کد خبر : 4496

با نهایی شدن طرح اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه؛

حوزه انتخابیه گناوه و دیلم از حوزه بوشهر جدا شد

حوزه انتخابیه گناوه و دیلم از حوزه بوشهر جدا شد

بوشهر 24: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با نهایی کردن طرح اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه، تعداد نمایندگان را به 310 نفر افزایش داد.

به گزارش بوشهر 24، کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با نهایی کردن طرح اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه، تعداد نمایندگان را به 310 نفر افزایش داد.

 تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از 290 نفر به 310 نفر افزایش افزایش می‌یابد و  وزارت کشور مکلف شد که اسامی استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه آنها را بر اساس حروف الفبا با ذکر نام مرکز استان در ابتدا حوزه انتخابیه هر استان، تنظیم و اعلام می‌کند.
این قانون که از تاریخ تصویب ، لازم‌الاجرا شده است باعث می شود که استان بوشهر با چهار حوزه انتخابیه به پنج حوزه ارتقاء می یابد.
در این تقسیم بندی جدید ،حوزه انتخابیه «بوشهر» شامل شهر بوشهر و بخش‌های مرکزی و خارک به مرکزیت شهر بوشهر دارای یک نماینده و حوزه انتخابیه گناوه و دیلم  که پیش از این با شهرستان بوشهر دارای یک نماینده بود از مرکز استان منفک و خود دارای یک نماینده می شود .
در این حوزه شهرستان گناوه شامل شهر گناوه و بخش‌های مرکزی و ریگ و شهرستان دیلم شامل شهر بندر دیلم و بخش‌های مرکز ی و امام حسن به مرکزیت شهر بندر گناوه می باشد .

ارسال نظر