کد خبر : 4321

روحانی: مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است

روحانی: مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است

رئیس‌جمهور در گفتگوی تلفنی با امیر قطر اظهار داشت: هرگونه اقدام نسبت به هر کشوری، بدون هماهنگی با دولت آن کشور بی ثباتی را افزایش خواهد داد.

به گزارش بوشهر 24، حسن روحانی و " تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی" درگفتگوی تلفنی به رایزنی در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه جنایات گروههای تروریستی وکشتار مردم بیگناه پرداخته وابراز امیدواری کردند درآستانه این عید سعید، خونریزی ها متوقف و شرایط برای امنیت منطقه آماده شود.

وی با آرزوی ایامی سعید برای ملل مسلمان بویژه مردم و دولت قطر و با بیان نگرانی های جهانی ومنطقه ای در مورد اقدامات تروریستی و جنایات افراط گرایان، از روسا ومقامات کشورهای منطقه خواست تا با همکاری و هماهنگی و از طریق اقدامات منطقه ای به مبارزه با تروریست ها اقدام نمایند.

رییس جمهور گفت:همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارک وماههای حرام که در آن قرار داریم تلاش کنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است، و باید تمامی کشورهاى منطقه با برنامه ریزی و سعی وتلاش از این مرحله عبور کرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.

روحانى با تاکید براین موضوع که ضمن مبارزه با تروریسم لازم است حاکمیت ملی کشورها مورد احترام قرار گیرد، افزود: هرگونه اقدام نسبت به هر کشوری، بدون هماهنگی با دولت آن کشور بی ثباتی را افزایش خواهد داد.

در این مکالمه تلفنی امیر قطر اظهار داشت: مشکلات بسیار جدی بر منطقه حاکم است و باید با حکمت و تدبیر از آن عبور کنیم.

امیر قطر افزود: باید توجه داشت که این حوادث ارتباطى به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند./ نسیم

ارسال نظر