کد خبر : 454

پیام حسینی بوشهری به دبیرکل سازمان ملل

در مسیر رفع ظلم و سعادت انسان‌ها قدم بردارید

در مسیر رفع ظلم و سعادت انسان‌ها قدم بردارید

بوشهر24: مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با ارسال پیامی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل استقبال وی از کتاب گران سنگ و شریف «نهج البلاغه» را موجب مسرت و امیدواری به اندیشه‌های عدالتخواهانه دبیرکل این سازمان خواند.

بوشهر24: مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری  با ارسال پیامی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل استقبال وی از کتاب گران سنگ و شریف «نهج البلاغه» را موجب مسرت و امیدواری به اندیشه‌های عدالتخواهانه دبیرکل این سازمان خواند.
به گزارش "بوشهر24" آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با ارسال پیامی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل استقبال وی از کتاب گران سنگ و شریف نهج البلاغه را موجب مسرت و امیدواری به اندیشه های عدالتخواهانه دبیرکل این سازمان خواند.

در متن پیام آیت الله بوشهری آمده است: خداوند بزرگ انسان را به عنوان برترین مخلوق جهان آفرید تا او را در فضایی آکنده از محبت، سلامت، امنیت و عدالت به والاترین سطوح، ارزشهای و فضائل اخلاقی برساند، اما در همیشه تاریخ افزون طلبانی وجود داشته اند که به استثمار، بردگی، سلطه و ظلم به دیگران می پرداختند. در این میان پیامبران و مصلحان بزرگی مانند حضرت آدم(ع)، حضرت ابراهیم(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی(ع)، حضرت محمد(ص) و.. قیام نمودند تا بشریت را از زیر یوغ جهل و ظلم پذیری و استعمار رهایی بخشند و منشور عدالت خواهی و انسان پروری را به جهانیان ارائه نمایند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در ادامه پیام خود آورده است: وجود مبارک امام علی بن ابیطالب (ع) از شخصیتهای برجسته و والایی است که فریادهای عدالتخواهانه ایشان افق تاریخ هزاره اخیر را شکافته و حتی شخصیت ها و نویسندگان غیر مسلمان بزرگی مانند «جرج جرداق» و «سلیمان کتانی» را نیز مجذوب خویش ساخته و در نهایت جان خویش را در مسلخ عشق به محرومان و در راه مبارزه با فزون طلبان تقدیم محرومان و مستضعفان تاریخ نمود.

وی در این پیام ابراز امیدواری نموده است، این کتاب ارزشمند که محقق ارجمند حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی برای جمع آوری آن بیش از دهها هزار جلد کتاب و منبع مورد وثوق مذاهب مختلف اسلامی را در قریب به سه دهه در کتابخانه‌های کشورهای جهان مورد مطالعه و بررسی قرار داده، بتواند بهمراه دیگر متون حاوی سخنان پیامبران الهی و جانشینان آنان که بر گرفته از تعالیم و دستورات خداوند تبارک و تعالی است، مورد عنایت آن نهاد بین المللی قرار گیرد.

مدیر حوزه های علمیه کشورمان همچنین در پیام خود با اشاره به فلسفه وجودی سازمان ملل براساس منشور ملل متحد در گسترش مبانی انسانیت و ایجاد عدل و رفع ظلم در میان جوامع بشری آورده است : امید است سازمان ملل متحد بتواند بر اساس آن تعالیم، قدم های موثرتری در راه تعالی و سعادت انسانها بردارد.

شایان ذکر است پیام کتبی آیت الله بوشهری همراه با دو جلد کتاب اسلام و محیط زیست و حیات عارفانه امام علی علیه السلام روز جمعه توسط نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد، نیویورک، به دفتر دبیر کل این سازمان تسلیم گردید. / فارس

ارسال نظر