کد خبر : 4621

گفتمان گروه تروریستی داعش گفتمان کشورهای غربی است

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بوشهر گفت: گروه تروریستی داعش با هدف مبارزه به بیداری اسلامی به نام اسلام و پیام گرامی اسلام جنایت می‌کند که گفتمان آنان همان گفتمان کشورهای غربی است.

به گزارش بوشهر 24، حجت الاسلام محسن حیدری ظهر امرور در جمع مسئولان و مردم دیلم با تبریک عید سعید غدیر خم، واقعه غدیر را یکی ازعوامل وحدت بخش بین مسلمانان دانست و اظهار کرد: ولایت و امامت نه فقط در روز غدیر به امر خداوند اعلام شد بلکه پیامبر (ص) در طول حیات خود، بارها بر آن تاکید کرده است.

وی، غدیر را عصاره خلقت و چکیده تمام ادیان الهی دانست و تصریح کرد: در تاریخ اسلام، غدیر و امامت همان اندازه اهمیت دارد که روز مبعث، زیرا غدیر، امامت را به وجود آورد و ادامه رسالت بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بوشهر با بیان اینکه زنده نگه داشتن شعائر الهی، رسالتی است که مرزبانان عقیده و ایمان، بر آن تاکید داشته‌‏اند خاطر نشان کرد: غدیر ثمره نبوت و میوه رسالت و تعیین‌کننده خط‏ مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیاست.

حیدری با محکوم کردن جنایات گروهک‌های تکفیری و داعش در برخی کشورهای اسلامی، این گروهک‌ها را دست پرورده دشمنان اصلی اسلام دانست.

وی، معرفی چهره‌ای خشن از اسلام، خواسته دشمن از گروهک داعش است گفت: گروه تروریستی داعش با هدف مبارزه به بیداری اسلامی به نام اسلام و پیام گرامی اسلام جنایت می‌کند که گفتمان آنان همان گفتمان کشورهای غربی است.

امام جمعه دیلم نیز با بیان اینکه ولایت‌مداری ازافتخارات ایران اسلامی است تاکید کرد: راهبرد سیاسی اسلامی ما و تنها حجت سیاسی در اسلام ولایت‌مداری و بعد از آن جهاد گری است که این دو  به عنوان پشتوانه ولایت در اختیار مردم است.

حجت‌الاسلام  حسینی بوشهری، عید غدیر را همان عید عمومی بشریت دانست و گفت: برترین روز، روزی است که هیچ‌کس در پرتو اراده، اختیار و عقلش گناهی نکند.

وی با تأکید بر اینکه جهان در اختیار انسان است و باید از آن استفاده کرده تا شکوفا شود، گفت: در ربوبیت تشریعی انسان اعتراف می‌کند که جز حرف ولی خدا را نمی‌پذیرد و ولایت هیچ‌کس را قبول ندارد به جز ولایت خدا و این عهدی است که انسان‌ها در روز غدیر در برابر نبی مکرم(ص) بستند./تسنیم

ارسال نظر