کد خبر : 5311

واکنش امام جمعه دیر به سخنرانی جنجالی روز عاشورا در بردستان

واکنش امام جمعه دیر به سخنرانی جنجالی روز عاشورا در بردستان

بوشهر24: روز عاشورا یکی از روحانیون اصلاح طلب به دعوت گروهی از همفکرانش برای سخنرانی در شهر بردستان دعوت می شود، اقدامی که با مخالفت عده ای از مردم روبرو شده و آنها که به قول خود از سوابق این فرد اطلاع داشته و محتویات گفته های او را حدس می زنند مسئولین را در جریان گذاشته و از آنها می خواهند تا از این سخنرانی جلوگیری نماید.

بوشهر24: روز عاشورا یکی از روحانیون اصلاح طلب به دعوت گروهی از همفکرانش برای سخنرانی در شهر بردستان دعوت می شود، اقدامی که با مخالفت عده ای از مردم روبرو شده و آنها که به قول خود از سوابق این فرد اطلاع داشته و محتویات گفته های او را حدس می زنند مسئولین را در جریان گذاشته و از آنها می خواهند تا از این سخنرانی جلوگیری نماید.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از استان نیوز، از قرار معلوم دستگاه های سیاسی مربوطه نیز به دلیل حساسیت موضوع آن هم در روز عاشورا به فرماندار دیر توصیه می کنند بهتر است این سخنرانی به روز دیگری به غیر از عاشورا موکول گردد.

گفته می شود بعد از این تحولات به فرماندار خبر می رسد که جلسه با درخواست خود سخنران کنسل شده و او از حضور در بردستان انصراف داده است. اما روز عاشورا در عین ناباوری جلسه سخنرانی روحانی مورد نظر با حضور یکی از مسئولان  ارشد شهرستان برگزار می شود در حالی که فرماندار شهرستان از برگزاری آن بی اطلاع است!

گفتنی است در جریان این سخنرانی تعدادی از مردم به اظهارات سخنران اعتراض کرده و اظهارات وی را تحریف قیام امام حسین (ع) می دانند و درخواست می کنند تا به شبهات مطرح شده پاسخ دهند که متاسفانه با مداخله برخی از حامیان سخنران، مراسم متشنج شده و به درگیری می انجامد.

این اتفاق واکنش و نگرانی های زیادی در سطح شهرستان دیر در پی داشته است، تا جایی که موضوع به خطبه های نماز جمعه شهرستان هم کشیده می شود و حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه دیر نیز نسبت به آن واکنش نشان می دهد.

مشروح سخنان امام جمعه دیر به نقل از سایت دیر نیوز در ادامه از نظر شما می گذرد:
 حجت الاسلام والمسلمین حسینی در خطبه های نماز جمعه در اظهار داشت: ما در سال آینده دو انتخابات سرنوشت ساز مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی داریم . انتخابات باید در یک فضای آرام برگزار شود و کاندیدای مختلف و هواداران آن ها برنامه های سخنرانی دارند لذا از هم اکنون مسئولان شهرستان باید زمینه سازی کنند انتخابات در یک فضای امن و آرام برگزار شود .

 همواره خداوند را شکرگزار هستیم در میان کشورهای دیگر که درگیر جنگ و خونریزی هستند ما کشوری آرام داریم بنابراین باید این آرامش را حفظ کنیم و از هرگونه اقدامی که این آرامش را بهم می زند دوری کنیم .

امام جمعه دیّر با اشاره به سخنرانی شهر بردستان در روز عاشورا : آن جا که من سئوال گرفته ام داستان از این قرار بوده است ، و من کاری به سخنران و سخنرانی انجام شده و محتوای آن ندارم و عرض کردم دغدغه من نسبت به آینده است .

اطلاع رسانی شده بوده است که قرار است در بردستان یک سخنرانی انجام شود حالا باتوجه به سخنران  سخنرانی عده ای اظهار نگرانی می کنند و به هر حال صحبت هایی می شود که ممکن است درگیری شود . دستگاه های مربوطه با مسئولان سیاسی اجرایی شهر تماس می گیرند که ما صلاح نمی بینیم که این سخنرانی برگزار شود چون روز عاشورا است و روز حساسی است و دشمنان ما از این موقعیت ها معمولا سو استفاده می کنند مانند قضیه اسید پاشی اصفهان که سلطنت طلب و منافقین و ضد انقلاب نفوذ کردند و مردم را بر علیه مسئولین نظام تحریک کردند .

لذا باید ما راه بر فتنه گران و آشوب گران ببندیم . دستگاه های مربوطه به فرماندار محترم می رسانند که ما صلاح نمی بینیم این سخنرانی در روز عاشورا برگزار شود و می توانید در روزی دیگر و غیر از عاشورا برگزار کنید . نهایتا به فرماندار اطلاع می دهند که سخنرانی برگزار نمی شود و سخنران خودشون انصراف داده اند و گفته اند ما سخنرانی نمی کنیم .اما با کمال تاسف آقای فرماندار می گوید در روز عاشورا من در مراسم عزاداری بودم که به من اطلاع دادند سخنران در حال سخنرانی هستند .

باتوجه به هشدارهایی که داده شده بود این اتفاق افتاده است . من عرض کردم من کاری به سخنران و این که چه گفته است ندارم آن را در جایی دیگر خواهم گفت  ، دیدگاه من این است هر که در چارچوب با حفظ موازین سخن بخواهد بگوید باید سخن بگوید و کسی جلوی وی را نگیرد . اما حالا که مسئولین صلاح می بینند در این مقطع زمانی سخن نگویند ، چندی پیش آقای سعيد زیباکلام استاد دانشگاه به اینجا آمده بود یک سخنرانی کرده بود در مهدیه بردستان که افرادی به سخنرانی ایشان اعتراض کرده بودند و بعد از اینکه ایشان می خواسته است در مجتمع نفت دیّر سخنرانی کند از طرف فرمانداری از سخنرانی ایشان جلوگیری شد . و کسانی که او را دعوت کرده بودند تمکین کرده و این سخنرانی انجام نشد . اگر اون ها تمکین نکرده بوده اند باید با آن ها برخورد می شد . حالا که این اتقاق افتاده است، كساني  که از  پشت پرده ماجرا بي خبرند فکر می کنند یک نفر رفته است بالای منبر و عده ای رفته اند مراسم را برهم بزنند . مسائلی در پشت پرده دارد که مسئولین می دانند .

باید حرمت همه حفظ شود اگر کسی می خواهد سخنرانی کند اگر اسرار بر سخنرانی است باید مسئولین مربوطه در جریان گذاشته شوند تا امنیت سخنرانی حفظ شود نه اینکه اعلام می شود سخنرانی در کار نیست و مسئولین مربوطه را فریب دهند و بروند کار خودشان را انجام دهند .
آقای فرماندار حضور ندارند من تماس گرفتم که بنده می خواهم سئوال کنم شما باشید و جواب بدهید . اگر خدایی ناکرده حادثه ناگوار یا قتلی صورت می گرفت چه کسی باید پاسخ گو باشد ؟

همه باید دست به دست هم دهیم جلوی این اتفاقات را که می شود گرفت اگر این سخنرانی روز بعد صورت می گرفت چه اتفاقی می افتاد . چه اصراری است حتما حالا که ما تبلیغ کرده ایم باید حتما سخنرانی انجام شود . باید مسئولین با این اقداماتی که انجام می شود برخورد بکنند و اگر کسی کاری خلافی کرده ،من قصدی ندارم ازفرد خاصی دفاع کنم من می گویم قانون ، خلاصه حرف بنده این است که همه باید در چارچوب قانون حرکت کنیم .

ارسال نظر