کد خبر : 418

داستان های تفاوت مرجع دینی و مرجع سیاسی در استان بوشهر

دیدار استاندار با نماینده ولی فقیه اقدامی ولایی یا تاکتیکی؟

دیدار استاندار با نماینده ولی فقیه اقدامی ولایی یا تاکتیکی؟

بوشهر24: با نزدیک شدن به دوم خرداد که این روزها مترادف با برگزاری جشن بازگشت به دوران اصلاحات و تطهیر مطرودین فتنه شده فضای حماسه سوم خرداد به حاشیه رفته است

بوشهر24: با نزدیک شدن به دوم خرداد که این روزها مترادف با برگزاری جشن بازگشت به دوران اصلاحات و تطهیر مطرودین فتنه شده فضای حماسه سوم خرداد به حاشیه رفته است . سطرها و ستون های اختصاص داده شده به مراسم دوم خرداد بوشهر همگی تاکید بر اخذ مجوزهای لازم از مسئولین برای برگزاری آن دارد و مشخص نیست این مراسم به چه عنوانی مجوز گرفته است ؟
به گزارش "بوشهر24"، جلسات پیشین این جریان سیاسی که در ابتدای دولت تدبیر و امید در اماکن خصوص و تالارهای عروسی برگزار می شد با تکمیل شدن پازل  تغییر مدیران استانی و چینش افراد وابسته این جلسات و همایش ها از حالت غیر رسمی به شکلی رسمی در اماکن رسمی با حمایت و مساعدت برخی از این مسئولین برگزار می گردد .
با نگاهی به اولین همایش اصلاح طلبان در سال گذشته و سخنرانی حمید رضا جلایی پور متهم دستگیر شده فتنه 88 و دعوت کننده مردم به شورش بر علیه نظام از سوی اصلاح طلبان بوشهری به عنوان سخنران ویژه مراسم این سوال به ذهن مردم خطور می کند که سخنران همایش امسال کدام یک از همقطاران جلایی پور خواهد بود؟
این عضو حزب منحله مشارکت که در دولت جدید قرار منع تعقیب وی صادر شده و در سال گذشته نیز سفری  به بوشهر داشته است،  نشان  از برنامه ریزی دستگیر شدگان فتنه در بوشهر برای مقاصد نامشخصی دارد که هوشیاری و واکنش مناسب  مسئولان و عموم علاقه مندان به نظام را می طلبد .
برای درک بهتر خوشحالی زائدالوصف اصلاح طلبان بوشهری از برگزاری همایش به اصطلاح " حماسه تا حماسه" در سالن مجتمع فرهنگی هنری 9 دی باید اهداف این تجمع را نقد و بررسی کرد . اگرچه نمی توان به استناد نام یک همایش  و یک واقعه تاریخی پی به بطن این جریان برد اما می توان با بازخوانی افکار و فعالیت بانیان و مهمان ویژه سال گذشته آنان ما را در شناخت بهتر اهداف همایش دوم خرداد در بوشهر یاری خواهد کرد.
حمیدرضا جلایی پور که این روزها در جایگاه تئوری پردازی جریان به اصطلاح دوم خرداد و اصلاح طلب اقدام به انتشار کتاب و مصاحبه با رسانه های وابسته به این گروه می کند ، محبوب و مراد دستگیرشدگان اغتشاشات بعد از انتخابات سال 88 در استان بوشهر است .
مدیر مسئول روزنامه های توس و جامعه در دوران اصلاحات که به جرم توهین به مقدسات توقیف شدند در فضای باز ایجاد شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید توانسته است کتاب " جامعه شناسی" خود  منتشر کند در این کتاب 700 صفحه ای  او در جایگاه تئوری پردازی اقدام به دعوت از مردم و مخالفین به شورش، رفراندوم و حتی انقلاب می کند .
وی در این کتاب به حمایت رسمی از فتنه گران و تهمت به نظام اسلامی اقدام می کند . شاید آنچه بیش از همه در کتاب جلایی پور خودنمایی می کند، توجه و تکیه جلایی چور برای تأیید ادعاها و تهمت های ناروای خود به مسوولین و نظام اسلامی، حوادث و اتفاقات رخ داد در فتنه 88 است، به گونه ای که جلایی پور با اسم بردن از اعتراضات مدنی و اجتماعی، حمایت خود را از این گونه اعتراضات اعلام کرده و مسوولین را برای مقابله با آن بازخواست می کند و به دروغ از لفظ سرکوب استفاده می کند.
جلایی پور در کتاب "جامعه شناسی خود درباره دوم خرداد می گوید : در 2 خرداد 1376 با شروع کار دولت خاتمی، اقشار متوسط جدید پیکره اصلی شهرهای ایران را تشکیل می دادند. به همین دلیل دموکراسی خواهی ایرانیان اوج بیشتری گرفت و خود را در قالب جنبشی اجتماعی به نمایش گذاشت. این خواست، خود را در حرکت اجتماعی پس از انتخابات 1388، در قالب "رأی من کو؟" نشان داد .
با مرور نام افرادی که در جلسه هماهنگی این همایش در بوشهر مشارکت داشته اند نام اشخاصی دیده می شود که در آشوب بعد از انتخابات سال 88 در بوشهر توسط نهادهای مسئول دستگیر شده اند سال گذشته از جلایی پور با حضور در گلزار شهدای بوشهر استقبال کردند حالا با چشم پوشی مسئولین استانی اقدام به برگزاری همایش می کنند .
اما ...
استاندار محترم که بعد از گذشت بیش از 5 ماه از انتصاب خود در جایگاه استاندار به تازگی با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان دیدار داشته و اقدام به انتشار تصاویر اقتدای نماز خود به نماینده رهبر معظم انقلاب  کرده اند شایسته است نظرات نماینده ولی فقیه را در اقدامات خود مدنظر داشته باشند .
رهبر معظم انقلاب و نماینده ایشان در استان درباره فتنه مواضع روشن و سخنان صریحی دارند و بهتر مجموعه مدیران ارشد استان در مواضع سیاسی نیز به نظرات  آیت الله صفایی بوشهری توجه داشته باشند و در برابر قانون شکنان و کسانی که به صراحت در برابر نظام و انقلاب موضع گیری کرده اند موضع گیری شفاف داشته باشند .
جناب استاندار در جایگاه مدیر ارشد استان به خوبی به این نکته توجه دارند که در نظام اسلامی تنها اقتدای نماز کافی نیست و اقتدای سیاسی به رهبر انقلاب نیز وجهه دیگری از ولایت پذیری است .
یکی از سیاسیون اصلاح طلب بوشهری و وابسته به  جریان ورشکسته سیاسی دوم خرداد در مصاحبه چند روز قبل خود در سخنان جالبی برای توجیه رفتارش که هم خود را ولایتمدار و هم حامی سران فتنه است گفته بود :" من مرید آقای خاتمی هستم بعد از آقای خامنه ای که مرجع تقلیدم هست. من یک مرجع دارم، اما مرجع سیاسی ام خاتمی ست ."
جناب استاندار دیدار شما با نماینده ولی فقیه در استان 5 ماه بعد از انتصاب اگر با صدور مجوز به فتنه گران برای برگزاری مراسم آیا به معنای ولایت پذیری شما خواهد بود ؟ آیا زمان دیدار شما با آیت الله صفایی و صدور مجوز برای برگزاری به اقدامی تاکتیکی برای کاهش اعتراض ها به شما نسبت به صدور مجوز به مراسم دوم خردادی ها تعبیر نخواهد شد ؟
امیدواریم استاندار محترم به عنوان نماینده عالی دولت یازدهم در استان همانگونه که ریاست محترم جمهور بر تبعیت و ولایت پذیری از رهبر انقلاب تاکید داشته اند ، ایشان نیز ولایت پذیری خود را با اعلام موضع در برابر مراسم دوم خردادی که در فضای سالگرد حماسه سوم خرداد جامعه را به سمت التهاب و نا امنی پیش خواهد برد ، موضعی قاطعانه داشته باشند .
انشالله

ارسال نظر