کد خبر : 6171

جروزالم پست مدعی شد؛

ایران داعش را بمباران کرد

ایران داعش را بمباران کرد

«نیروی هوایی ایران درحال بمباران مواضع داعش در داخل خاک عراق است. این اقدام در واقع تشدید حضور نظامی ایران در عراق و کمک این کشور به همسایه خود است که حکومتی شیعی دارد...».

به گزارش بوشهر 24، برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (سه شنبه، 11 آذر 93) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

 روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (Jpost):

اولین فیلم نمایان شده: جنگنده ایرانی درحال حمله به مواضع داعش در عراق مشاهده شد.

نیروی هوایی ایران درحال بمباران مواضع داعش در داخل خاک عراق است. این اقدام در واقع تشدید حضور نظامی ایران در عراق و کمک این کشور به همسایه خود است که حکومتی شیعی دارد. اولین فیلم بمباران داعش توسط هواپیماهای نظامی ایران در عراق توسط الجزیره منتشر شد که عملیاتی مشترک با نیروهای پیشمرگه کرد، ارتش عراق و شبه نظامیان شعیه را برای بازپس گیری دو شهر کردنشین در شمال غربی عراق و نزدیکی مرزهای ایران انجام دادند. [جام نیوز: این خبر که در دیگر رسانه‌های انگلیسی‌زبان از جمله هافینگتون پست امریکا نیز انعکاس داشته، هنوز توسط منابع داخلی تایید یا رد نشده است]

 

 

رسانه های انگلیسی:ایران داعش را بمباران کرد

 

پایگاه اطلاع رسانی شبکه پرس تی وی ایران (Presstv):

فعال امریکایی: ایالات متحده از داعش برای ایجاد ترس و گسترش جنگ استفاده می کند.

یک فعال ضد جنگ امریکایی گفت: مقامات امریکا درحال بهره برداری از تهدید ایجاد شده توسط گروه تروریستی داعش هستند تا جنگ و ناآرامی را در خاورمیانه گسترش دهند. این کار با هدف ایجاد ترس در میان مردم امریکا انجام می شود. بروس گاگنون، هماهنگ‌کننده "شبکه جهانی علیه قدرت هسته‌ای و تسلیحات در فضا" (GNAWNPS)، از منطقه "مِین" در شمال شرق امریکا تاکید کرد: هشدار اخیر که توسط دولت ایالات متحده درمورد تهدید حملات داعش به مجریان قانون و نظامیان امریکایی مطرح شده، برای ترساندن مردم است تا از این رهگذر حقوق آنان را پایمال کنند.

 

 رسانه های انگلیسی:ایران داعش را بمباران کرد

پایگاه خبری شبکه ای‌بی‌سی نیوز امریکا (ABCNews):

لابی حامی اسراییل به دنبال تحریم های سخت تر علیه ایران است.

آیپک [کمیته روابط عمومی آمریکا و اسراییل]، لابی قدرتمند حامی اسراییل، در واکنش به تمدید هفت ماهه مذاکرات هسته ای، مصرانه خواستار افزایش چشمگیر تحریم ها بر ایران هستند. این گروه که به طور گسترده ای در کنگره نفوذ دارند، از آمریکا می خواهند که تمامی تنبیهات اقتصادی علیه ایران که در خلال مذاکرات به حالت تعلیق در آمده است را دوباره برقرار سازد. این گروه همچنین به دنبال تحریم جهانی صادرات نفت ایران و افزایش تحریم صنایع ایران است.

 رسانه های انگلیسی:ایران داعش را بمباران کرد

پایگاه اطلاع رسانی شبکه یورونیوز (Euronews):

درحالی که پول و بودجه به پایان رسیده، سازمان ملل کمک به آواره های سوری را به حالت تعلیق درآورد.

وسعت خرابی های شهر کوبانی سوریه که در اثر بیش از دو ماه جنگ میان کردها و گروه موسوم به داعش ایجاد شده، زندگی را در داخل و خارج این شهر برای غیرنظامیان بشدت دشوار کرده است. مقامات محلی برآورد می کنند که در کوبانی بیش از دو هزار غیر نظامی که بیشتر کرد هستند، در شرایط دشواری زندگی می کنند. کوبانی که در مرز سوریه و ترکیه واقع شده، جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر داشت که پس از آغاز درگیری ها، بیشتر ساکنانش به ترکیه گریخته اند. با وجود درگیری ها در این شهر و حملات هوایی نیروهای ائتلاف، داعش تاکنون نتوانسته مسیر انتقال غذا و تجهیزات از ترکیه به کوبانی را مسدود کند.

رسانه های انگلیسی:ایران داعش را بمباران کرد
 
منبع: جام نیوز

ارسال نظر