کد خبر : 5681

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس؛

وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در حد اداره دانشگاه های کشور نیستند/ دولت می داند مجلس به افراد درون حلقه فتنه رای نمی دهد

وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در حد اداره دانشگاه های کشور نیستند/ دولت می داند مجلس به افراد درون حلقه فتنه رای نمی دهد

بوشهر24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی افرادی از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی وزرات علوم جهت سکان داری این وزارت گفت: افرادی که معرفی می شوند به لحاظ توانمندی و سابقه مدیریتی و به لحاظ سیاسی به گونه ای نیستند که بتوانند دانشگاه های کشور را در شرایط امروزی اداره کنند.

بوشهر24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی افرادی از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی وزرات علوم جهت سکان داری این وزارت گفت: افرادی که معرفی می شوند به لحاظ توانمندی و سابقه مدیریتی و به لحاظ سیاسی به گونه ای نیستند که بتوانند دانشگاه های کشور را در شرایط امروزی اداره کنند.

 

به گزارش "بوشهر24"، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "گام نیوز" گفت: این مجلس با همه نقاط ضعف و قوت مجلسی است که بر پایه اصول و ارزش های دینی که این نظام بر آن استوار است و در میدان حضور دارد و در مقاطع مختلف هم نشان داده که مجلسی اصولگرا است، البته باید در نظر گرفت ضعف هایی هم وجود داشته است.

 

عبدالکریم جمیری گفت: دو فراکسیون از ابتدای شروع مجلس شکل پیدا کرد. البته نظر اصولگراین این نبود که دو فراکسیون باشد اما بزرگان این را نپذیرفتند و دو فراکسیون شکل پیدا کرد، که تقریبا اصلاح طلبان مجلس هم به همان فراکسیون رو آوردند.

 

وی افزود: با همه اختلاف سلیقه هایی که وجود دارد هر دو فراکسیون در مواقعی که مصالح نظام وظیفه ای را برای مجلس به وجود می آورد در کنار هم ایفای نقش می کنند. در ابتدای کار دولت با معرفی که از ناحیه رئیس جمهور برای شکل گیری کابینه صورت گرفت مجلس تقریبا یک دست عمل کرد یعنی نشان داد که اگر دولت همانگونه که در شعار بیان می کند مطیع رهبری باشد و بخواهد به مجلس که نمایندگان مردم هستند احترام بگذارد، مجلس نیز همکاری می کند.

 

مجلس در بررسی رای اعتماد به وزرا به برخی از آنها رای اعتماد بی سابقه داد

 

جمیری با بیان اینکه مجلس در بررسی رای اعتماد به وزرا، به برخی از آنها رای اعتمادی داد که بسیار بی سابقه بود، اظهار داشت: یکی از خطوط قرمز مجلس حضور در جریان فتنه بود که متاسفانه این حدود رعایت نشده بود و برای مجلس این مساله بسیار مهم بود اما متاسفانه این همراهی در طول مدت از ناحیه برخی از اعضای هیات دولت و در مقاطی از ناحیه شخص رئیس جمهور خیلی مورد توجه قرار نگرفت و موجب شد تا کم کم این نگاه مثبت و همراهی در مقاطعی به یک شکلی در آید که دولت از مجلس پاسخ مثبت را نگیرد و در جامعه احساس شود که اختلاف ما بین دولت و مجلس وجود دارد.

 

دولت از ابتدا به دنبال تغییر مجلس نشینان بود

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود ابزار داشت: در ارتباط با این قضیه از همان ابتدا برخی از همراهان، وزرا یا مشاوران ارشد رئیس جمهور اعلام کردند که این مجلس باید برای آینده شرایطش تغییر داده شود یعنی به گونه ای عمل شود که کسانی که در این مجلس هستند، در آینده نباشند و مجلس آینده همراه دولت باشد و در حال حاضر نیز هم تمام توان خود را بر همین موضوع گذاشته اند.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه اخیرا ًدر بحث پیشنهاد وزیر علوم یک مقداری ظهور و بروز جدی تری پیدا کرد.

 

وزیر علوم، معاون و مشاور خود را از افراد جریان فتنه انتخاب کرد/ مجلس مجبور به استیضاح شد

 

جمیری گفت: همگان مشاهده کردند که در استیضاح وزیر علوم بسیاری از نیروهای اصواگرا حمایت کردند و رای دادند اما دقیقا وزیر به گونه ای عمل کرد که همان کسانی که از مجلس رای نگرفتند و در جریان فتنه بودند را به عنوان مشاور ارشد و معاون آموزشی منصوب کرد و نمایندگان مجلس مجبور شدند به عنوان کسی که قسم یاد کرده که از حقوق مردم دفاع کند، وزیر را استیضاح کنند و به ناحق بحث استیضاح را به موضوع بورسیه ها ارتباط دادند که اصلا به بورسیه ها ارتباطی نداشت.

 

وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در حد اداره دانشگاه های کشور نیستند

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی افرادی از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی وزرات علوم جهت سکان داری این وزارت گفت: افرادی که معرفی می شوند به لحاظ توانمندی و سابقه مدیریتی و به لحاظ سیاسی به گونه ای نیستند که بتوانند دانشگاه های کشور را در شرایط امروزی اداره کنند.

 

دولت می داند که مجلس به افراد معرفی شده از درون حلقه فتنه رای نمی دهد

 

وی افزود: آنان افرادی هستند که از درون حلقه اهل فتنه بیرون می آیند که نباید تصمیم گیر باشند و بدبینانه تر این است که فردی معرفی شود که خود دولت به خوبی اطلاع دارد که مجلس به آن با توجه به شرایطی که دارد رای نمی دهد.

 

جمیری ادامه داد: رئیس جمهور وقتی می گوید من فرزند مجلس هستم و مجلس را می شناسم، پس رئیس مجلس، رئیس کمیسون آموزش، اعضا موثر مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی را می شناسید، پس رایزنی مختصری انجام دهید که مشکل مملکت حل شود.

 

آیا رئیس جمهور نمی داند چه افرادی را به مجلس معرفی کند که رای بیاورد؟!

 

وی گفت: به عنوان یک نماینده و یک عضو مجلس به راحتی می دانم که اگر افراد توانایی معرفی شود به راحتی رای می آورند ولی آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور این مملکت و کسی که سابقه طولانی در مجلس دارند و اکثر نمایندگان موثر مجلس را می شناسند، نمی دانند چه کسی را به مجلس معرفی کنند که رای بیاورد؟! این مطلب روشنی است.

 

جمیری افزود: بدبینانه نیست که بگوییم که یکی معرفی شود که ظاهرا قرار است رای نیاورد و برای رای نیاوردن آن به جامعه القا کنیم که این مجلس نمی خواهد با دولت همراهی کند. بالاخره این نمایندگان هستند که رای می دهند و هویت می بخشند به وزارت وزیر و نیز شخصیتی حقوقی به وزیر می دهند و رئیس جمهور تنها معرفی کننده است.

 

نباید وقت مردم را گرفت/ مگر مسئله اصلی مملکت انتخاب یک وزیر است؟

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی چرا باید وقت مردم صرف اینگونه مسائل شود، مگر مسئله اصلی مملکت انتخاب یک وزیر است؟ امیدوارم که این موضوع ختم به خیر شود.

ارسال نظر