کد خبر : 3704

واکنش شدید امام جمعه برازجان به یک ایده:

ایده انحلال شورا یک طرح باطل است

ایده انحلال شورا یک طرح باطل است

بوشهر24: خطیب نماز جمعه برازجان در واکنش به ایده انحلال شورا توسط برخی اعضاء گفت: نظام برای انتخابات و برای تشکیل شورا هزینه کرده است، حال کسانی بگویند چون به خواست ما عمل نمی شود باید شورا منحل شود، این یک حرف غیر منطقی و بدعت گذاری غلط است.

بوشهر24: خطیب نماز جمعه برازجان در واکنش به ایده انحلال شورا توسط برخی اعضاء گفت: نظام برای انتخابات و برای تشکیل شورا هزینه کرده است، حال کسانی بگویند چون به خواست ما عمل نمی شود باید شورا منحل شود، این یک حرف غیر منطقی و بدعت گذاری غلط است.

به گزارش "بوشهر24" حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان با ابراز نگرانی از مباحث پیش آمده در شورای شهر برازجان اظهار کرد: انتظار می رفت در این شورا شاهد اختلافات کمتری باشیم، اعضاء بیشتر به فکر مردم باشند و وقت خود را بیشتر برای تخریب یکدیگر نگذارند.

وی در ادامه افزود: در این چند دوره شوراهای متعددی آمده اند و رفته اند ولی این دوره انتظار بیشتری می رفت تا با وجود افرادی تحصیل کرده، با سابقه و با تجربه دیگر شاهد اختلافات نباشیم و قدرت طلبی و ریاست طلبی مانع نشود که شورا از مسئولیت خود باز بماند.

مصلح با بیان اینکه شورا با اتحاد و همدلی باید وقت خود را برای رفع مشکلات مردم سپری کند تصریح کرد: اعضای شورا اختلافات را کنار بگذارند و بجای اینکه وقتشان را صرف حذف، دفع و تخریب یکدیگر کنند این فرصت را صرف خدمت به مردم نمایند.

امام جمعه برازجان در پی رسانه ای شدن برخی اختلاف نظرهای داخلی شورا گفت: اختلافات درون شورا را به میان مردم و رسانه ها نکشید زیرا افراد و رسانه هایی هستند که به این مشکلات دامن می زنند.

مصلح با توصیه رسانه ها به رعایت اخلاق مداری افزود: رسانه ها مواظب باشند که به اختلافات و مشکلات شورای شهر دامن نزنند.

خطیب نماز جمعه برازجان در واکنش به ایده انحلال شورا توسط برخی اعضاء گفت: ایده انحلال شورا یک طرح باطل است و نتیجه این ایده، بازی کردن با سرنوشت مردم است که انتظار می رود همه به مقررات تمکین کنیم و قانون را برای حل مشکلات فصل الخطاب قرار دهیم.

وی تصریح کرد: نظام برای انتخابات و برای تشکیل شورا هزینه کرده است، حال کسانی بگویند چون به خواست ما عمل نمی شود باید شورا منحل شود، این یک حرف غیر منطقی و بدعت گذاری غلط است.

امام جمعه برازجان در پایان با اشاره به اجرای طرح تضمینی خرمای نخل‌داران خاطر نشان کرد: هرچند این اقدام در راستای حمایت از نخل‌داران است ولی قیمت خرید تضمینی خرما با قیمت تمام شده برای تولید آن تناسب ندارد و باید افزایش یابددر غیر این صورت با این قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی خرما، کشاورزان متضرر می‌شوند.

به گزارش ناصرون، پیش از این نیز یکی از اعضای شورای شهر برازجان در گفتگوی هفته گذشته خود با این رسانه، با احتمالی دانستن انحلال شورای شهر برازجان گفته بود: ممکن است مسأله به شورای حل اختلاف شوراها برود و رأی به انحلال هم بدهند.

گفتنی است چهار جلسه اخیر شورای شهر برازجان بدلیل عدم حضور 4 عضو این شورا تشکیل نگردیده است تا ایده انحلال شورا به واقعیت نزدیک شود و واکنش امام جمعه و مردم برازجان را بدنبال داشته باشد.

معترضان دلیل عدم حضور خود در جلسات را بی توجهی به خواسته های خود از سوی اکثریت شورا مطرح کرده اند.

 • سامان رضایی ۱۳۹۳/۰۶/۲۳ ۲۲:۰۴

  0 0 پاسخ

  سلام علیکم
  حاج آقا بیانات جنابعالی بسیار متین و اما و امرهم شورا بینهم پس چه میشود؟مگر شورا وظیفه ای جز مشورت دارد؟مگر 5به4 شدن قانونی است که انحلال نه؟شورایی که شهردار وامدارش باشد آینده ای جز تباهی ندارد.

 • نوید ۱۳۹۳/۰۶/۲۴ ۱۱:۲۲

  0 0 پاسخ

  اقا سامان رضایی. مجلس شورای اسلامی هم اسمش شوراست.بفرما تمام فراکسیونهایی که درمجلس هست باید تعطیل بشه یا مجلس را منحل کنن. این چه استدلالی است که دارید قانون نهادهای اجتماعی و مردمی اینه که اجماع برسر یک موضوع .تکلیف نهایی را مشخص میکنه. بفرموده حاج اقا اگر قراره قانون نادیده گرفته و انچه که به خواست من نیست صورت نگیره و جلسه را ترک کنم این بدعت گذاری است

ارسال نظر