد صورت می گیرد.

1- وقتی  مدیریت  شورا ضعیف باشد می توان نتایج منفی عملکرد مدیریت شورا را در یک سال گذشته با مدیری که با حداقل رای انتخاب می شود دید.

2- وقتی انتخاب مدیریت شورا بر اساس شایسته سالاری نباشد و رییس شورا خود را مدیون 4 نفر از همراهان خود بداند، وقتی افرادی ذی نفوذ در محافل خانگی 5 نفر را به هم می رسانند و بین آنها وحدت برقرار می نمایند در عرصه شورا و شهرداری مطالباتی طلب می کنند رییس شورا و گروه 5 نفره مجبورند قانون را نادیده بگیرند و حقوق مردم را دو دستی تقدیم کنند.

3- وقتی در شورا اکثر تصمیمات بدون رای گیری وارد صورت جلسه می شود. گاهی هشت نفر با موضوعی موافقند ولی یک نفر مخالف که از همان گروه 5 نفره است مصوبه را به تعلیق در می آورد و دیگر پیگیری نمی شود.

4- وقتی قدرت طلبی و تمامیت خواهی 5 نفره در شورا جو شهرداری را ناامن کرده و سبب ساز باند و باندبازی و کنار گذاشتن افراد باتجربه و متخصص شده است.

5- وقتی رفیق گرمابه و گلستان عضوی از شورا  که بارها شکست مالی خورده است می شود مشاور اقتصادی شهردار.

6- وقتی رفیق شفیق عضو دیگری از شورا با وجود کمی سن وسال و بی تجربگی می شود مشاور دیگر شهردار.

7- وقتی برادران عضوی از شورا بابت راه اندازی نصب صدها تابلو تبلیغاتی در شهر شهردار را تحت فشار می گذارند و این در صورتی است که نص صریح قانون می گوید اقوام درجه یک اعضای شورا نمی توانند با شهرداری وارد معامله شوند.

8- وقتی جمعه بازار از آن پسر عضوی از شورا و دکه ای فلان جا برای خواهر زاده اش می شود و این در حالی است که ورزشکاری مدال آور باید بابت آنها از نان خوردن بیافتد.

9- وقتی از دکه داری که آشنای عضوی از شوراست حمایت می شود و شهروند معترض به ازدحام جمعیت  مشتریان  جلوی درب خانه او صدها بار باید بیاید و برود و البته آنچه که به جایی نرسد فریاد است  با وجود چنین گوشهایی.

10- وقتی عضوی از شورا به حمایت از برادرش اصرار بر افزایش محدوده شهر دارد و این درحالی است که صدها میلیارد تومان برایشان به ارمغان خواهد آورد.

11- وقتی برخی در شورا در گروه 5 نفره استقلال رأی ندارند و بازیچه این و آن می شوند و حتی رأی او را به زور با خودکار خود می نویسند.

12- وقتی طرح های گروه چهار نفره مصوب نمی شوند.

13- وقتی برخی به حقوق کمتر از یک میلیون و پانصدهزار تومان  راضی نیستند و چک حقوق سیصد یا چهارصد هزار تومانی را پاره می کنند.

14- وقتی با گذشت کمتر از یک سال شهردار آن شهر تحت فشار برخی از اعضای شورای شهر بیش از80 جابه جایی صورت می دهد و می گویند شهردار مستقل است، در حالی که دوستان شفیق گروه 5 نفره بر منصب قدرتند و متخصصین به حاشیه رانده شده اند.

15- وقتی طبق قانون شوراها سخنگو و منشی عضو هییت رییسه هستند ولی به جلسات هییت رییسه دعوت نمی شود تا خود موضوعات را تصمیم گیری کنند.

16- وقتی محلاتی همچون حسین آباد، علی آباد و خضر غرق در فقر، کمبود و معضلات اجتماعی هستند ولی برخی در شورا دلشان برای وجهه شهردارشان می سوزد و درخواست اتوموبیل شاسی بلند، شیک و خارجی می کنند.

17-  وقتی، وقتی، وقتی ...

چه باید کرد؟ آیا بهتر نیست عطای چنین شورایی را به لقایش بخشید؟ آیا شرکت کردن در چنین شورایی گناه نیست؟

"گر نویسم شرح آن بی حد شود/ مثنوی هفت من کاغذ شود"

تا کی بایستی صورت خود را با سیلی سرخ نگاه داشت و در برابر پایمال شدن حقوق مردم سکوت کرد؟

به زعم بنده در حال حاضر شورا به معنای واقعی کلمه وجود ندارد و خودخواهی، لجاجت، حسادت و فاصله گرفتن از ارزش های اسلامی و انسانی از دلایل همکاری نکردن ائتلاف حداکثری با چهار نفر دیگر از نمایندگان قانونی مردم می باشد.

بنده از فرماندار، نماینده  مجلس اسلامی، امام جمعه و فرمانده  محترم سپاه  و همه مسئولین تقاضا دارم فکری به حال پریشان این شهر کنند.

در پایان ضمن ابراز نگرانی از چنین اتفاقاتی که توفیق خدمت رسانی را کند نموده، اما این اقدام را به نفع مردم و شهر دانسته تا این روند ناعادلانه، انحصار طلبانه و ائتلاف 4 و 5 متوقف و شکسته گردد و توازن، روح خیر وعدالت بر شورای شهر حاکم شود.

 گروه 4 نفره اعلام همکاری می نماید تا ائتلاف 4 و 5 پایان پذیرد مشروط بر اینکه دوستان دست از تمامیت خواهی خود  دست بشویند و شبانه کابینه چهار سال شورا را همچون ارث پدری تقسیم ننمایند.

از درگاه خداوند متعال تقاضای کمک و بخشش گنه کاران را دارم هر چند که حق الناس بسیار سنگین است.

من الله توفیق


بهادر قایدی برازجانی

عضو شورای اسلامی شهر برازجان

منبع: اتحادجنوب

ارسال نظر