کد خبر : 3501

جرزنی سیاسی یا سهم خواهی از شورا و شهرداری؟

جرزنی سیاسی یا سهم خواهی از شورا و شهرداری؟

بوشهر24: بعد از انتشار نامه سرگشاده یکی از اعضای شورای شهر برازجان در آن اتهاماتی به سایر اعضای شورا وارد شده بود، یکی از شهروندان با ارسال یادداشتی به این نامه پاسخ داده است.

بوشهر24: بعد از انتشار نامه سرگشاده یکی از اعضای شورای شهر برازجان در آن اتهاماتی به سایر اعضای شورا وارد شده بود، یکی از شهروندان با ارسال یادداشتی به این نامه پاسخ داده است.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فوری نیوز، متن این یادداشت به شرح زیر است:

در این متن به دنبال اثبات ضرورت وجود شوراهای اسلامی شهر و روستا و موانع پیش روی تحقق کامل آرمان های این قانون که اثباتی برای مردم سالاری قانون اساسی کشورمان است نیستم بلکه مواردی که طی این روزها از طریق رسانه های نوشتاری و سایت های خبری دنبال کرده ام و مطالب پراکنده ای که از گوشه و کنار شنیده ام مرا بر آن داشت تا یادداشتی پیرامون احوال فعلی شورای شهر برازجان بنویسم.
در ابتدای تشکیل شورای چهارم شهر برازجان ورود 8 عضو جدید به این شورا که اکثرا جوان و دارای تحصیلات عالیه بودند، نوید تحول و نوآوری در فرآیندهای مهم تصمیم گیری و تصمیم سازی را در حوزه مدیریت شهری می داد.اما قبل از شروع به کار رسمی شورای چهارم شاهد برخی فشارها و شانتاژهای رسانه ای و خبری در جهت تاثیرگذاری، ایجاد فشار و یا حتی ارعاب اعضای جدید شورای چهارم بودیم. به نظر می رسد هدف از تمامی این تحرکات ، تلاش در راه ابقای شهردار وقت و ادامه مسیر دلخواه این گروه فشار بوده است. چرا که آنان در دوره شهردار سابق، شهرداری را به حیاط خلوت خود تبدیل کرده بودند و از این راه علاوه بر کسب منفعت های مالی بسیار ، به کار سیاسی و تبلیغاتی گسترده ای نیز دست میزدند که جز هدر دادن بیت المال و درآمدهای شهرداری که از عوارض مردمی جمع آوری شده بود نتیجه ای در بر نداشت. محققا تداوم این مسیر خواست این گروه بوده است. با شروع به کار شورای چهارم شاهد جهت گیری متفاوت برخی از اعضای مردمی شورا در قبال این روند بودیم که از نمونه های آن می توان به تغییرات گسترده در حوزه مدیریت شهری و نظارت و پیگیری ها را اشاره نمود.
در ادامه این گروه فشار با همراه ساختن برخی از اعضای شورا سعی در تخریب این رویه کرد و بدیهی بود که با ترغیب تعدادی از اعضای شورا به بیان اظهارات جنجالی و تفرقه انگیز و تشویش اذهان عمومی پرداخت و سعی در تخریب حرکت و سمت و سوی جدید شورا را نمود و در یک گام تفرقه افکنانه به دو دسته گی در شورا دامن زد و خبر از ائتلاف گروه پنج نفره و چهار نفره در شورا داد. این گروه فشار با استفاده از ابزار رسانه ای خود اعضای شورا را که با طرح ها و برنامه های آنان همراه نبودند را مورد هجوم شدید حملات رسانه ای خود قرار داده و همراهی آنان با هم را ائتلافی نا مبارک جلوه داد که قسم خورده اند در صواب و ناصواب با هم همراه باشند . جالب اینجاست که خود این گروه و حامیان شورایی شان یعنی گروه به اصطلاح چهار نفره در ابتدای راه تلاش گسترده ای در جهت کسب آرا حداکثری و تشکیل گروه اکثریت در شورا را جهت اعمال نظرات خود داشتند و زمانی که نتوانستند به آن دست یابند حرکت مشابه گروه مقابل را بسیار زشت خوانده و سعی در تخریب گسترده آن نمودند.
حال باخبر شدیم بار دیگر این گروه چهار نفره به همان بهانه های قدیمی و در شرایطی که راهی برای اعمال خواسته های خود نمی بینند در جلسه انتخاب هیئت رییسه شورا حضور نیافته و جلسه را از رسمیت انداخته اند ، کاری که باید برای آن در برابر مردم پاسخگو باشند که آیا قرار است چون نظر شخصی شان در ابقای آقای x در شهرداری و یا ریاست آقای y در شورا محقق نشده هر بار همانند بازی های کودکانه بساط قهر و آشتی راه بیاندازند و از هدف اصلی خود که قانون گذاری و تلاش برای آبادانی شهر است دست بکشند؟ نام این کار گروه به اصطلاح 4 را چه می توان نهاد؟ آیا این جرزنی گروهی و سیاسی است یا بغض و کینه ای است که از عدم دستیابی به خواسته های آنان در شورا حاصل شده است؟
مدافعان رسانه ای این گروه 4 نفره چه توجیهی برای تماس ها و ارتباط گیری های مکرر و پشت پرده خود با شهردار و مدیران وی دارند؟
فاجعه اصلي اين است كه گويا علاوه بر تلاش هاي گروه موسوم به 4 در آغاز به كار شورا كه فصد تشكيل اكثريت را داشتند ؛ در اقدامي مشابه در يك سال بعد يعني در شهريور ماه امسال و با شدتي بيشتر سعي در ارتباط گيري با اعضاي شورا نموده و با مذاكره ، دادن وعده و حتي تطميع ديگر اعضاي شورا سعي در به اكثريت رساندن آرا خود و دستيابي به هييت رييسه شورا را داشتند. براستي آيا مشكلات شهر برازجان و ارائه طرح هايي در راه كاستن از اين مشكلات مهم ترند يا دستيابي به رياست و هييت رييسه شورا آن هم با اين همه لجاجت؟
آيا اگر از روز اول و در اولين انتخابات هييت رييسه و يا شهريور ماه امسال و در دومين انتخابات هييت رييسه اين گروه به اكثريت مي رسيد و گروهي 5 نفره را تشكيل ميداد باز هم ائتلاف را كاري زشت مي پنداشت؟ اگر اينچنين است پس چرا خود مكررا اقدام به تشكيل گروه اكثريت شورا مي نمايد و هر بار كه در اين راه به موفقيتي نميرسد به جنجال آفريني و دلسرد نمودن مردم شهر از شوراي شهرشان مي پردازد؟
برادرانه و عاجزانه از گروه اءتلاف 4نفره شورای شهر می خواهم که به دور از مشاوره ها و راهنمایی های غلط این گروه فشار که باعث ایجاد حس بدبینی و عدم اعتماد میان آنان و دیگر اعضای شورا شده است و گام نهادن در راه خواسته های آن گروه ، در کنار دیگر اعضای شورا شهر قرار گیرند و بدور از تمامی لجبازی ها ، دست دوستی و وحدتی که بارها از سوی دیگر اعضای شورا به سمتشان دراز شد را به گرمی بفشارند و محیط شورا و شهرداری را مهیای باج خواهی و فعالیت های سیاسی گروه ها قرار نداده و به وظیفه قانونی خویش در راه اعتلا و عمران شهر برازجان بپردازند.
به امید آنکه روزی منیت های نوع بشر تمامی یابد. انشاءالله
شهروند برازجانی
شهريور ماه 1393

ارسال نظر