کد خبر : 4494

سردار فدوی: شهدای خلیج فارس همینه آمریکا در جهان را فرو ریختند

سردار فدوی: شهدای خلیج فارس همینه آمریکا در جهان را فرو ریختند

بوشهر24: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهدای خلیج فارس با ایستادگی در برابر تهاجم آمریکا همینه آنها را در جهان فروریختند.

بوشهر24: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهدای خلیج فارس با ایستادگی در برابر تهاجم آمریکا همینه آنها را در جهان فروریختند.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از ایرنا، سردار پاسدار علی فدوی درمراسم یادواره سردارشهید مهدوی و شهدای خلیج فارس درروستای بحیری شهرستان دشتی استان بوشهر افزود: ایستادگی، فداکاری و جانفسشانی شهدای خلیج فارس درسال های 66 و 67 دربرابرتهاجم آمریکا باعث تحقیر و شکست امریکا شدند.

وی اضافه کرد: شکست امریکا درخلیج فارس نه ازسلاح پیشرفته یا ابزرهای ما بود بلکه ازایمان خدایی وقدرت لا یزال الهی بود که توانست ما را دربرابرسلاح های پیشرفته و نابرابراستکبار به پیروزی برساند.

فدوی تاکیدکرد: اگرما درسال های دفاع مقدس درخلیج فارس ومنطقه حالت تدافعی داشتیم اما امروز به همت جوانان انقلابی وتقدیم شهدای سرافرازی مانند مهدوی می توانیم دشمن را درمنطقه درحالت تدافعی وانفعالی قراردهیم وجبهه کفررا به انفعال بکشیم.

وی بیان کرد: امریکا واستکبارجهانی 35 سال است که دربرابرانقلاب اسلامی انواع توطئه ها وتهدیدها را به کارگرفته اند اما امروز به حول وقوه الهی انقلاب اسلامی مستحکم به عنوان قدرت اول منطقه ای درآمده و آنها درموضع انفعالی درمانده شده اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: ماهیت دشمنی امریکا واستکبار با انقلاب اسلامی برسر انرژی هسته ای یا قدرت یا ثروت ومنافع اقتصادی نیست زیرا اگر به این دلیل بود تا حال برسرمنافع با هم کنارآمده بودیم .

وی تاکیدکرد: ماهیت این دشمنی موضوع حق وباطل است ما ماهیت حق خواهی و حق طلبی درجهان داریم و آنها ماهیت باطل دارند و اینها هیچ گاه باهم کنار نخواهند آمد.

فدوی افزود: اگربه پیمانی که ازاول انقلاب بسته ایم، پایبند باشیم هیچ دشمن وقدرتی نمی تواند دربرابر ما عرض اندام وکوچکترین خللی به انقلاب اسلامی واردکند.

فدوی به مبارزه امریکا با تروریسم درمنطقه اشاره کرد وافزود: امریکا وایادی آنها چهار سال است که انواع تروریست ها به سوریه آوردند تا به نظام سوریه ضربه بزنند اما اکنون اعتراف می کنند که شکست خورده اند و با شعار فریبنده مبارزه با تروریسم درفکر برنامه وتوطئه جدیدی درمنطقه می باشند.

درپایان مراسم تمثال های نقاشی شده شهید مهدوی وتوسلی به خانواده این دو شهید خلیج فارس اهدا شد.

16مهر سال 66 در برهه ای پیچیده از دفاع مقدس یک فروند قایق تندرو پاسداران نیروی دریایی سپاه در آب های خلیج فارس مشغول گشت زنی بود که یک بالگرد آمریکایی با تجاوز به حریم مرزی ایران اسلامی با حمله به این قایق و مقاومت سرسختانه این دریادلان حادثه ای کم نظیر رقم خورد.

در این رزم نابرابر شهیدان بیژن گُرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدی ها به فرماندهی نادر مهدوی با ایثار و از خودگذشتگی بالگرد آمریکایی ها را هدف قرار می دهند و خلیج فارس را گورستان آن متجاوزان می کنند و خود نیز توسط بالگردی دیگر از آمریکایی ها مورد اصابت قرار گرفتند و شهید شدند.

ارسال نظر