کد خبر : 3994

فدوی: آمریکایی ها توان مقابله با ایران را ندارند

فدوی: آمریکایی ها توان مقابله با ایران را ندارند

آمریکایی ها توان مقابله با ایران را در عرصه نظامی به دلیل توانمندی های منحصر به فرد ایران از نظرعلمی، ٰفنی و نیروی انسانی متخصص ندارند.

به گزارش بوشهر 24، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس گفت: آمریکایی ها توان مقابله با ایران را در عرصه نظامی به دلیل توانمندی های منحصر به فرد ایران از نظرعلمی، ٰفنی و نیروی انسانی متخصص ندارند.
 دریادار ' علی فدوی ' عصر پنج شنبه در یادواره شهدای شهر گلسار شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در سخنانی امنیت و اقتداری را که ایران اسلامی امروز در سطح منطقه و جهان دارد حاصل ایثار و جانفشانی شهدای عزیز در هشت سال دفاع مقدس دانست .
فدوی افزود: تا زمانی که در خط امام و شهدای بزرگوار حرکت کنیم و رهنمودهای مقام معظم رهبری را سر لوحه راهمان قرار دهیم، حریم ایران اسلامی تحت تاثیر آشوب و نا امنی هایی که در دنیا حاکم است قرار نخواهد گرفت.
وی با اشاره به 31 شهریور ماه سال 64 زمان صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره ) برای تشکیل نیروی سپاه زمینی ٰدریایی و هوایی اظهارداشت: به لطف الهی در این سالها عملکرد سپاه به گونه ای بوده که حتی دشمنان از شنیدن نام این نیرو ترس بر وجودشان حاکم می شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه 27 سال از جنگ تحمیلی می گذرد یادآورشد: پس از سالها همچنان در روابط بین ایران و آمریکا تغییری ایجاد نشده است و به همین دلیل مردم ایران فریب دشمنان را نمی خورند و هوشیارانه و با بصیرت عمل می کنند.
وی گفت : آمریکایی ها پرچم دار باطل هستند و ملت ایران پرچم دار حق و این حق طلبی را از شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که الگویشان نهضت عاشورای حسینی است به میراث برده اند .
دریادار فدوی با تاکید براینکه دشمنان ایران اسلامی جرات ندارند علیه ایران اقداماتی را حتی تصور کنند، گفت: دشمنان اطمینان دارند که سپاه پاسداران به قدری توانمند است که توان پاسخگویی حملات احتمالی آنها را دارد که اگر این گونه نبود برای حمله به ایران از زمین ٰ هوا و دریا درنگ نمی کردند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه به هزینه 800 میلیارد دلاری نظامی آمریکا اشاره کرد و افزود: این میزان قابل مقایسه با هزینه های نظامی ایران نیست.
وی یادآورشد : آمریکا یی ها 100 میلیارد دلار هزینه ساخت یک ناو هواپیمایی خود می کنند و به خلیج فارس می فرستند که فقط ببینند آیا سپاه ایران توان منهدم کردن آن را دارد یا نه ؟
فدوی تاکید کرد که هیچ کشوری در دنیا مدعی تهدید علیه جمهوری اسلامی نیست و امروزه آمریکا در برابر ایران در موضع انفعال است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه ، افزود: اقدامات دولتمردان آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش که دست پرورده خودشان است نیز فقط برای گمراه کردن افکار عمومی جهان نسبت به مشکلات درونی و اقتصادی آمریکا است.
شهر گلسار شهرستان ساوجبلاغ در دوران دفاع مقدس 47 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است./ ایرنا

ارسال نظر