کد خبر : 3696

مسئول اسرائیلی:حزب‌الله و حماس، شکست ناپذیرند

مسئول اسرائیلی:حزب‌الله و حماس، شکست ناپذیرند

رئیس اسبق سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر پیروزی حماس در جنگ اخیر غزه گفت که اراده نظامی موجود در برخی گروهها مانند حزب‌الله و حماس باعث شده شکست آنها غیرقابل ممکن شود.

بوشهر 24: رئیس اسبق سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر پیروزی حماس در جنگ اخیر غزه گفت که اراده نظامی موجود در برخی گروهها مانند حزب‌الله و حماس باعث شده شکست آنها غیرقابل ممکن شود.
 
به گزارش بوشهر 24 به نقل از خبرگزاری فلسطین «سما»، «اوری ساگی» ژنرال ارتش ذخیره رژیم صهیونیستی و نیز رئیس اسبق سازمان اطلاعات نظامی ارتش تل‌آویو در گفت‌وگو با «هاآرتص» گفت: مسئله تونلهای حماس جدید نیست و مربوط به دهه هفتاد است اما با کمال تعجب تا امروز ادامه دارد و عملیات‌ها نظامی آن را نابود نکرده است.
 
ساگی در ادامه افزود که ارتش رژیم صهیونیستی ارتشی قوی و کارآمد است اما نمی‌داند که چگونه از وسایل نظامی خود برای شکست تهدیدات حماس استفاده کند.
 
وی افزود: ارتشی در جهان را نمی‌شناسم که قادر به تغییر ایدئولوژی یا نظام حاکم یک کشور باشد تجربه‌های «اسرائیل» در تغییر حکومت در خاورمیانه موفقیت آمیز نبوده است و از جمله شواهد آن تلاش برای تغییر حکومت لبنان در جنگ 1982 بود و از همگان می‌خواهم از تجربه لبنان درس بگیرند و آنچه برای اسرائیل در جمگ اخیر غزه و تلاشش برای نابود حکومت حماس در نوار غزه رخ داد را بررسی کنند.
 
ساگی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی سیاستی غلط در تعاملش با لبنان و نوار غزه پیاده کرد و باعث شکل‌گیری و افزایش قدرت حزب‌الله در لبنان و حماس در نوار غزه شد ، وی ادامه داد که به نظر او حماس تنها نماینده قانونی و حقیقی برای 1.8 میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه است.
 
وی در سوالی پیرامون پیروزی جنبش حماس در جنگ غزه پاسخ داد: حماس مدت 50 روز در مقابل ارتش اسرائیلی ایستاد و همچنان در غزه حکومت می‌کند، ساغی ادامه داد که اراده نظامی موجود در برخی گروهها مانند حزب‌الله و حماس باعث شده شکست آنها سخت و حتی غیرقابل ممکن شود و این درگیری نابرابری است که نمی‌توان در آن پیروز شد.
 
اوری ساگی در پایان گفت که ارتش رژیم صهیونیستی همچنین نمیداند چگونه با تهدید جغرافیایی مقابله کند و این تهدید امکان بقای یک دولت یهودی دیموکراتیک و صهیونیست را ناممکن می‌کند و «اسرائیل» نیاز به مشروعیت منطقه‌ای و بین‌المللی دارد و فقدان این مشروعیت به معنای تهدیدی وجودی برای آن است.

ارسال نظر