کد خبر : 4510

دیدار دبیرکل ناتو با نخست وزیر و فرمانده ارتش ترکیه

دیدار دبیرکل ناتو با نخست وزیر و فرمانده ارتش ترکیه

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز پنجشنبه در آنکارا با نخست وزیر و رییس ستاد ارتش ترکیه به طور جداگانه و در پشت درهای بسته دیدار کرد.

به گزارش بوشهر 24، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز پنجشنبه در آنکارا با نخست وزیر و رییس ستاد ارتش ترکیه به طور جداگانه و در پشت درهای بسته دیدار کرد.

 منابع نزدیک به نهاد نخست وزیری ترکیه گفتند: دبیر کل ناتو در دیدار با 'احمد داود اوغلو'، عضویت ترکیه در ناتو را شانسی بزرگ برای این پیمان ارزیابی کرد.

وی گفت: از اینکه پیمان ناتو در این منطقه حساس کشوری مانند ترکیه را به عنوان عضو در اختیار دارد بسیار خوشحالیم و ناتو همواره برای دفاع از ترکیه آماده است.
نخست وزیر ترکیه نیز با قدردانی از توجه ناتو به ترکیه، استقرار سامانه موشکی پاتریوت ناتو در خاک ترکیه را مهم ارزیابی کرد.
'ینس استولتنبرگ ' دبیرکل ناتو با 'نجدت اوزال' رییس ستاد ارتش ترکیه نیز در مورد تحولات سوریه و عراق گفت و گو کرد.
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) صبح امروز (پنجشنبه ) در آنکارا گفته بود: اعضای ناتو درباره ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه گفت وگو نکرده اند.
ترکیه با توجه به تحولات سیاسی در سوریه و درجهت کمک به مخالفان دولت دمشق، خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در خاک آن کشور شده است.
'ینس استولتنبرگ ' دبیر کل ناتو که به ترکیه سفر کرده است ،پس از دیدار با 'مولود چاوش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: ترکیه یکی از متحدان کلیدی ناتو است. 
وی چهارشنبه شب برای گفت وگو با مقامات بلند پایه ترکیه درباره تحولات منطقه وارد آنکارا شد. 
دبیرکل جدید ناتو از سیستم های دفاع موشکی پاتریوت ناتو در شهر غازی آنتپ در جنوب ترکیه نیز بازدید خواهد کرد.
 
با آغاز بحران سوریه هم پیمانان ترکیه در ناتو اقدام به استقرار سیستم های ضد موشکی پاتریوت در خاک این کشور کردند./ ایرنا

ارسال نظر