کد خبر : 4498

شوراها هر روز ضعیف‌تر می‌شوند

شوراها هر روز ضعیف‌تر می‌شوند

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها گفت: شوراها هر روز ضعیف تر می شوند.

به گزارش بوشهر 24، سید علی اکبر فاطمی ضمن انتقاد از تصمیمات مجلس و دولت که باعث تضعیف شوراهای اسلامی شهر و روستا شده است، اظهار داشت: متاسفانه اتفاقاتی افتاده است که شوراها رفته رفته ضعیف‌تر می‌شوند.

وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی و دولتمردان در راستای تضعیف شوراها مرتب از هم سبقت می‌گیرند و این روال در صورت تداوم منجر به بی‌اثر بودن شورا خواهد شد که لازم است در این زمینه تجدید نظر شود.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها از کم‌محلی‌های دولتمردان در روز شوراها انتقاد کرد و بیان داشت: پیشنهاد انتخاب شهردار توسط مردم و اعلام به مجلس و طرح یک فوریتی اخیر مجلس نیز در راستای تضعیف شوراها است.

وی اضافه کرد: در طرح مجلس، انتخاب شهردار توسط هیأت حل اختلاف هر شهرستان انجام می‌شود و سه نفر به شورا معرفی می‌شوند که شورا موظف به انتخاب یکی از سه نفر است.

فاطمی خاطرنشان ساخت: اگر انتخاب شهردار توسط اعضای شورا با مشکل مواجه شود، هیئت حل اختلاف که یکی دو نفر از نمایندگان مجلس هم در آن حضور دارند، خودشان شهردار را انتخاب می‌کنند.

وی افزود: موارد زیاد دیگری نیز هست که در این طرح برای کاهش اختیارات شورا دیده شده که عملا کارایی شوراها به مشکل می خورد و شورا دیگر معنای آنچنانی ندارد./ مهر

ارسال نظر