کد خبر : 4599

بازتاب بیانات رهبر معطم انقلاب به مناسبت عید سعید غدیر در رسانه‌های عربی

بازتاب بیانات رهبر معطم انقلاب به مناسبت عید سعید غدیر در رسانه‌های عربی

فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید غدیر خم و به خصوص آن بخش از سخنان که داعش را ابزار آمریکا برای دشمنی مسلمانان با یکدیگر دانستند، بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی داشت.

به گزارش بوشهر 24، فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید غدیر به خصوص آن بخش از سخنان ایشان درباره گروه تکفیری داعش که آن را "ابزار آمریکا برای دشمنی مسلمانان با یکدیگر دانستند"، بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، بروز جریان تکفیری در عراق، سوریه و برخی کشورهای دیگر را حاصل برنامه ریزی مستکبران برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان خواندند و افزودند: آنها القاعده و داعش را برای تفرقه انگیزی و «مقابله با جمهوری اسلامی» ایجاد کردند اما اکنون دامن خودشان را گرفته است.
 
ایشان با اشاره به حوادث جاری در منطقه افزودند: نظر دقیق و تحلیلی به این حوادث نشان می دهد آمریکا و هم پیمانانش در تلاشهایی که به دروغ مواجهه با داعش اسم گذاری کرده اند، بیشتر از آنکه درصدد نابودی نطفه های این جریان باشند، متوجه تفرقه انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان هستند.
 
رسانه‌های عربی با اشاره به فرمایشات امام خامنه‌ای به مناسبت عید سعید غدیر تاکید ایشان بر اینکه داعش ابزار آمریکا برای افزایش دشمنی بین مسلمانان است، برجسته کردند.
 
پایگاه خبری المیادین اظهارات رهبری را با این تیتر منتشر کرد: « تکاپوی غرب علیه داعش واقعی نیست و هدف از آن فتنه انگیزی بین مسلمانان است.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در پوشش خبری اظهارات رهبری و تاکید ایشان بر اینکه هدف استکبار جهانی از ایجاد گروههای تروریستی تکفیری شعله ور کردن جنگ طایفه ای بین مسلمانان است، را برجسته کرد.
 
المنار نیز از قول رهبر انقلاب ایران نوشت: کسانی که در تلاش برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند، همان کسانی هستند که به آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها که داعش و القاعده را به وجود آوردند، کمک می کند.
 
پایگاه خبری العهد نیز با اشاره به اظهارات امام خامنه ای در روز عید غدیر این تیتر را برگزید: آمریکا و انگلیس برای تفرقه افکنی بین مسلمانان تلاش می‌کنند./تسنیم

ارسال نظر