کد خبر : 3525

صادق زیباکلام: گره تحريم ها باز نشده است

صادق زیباکلام: گره تحريم ها باز نشده است

واقعيت امر اين است که بين 4 تا 6 ميليون بيکار داريم و هنوز رونق اقتصادي به وجود نيامده است / واقعا مسئله هسته اي و گره تحريم ها باز نشده است/

به گزارش بوشهر 24، صادق زیباکلام در گفتگو با خبرآنلاین به انتقاد از بخشهایی از عملکرد دولت در زمینه اقتصادی پرداخت و گفت:

در اقتصاد، آقاي روحاني مي گويد که نقطه به نقطه خيلي عالي بوده است و شيب آن عالي بوده است.

وی افزود: ولي واقعيت امر اين است که بين 4 تا 6 ميليون بيکار داريم و هنوز رونق اقتصادي به وجود نيامده است و من و شما مي دانيم که تا رونق اقتصادي به وجود نيايد، نمي توانيد براي اين 4 تا 6 ميليون بيکار فکري بکنيد و اين وقتي به وجود مي آيد که سرمايه گذاري زيادي در کشور ايجاد شود و بخش خصوصي  سرمايه گذاري کند، سرمايه بسياري از ايرانيان که به مالزي، مناطق آزاد چين و .... برگردد.

زیباکلام در ادامه به مساله هسته ای نیز اشاره کرد و ضمن تاکید بر اینکه به عملکرد دولت در این زمینه نمره قابل قبولی می دهد اظهار داشت: واقعا مسئله هسته اي و گره تحريم ها باز نشده است. بنابر اين نمي توانيم به سوال شما دقيق پاسخ دهيم و بگوييم که مردم (از رای به روحانی) پشيمان هستند؟ چند درصد پشيمان هستند؟ يا نه عکس آن.  به نظر من آقاي روحاني همچنان دارند امتحان پس مي  دهند و هنوز هيچ اتفاق قطعي چه از باب منفي و چه از بعد مثبت نيفتاده است. البته ايشان زماني که داشتند تبليغ انتخاباتي مي کردند، در خصوص آزادي زندانيان سياسي و در خصوص رفع حصر خيلي شجاعانه ، بازتر و آشکارتر صحبت مي کردند ولي من و شما مي دانيم که دست ايشان نيست و ايشان در بهترين حالت در اين حوزه مي تواند راي زني بکند.

وی در پایان به انتقاد از عملکرد روحانی در سیاست داخلی و پیگیری مطالبات اصلاح طلبان پرداخت و گفت: من مي فهمم که دست ايشان نيست اما چيزي که براي من مهم است اين است که آقاي روحاني چقدر دغدغه اينها را دارد. خطاب من به آقاي روحاني این است که من مي دانم که بسته شدن روزنامه دست شما نيست ولي سوال من ازشما اين است که چقدر دغدغه اين را داريد؟ وقتي يک روزنامه بسته مي شود شما چقدر ناراحت مي شويد؟

بعضي وقت ها دلم مي خواهد از آقاي روحاني بپرسم که شما چقدر دغدغه زندانيان سياسي و رفع حصر را داريد؟ دوست دارم فکر کنم که ايشان اين دغدغه ها را دارد، چراکه خيلي از آن 19 ميليون نفر فکر کردند که ايشان دغدغه آزادي هاي مدني را دارد و من هم يکي از آن 19 ميليون نفر بودم!

ارسال نظر