کد خبر : 3497

زهرا رضایی:

اسدی و آسایش هیچگاه نگفته اند اصولگرا هستیم

اسدی و آسایش هیچگاه نگفته اند اصولگرا هستیم

بوشهر24: زهرا رضایی امیدوار است اختلافات به وجود آمده در بین شورا و شهرداری بندر بوشهر هرچه سریعتر برطرف شود تا در این میان مردم زیان کمتری ببینند، ولی در عین حال می گوید: نمی تواند نظرات اعضای شورا و اتفاقاتی که در آینده ممکن است به وقوع بپیوندد را پیش بینی نماید.

بوشهر24: زهرا رضایی امیدوار است اختلافات به وجود آمده در بین شورا و شهرداری بندر بوشهر هرچه سریعتر برطرف شود تا در این میان مردم زیان کمتری ببینند، ولی در عین حال می گوید: نمی تواند نظرات اعضای شورا و اتفاقاتی که در آینده ممکن است به وقوع بپیوندد را پیش بینی نماید.

 

به گزارش "بوشهر24"، خانم زهرا رضایی امیدوار است اختلافات به وجود آمده در بین شورا و شهرداری بندر بوشهر هرچه سریعتر  برطرف شود تا در این میان مردم زیان کمتری ببینند، ولی در عین حال می گوید: نمی تواند نظرات اعضای شورا و اتفاقاتی که در آینده ممکن است به وقوع بپیوندد را پیش بینی نماید.

این عضو شورای اسلامی شهر بوشهر روز گذشته در گفتگویی با خبرنگار «استان نیوز»، پیرامون اتفاقات رخ داده در شورای شهر و تشدید اختلاف برخی اعضا با سعید آزاد شهرکی شهردار بوشهر توضیحاتی را ارائه کرده که در ادامه می خوانید:

برای رسیدن به ریاست شورا لابی گری نکردم/ برنامه داشتم
رضایی درخصوص اینکه در سال دوم فعالیت شوراها دیگر نایب رئیس نیست گفت: از این بابت اصلاً ناراحت نیستم، زیرا وقتی هدف خدمت باشد اینگونه تعابیر معنای چندانی ندارد؛ بنده به انتخاب ریاست شورا نیز به این دلیل ورود کردم که دوست داشتم با برنامه ریزی هایی که انجام داده بودم، شورا به سمت رفع مشکلات مردم و برداشتن حاشیه ها برود و کمیسیون ها بتوانند فعال تر از گذشته برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

وی افزود: در این خصوص هم فقط به اعضای شورا اطلاع دادم و هیچ لابی گری نیز در این رابطه صورت نگرفت؛ ضمن اینکه برای نایب رئیسی هم از همان ابتدا تمایلی نداشتم.


به رای آقای آسایش احترام می گذارم
زهرا رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص رای آقای مهرزاد آسایش به عبدالخالق برزگر نیز گفت: با صحبت هایی که دوستان با ایشان کرده بودند انتظار می رفت با استدلال هایی که برایش شده است همکاری نماید اما به عنوان عضوی از اعضای شورا، رای خودش را داشت و من هم به رای آقای آسایش احترام می گذارم.

مردم بدانند تعداد اصولگرایان شورای شهر بوشهر 6 نفر نیست!
نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهر بوشهر در واکنش به این سوال که چرا علی رغم انتظارات شاهد هماهنگی بین نیروهای اصولگرا در شورا نبودیم خاطرنشان کرد: من یک موضوعی را شفاف برای شما بگویم و آن اینکه اگر به تصمیمات و روند یک سال گذشته اعضای شورا دقت کنید خواهید دید که نیروهای اصولگرا اتفاقاً همین ها هستیم که اتحاد خود را هم نشان دادیم و اگر شما فکر می کنید تعداد اصولگرایان شورای شهر بوشهر 6 نفر است این درست نیست؛ ما فقط در یک رای که آن هم انتخاب مهندس آزاد شهرکی بود اشتراک نظر داشتیم که آنجا هم هر کسی دلایل خاص خودش را داشت و انتخاب شهردار بر اساس یک ائتلاف نبود.

وی با بیان اینکه آقایان اسدی و آسایش هم هیچگاه نگفته اند اصولگرا هستیم تصریح کرد: دوستانی که در قضیه اخیر با ما همراه نشدند در خیلی رای ها همراه ما نبودند و این تازگی نداشت؛ و من این مسایل را اینجا توضیح می دهم زیرا مردم فکر می کنند ما 6 نفر هستیم و ممکن است از ما توقع داشته باشند؛ مردم باید این مسایل را بدانند تا سطح توقعات خود را مطابق تعداد واقعی اصولگرایان تنظیم کنند.


برای خودم ناراحت نشدم، برای آقای شمسا ناراحت شدم
رضایی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این میان یکی از دوستان هم که با حمایت و رای بچه های اصولگرا و مسجدی وارد شورا شده است از ما جدا شد، و من اینها را برای خودم که به من رای ندادند نمی گویم بلکه از این بابت که چرا به آقای شمسا رای ندادند ناراحت هستم. ولی در عین حال امیدوارم انشاءالله دوباره برگردد.


شورا محل کارهای اجرایی است نه سیاسی گری
این عضو شورای شهر بوشهر همچنین در توضیح ضررهایی که از اختلافات به وجود آمده بین شورا و شهرداری بوشهر متوجه مردم می شود بیان داشت: بنده اعتقاد دارم شورا محل تصمیم گیری در خصوص کارهای اجرایی و خدماتی است، و هر کسی از هر طیف و گروه سیاسی هم که آمده باشد نباید آن را در تصمیمات شورا دخیل کند؛ برای مثال آتش نشانی، خدمات شهری، گردشگری، پسماند و غیره... هیچ ارتباطی به سیاست ندارند؛ کوچه های خاکی که از سالها پیش مانده و هرگز زیبنده مرکز استان نیست، و سایر مشکلات مردم نیازی به سیاسی گری ندارند؛ همانطور که با اینگونه رفتارها در سالهای گذشته چیزی درست نشد، اعتقاد دارم با ادامه این روند باز هم چیزی درست نمی شود. بنابراین دوستان در شورا نباید عقاید سیاسی شان را در کارهای اجرایی دخیل کنند.


اگر بخواهیم هر سال یک شهردار عوض کنیم نتیجه نخواهیم گرفت
زهرا رضایی در واکنش به این سوال که فکر نمی کنید با تغییرات به وجود آمده، مخالفان شهردار در شورای شهر بوشهر راحت تر برای برکناری وی اقدام کنند، گفت: امیدواریم این اتفاق نیفتد؛ ما یک شهرداری را به آقای آزاد شهرکی تحویل دادیم که هزاران مشکل داشت و واقعاً یک شهرداری بیمار بود؛ نباید انتظار داشته باشیم شهردار یک بیمار خموده را به سرعت به یک دونده چالاک تبدیل کند.

وی با بیان اینکه آقای مهندس آزادشهرکی انسان خوش فکری است که اگر بگذارند می تواند کارهای بزرگی انجام دهد افزود: اگر بخواهیم هر سال یک شهردار عوض بشود نتیجه ای نخواهیم گرفت و من امیدوارم اعضای شورا به تثبیت شهرداری کمک کنند.


تغییر صندلی شهردار یک لجبازی بود/ حداقل سه چهار نفر اطلاع نداشتند
رضایی همچنین تغییر صندلی شهردار در شورای شهر را ناشی از یک لجبازی دانست و گفت: من نظیر چنین اتفاقی را به جز در شورای سوم بوشهر در هیچ جای کشور سراغ ندارم؛ و قرار نیست کاری را به این دلیل که در شورای سوم اتفاق افتاده اینجا هم تکرار کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر بوشهر با بیان اینکه شهردار حداقل منتخب 6 نفر از اعضای شوراست اضافه کرد: در اتفاقی که اخیراً در رابطه با صندلی شهردار رخ داد احترام این 6 عضو هم حفظ نشد.

خانم رضایی با اشاره به غیر قانونی بودن تصمیم جابجایی صندلی شهردار، افزود: از نظر قانونی تنها تصمیماتی قابلیت اجرایی دارند که در صحن شورا مطرح و تصویب شود؛ ولی چنین تصمیمی که بر اساس آن باید صندلی شهردار را جابجا می کردند مطرح  نشده بود و سه چهار نفر دیگر از اعضای شورا هم اعلام کردند که ما در جریان موضوع نبوده ایم؛ و شورایی که خودش در ابتدا یک صندلی را به شهردار تعارف کرده است، حالا پس بگیرد کار ناپسندی است.

انتخاب ها از قبل انجام شده بود!
وی اشاره ای نیز به نحوه انتخاب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر کرد و گفت: انتظار داشتیم اعضای محترم شورا از بنده و آقای برزگر زاده برنامه هایمان را طلب کنند، ولی آنها حتی هدف ما را هم سوال نکردند، که به نظرم انتخاب ها از قبل انجام شده بود!

زهرا رضایی در پایان یادآور شد: سرنوشت مردم به تصمیمات و اعمال ما گره خورده است و هیچیک از ما حق نداریم در جهت منافع شخصی و گروهی خود عمل کنیم. امیدواریم بتوانیم همگی طوری عمل نماییم که رضایت و خوشنودی خداوند را در پی داشته باشد.

 

ارسال نظر