کد خبر : 427

ناتوی فرهنگی از زبان یک وب سایت اصلاح طلب

ناتوی فرهنگی از زبان یک وب سایت اصلاح طلب

بوشهر24:واکنش پلیس ایران به سازندگان کلیپی مبتذل موجب شد تا حلقه های بهم پیوسته ناتوی فرهنگی خود را بیش از پیش آشکار نمایند.این در حالی است که عملکرد هماهنگ رسانه های ضد انقلاب و غربی در این موضوع خاطره مخابره سریع صحنه قتل ندا آقا سلطان از قربانیان فتنه 88 را در یاد ها زنده میکند.در حادثه نیز تصاویر قتل آقا سلطان به بهترین کیفیت وبا دوربین های پیشرفته بروی آنتن صد ها شبکه خبری رفت تا هجمه جهانی موجب نشان دادن چهره ای خشن و غیر منعطف در مقابل آشوب های خیابانی شود.

بوشهر 24:واکنش پلیس ایران به سازندگان کلیپی مبتذل موجب شد تا حلقه های بهم پیوسته ناتوی فرهنگی خود را بیش از پیش آشکار نمایند.این در حالی است که عملکرد هماهنگ رسانه های ضد انقلاب و غربی در این موضوع خاطره مخابره سریع صحنه قتل ندا آقا سلطان از قربانیان فتنه 88 را در یاد ها زنده میکند.در حادثه نیز تصاویر قتل آقا سلطان به بهترین کیفیت وبا دوربین های پیشرفته بروی آنتن صد ها شبکه خبری رفت تا هجمه جهانی موجب نشان دادن چهره ای خشن و غیر منعطف در مقابل آشوب های خیابانی شود.

به گزارش بوشهر 24 ،در ادامه بخشی از فعالیت ناتوی فرهنگی از زبان یک وب سایت اصلاح طلب را بخوانید تا از با چهره واقعی رسانه های چند دولت مستکبر و ذوق مرگ شدن ادامه های داخلی آنها از آزادی سازندگان این کلیپ مطلع شوید.

ریحانه طراوتی، یکی از این دستگيرشدگان در اینستاگرام خود عکسی پس از آزادی‌اش منتشر کرده و در زیر آن نوشت: «من برگشتم. از فرل (ویلیامز) و همه کسانی که دلواپس ما بودند تشکر می‌کنم.» همکار افشین سهرابی، یکی دیگر از دستگيرشدگان نیز در توییتر خود خبر از آزادی او داده است. روز  سه‌شنبه‌ فرمانده پليس تهران خبر داده بود كه همه کسانی که در نسخه ایرانی این موزیک ویدئو نقش داشتند، شناسایی و بازداشت شده اند.
 
سردار ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران در گفتگو با سيما، ضمن تائید بازداشت این افراد گفته بود که این دختران و پسران طی دو ساعت شناسایی و ظرف شش ساعت همه دستگیر شده اند. در گزارش تلویزیون که با جمله " آبرویی که در سراب تست بازیگری ریخته شد" آغاز می‌شود، آمده که این افراد توسط گروهی"اغفال" شده‌اند.
 
با فاصله‌ای اندک پس از انتشار خبر دستگیری این شش نفر، بلومبرگ، گاردین، نیویورک‌تایمز، هافینگتون‌پست، بازفید و ده‌ها رسانه معتبر جهانی به پوشش متن و حاشیه ماجرا پرداختند و با گذشت مدت‌زمانی کم از زمان پخش این گزارش در تلویزیون سراسری ایران٬ موج‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی به زبان فارسی و انگلیسی برای آزادی آن‌ها به راه افتاد.
 
در این گزارش یک دقیقه و ۳۵ ثانیه‌ای گفته شده که این جوانان که در کوچه‌ها و پشت‌بام خانه‌ای در تهران با آهنگ فارل ویلیامز می‌رقصند، «در سراب تست بازیگری آبروی خود را ریخته‌اند» یا گفته می‌شود «جوانانی‌اند که می‌خواستند هنرپیشه شوند اما سر از ناکجاآباد درآورده‌اند.» آنها در حالی که پشت‌شان به دوربین است٬ به شیوه سنتی صدا و سیما اعتراف می‌کنند که فریب فردی را خورده‌اند که به آن‌ها گفته چیزی از آنچه ضبط می‌شود در جایی پخش نخواهد شد.
 
ساعاتی پس از انتشار گزارش این ماجرا در رسانه‌های جهانی٬ فارل ویلیامز٬ سازنده آهنگ «هپی» که تا کنون نسخه‌های متعددی از موزیک‌ویدئوی آن در سراسر جهان توسط طرفداران و علاقمندانش ساخته‌شده و از مجموع آن‌ها اولین موزیک‌ویدئوی ۲۴ ساعته تاریخ» تهیه شده٬ در صفحه فیس‌بوک خود به بازداشت جوانان ایرانی واکنش نشان داد. فارل ویلیامز در این پست فیس‌بوکی نوشت: «بیش از حد تصور مایه تاسف است که این بچه‌ها فقط به خاطر تلاش برای ترویج شادی دستگیر شده‌اند.»
 
توییتر انگلیسی منسوب به حسن روحانی نیز پس از انتشار خبر دستگیری این جوانان نوشت: «شادی حق مردم ما است. ما نباید در برابر رفتارهایی که از شادی ناشی می‌شوند، بسیار سختگیر باشیم.»
 
ویدئویی که این افراد با ذکر نام خود در پایان کلیپ منتشر کرده بودند و ظرف چند هفته بیش از ۲۰۰ هزار بیننده داشت٬ حالا از دسترس خارج شده است٬ اما کاربران نسخه‌های دیگری از آن را در پلت‌فرم‌های گوناگون آپلود کرده و در دسترس قرار داده‌اند.
 
بازسازی ویدئوی "هپی" که از موفق ترین و پرفروش ترین ترانه های ماه های اخیر بوده است، در سراسر جهان رایج شده است و صدها نمونه از بازسازی این ویدئو و رقص جوانان با این آهنگ در فضای مجازی دیده می شود. چندی پیش ویدئوی تازه ای از رقص شماری از مسلمان های بریتانیایی با این آهنگ در سایت یوتیوب با استقبال زیادی روبه رو شد. این موزیک ویدئو که "مسلمان های خوشحال بریتانیایی" نام دارد، از زمان انتشارش بر روی سایت یوتیوب در ۱۵ آوریل بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار بیننده داشته است/بهار نیوز

ارسال نظر