کد خبر : 55

رایزنی با آقای تئوریسین جدایی

نقش یک اصلاح طلب در پیگیری انتصاب یک استان فارسی به مدیر عاملی منطقه ویژه پارس جنوبی

بوشهر۲۴: در این ملاقات تبادار، اسکندر پور را به عنوان مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به جای مهندس مسعود نصوری که از نیروهای بومی استان می باشد معرفی کرده و از موسوی لاری خواسته که به جد پیگیر انتصاب وی باشد.

بوشهر۲۴: در این ملاقات تبادار، اسکندر پور را به عنوان مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به جای مهندس مسعود نصوری که از نیروهای بومی استان می باشد معرفی کرده و از موسوی لاری خواسته که به جد پیگیر انتصاب وی باشد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ شنیده های موثق حاکی از آن است که در آبان ماه سال ۱۳۹۲ یکی از سران اصلاح طلب استان بوشهر به نام اسماعیل تبادار به همراه اسکندر پور که اهل استان فارس است به نزد تئوریسین جدایی عسلویه از بوشهر یعنی موسوی لاری رفته و با وی ملاقاتی در زمینه منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی داشته اند.

گفتنی است در این ملاقات چند ساعته مهندس تبادار، اسکندر پور را به عنوان مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به جای مهندس مسعود نصوری که از نیروهای بومی استان می باشد معرفی کرده و از موسوی لاری خواسته که به جد پیگیر انتصاب وی به این سمت باشد.

شنیده ها حاکی است این پروژه با پیگیری موسوی لاری و درخواست از خاتمی برای لابیگری نزد زنگنه وزیر نفت دولت تدبیر و امید نیز ادامه داشته است ولی این موضوع با پیگیری شدید رسانه های اصولگرای استان و برخی از مسئولین دلسوز استان مواجه شد و این پروژه خطرناک تا کنون تحقق نیافته است.

بحث پیوستن استان فارس به خلیج فارس مربوط به الان نیست و سال های سال است که برخی اصلاح طلبان و مسئولان استان فارس این قضیه را با جدیت پیگیری می کنندو شاید اوج آن در دوران اصلاح طلبان و وزارت موسوی لاری بود که به شدت بحث انتزاع عسلویه از استان بوشهر و الحاق آن به فارس و تاسیس استانی به نام لارستان مطرح گردید که این طرح توسط نیروهای انقلابی استان به ویژه رسانه های اصولگرا، مسئولان و نمایندگان استان با واکنش منفی روبرو شد و هزینه های زیادی شد تا این قضیه منتفی گردید.

در ۸ ساله دولت احمدی نژاد تقریبا به طور کامل این قضیه راکد مانده بود ولی دوباره با روی کار آمدن اصلاح طلبان در دولت روحانی بحث نفوذ استان فارسی ها در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و اجرای سناریویی که از قبل توسط موسوی لاری کلید خورده بود به صراحت مطرح شده و باز هم هوشیاری همه مسئولان استان را می طلبد که از این قضیه جلوگیری جدی به عمل آورند.

جناب مهندس تبادار که امضای سند ننگین خروج از حاکمیت در دوره استانداری خود را در کارنامه دارد با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و حاکمیت یافتن اصلاح طلبان در پست های کلیدی این دولت، دوباره بر آن شده تا بحث گزینه غیر بومی برای منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی کلید بخورد و پیگیری برای انجام آن صورت گیرد و قطعا در قبال آن آرزوی دیرینه فارسی ها هم که دست یابی به آب های گرم خلیج فارس است تحقق می یابد.

حال جای سوال دارد که چرا اصلاح طلبان عزیز عادت کرده اند که به جای اینکه فرزندان این استان را بر مصدر امور بنشانند تا منشأ برکتی برای استانمان شوند کاری می کنند که ما مجبور باشیم حقوق خود را گدایی کرده و برای استخدام فرزندان جویای کار خود در منطقه ویژه اقتصادی از مدیران غیر بومی خواهش و تمنا کنیم.

لازم است این عزیزان بدانند مردم استان ما عسلویه را همچون قلب بوشهر دوست دارند و جزء جدایی ناپذیری از خاک و دیار خود می دانند و روی این موضوع به شدت حساسیت خاص دارند و لازم است گروههای سیاسی استان، نمایندگان محترم استان و مطبوعات و سایتهای محلی نیز دست به دست هم دهند تا از خواسته ناحق این افراد جلوگیری به عمل آید. /گام نیوز

ارسال نظر