کد خبر : 6172

گزیده خطبه های نماز جمعه های استان/ در حال تکمیل شدن

دانشگاه باید مرکز توسعه باشد/ لزوم نظارت بیشتر بر تولید و توزیع نان

دانشگاه باید مرکز توسعه باشد/ لزوم نظارت بیشتر بر تولید و توزیع نان

بوشهر 24: آمریکا به دنبال استثمار ملت هاست/ لزوم حذف یارانه خانواده های پردرآمد و اختصاص آن به کم درآمدها

به گزارش بوشهر 24، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

صفایی بوشهری: دانشگاهها باید به عنوان مرکزی برای توسعه و تولید منابع انسانی کارآمد باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در همایش مبارزه با تکفیری‌ها در جهان اظهار کرد: جبهه تکفیر از دیر باز به دشمنان اسلام تفیض شد و همواره به دنبال اجرای طرح‌های دشمنان اسلام در سرزمین‌های اسلامی بودند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه غرب تروریست‌های تکفیری را به عنوان اندیشه‌های اسلامی به مردم معرفی می‌کند، افزود: آنان دوهدف عمده که نشان دادند چهره اسلام به عنوان چهره خشن و بی منطق و دیگری ایجاد آشوب در سرزمین‌های اسلامی و هرج و مرج دنبال می‌کنند

صفایی بوشهری، با گرامیداشت روز دانشجو، دانشگاه و دانشجو را یکی از مهم‌ترین ارکان حفظ، پیشرفت و توسعه یک نظام دانست و تصریح کرد: باید دانشگاهها دارای یک مسیری باشد که در عرصه‌های تحصیلی به خودکفایی علمی، توسعه علم، و مرجعیت علمی برسد.

وی، افزود: دانشگاهها باید به عنوان مرکزی برای توسعه و تولید منابع انسانی کارآمد با فضایی پر از اخلاق، معنویت فرهنگی و دانش بنیان برای نظام باشد.

امام جمعه بوشهربا اشاره به روز جهانی حقوق بشر بیان کرد: سازمان‌های حقوق بشرآنرا به بازیچه و سخره گرفته‌اند وهرجنایتی که خود و یا کشورهای اقماری خود می‌کنند حرفی از حقوق بشر مطرح نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جنایات قرن اخیر در تاریخ جهان کم‌نظیر است گفت: آنان در مقابل بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و انبارهای تسلیحاتی اتمی رژیم اشغالگر قدس سکوت اختیار می‌کنند ولی کشوری که برای استقلالش مبارزه می‌کند تروریست و جنایتکار معرفی می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهربا گرامیداشت سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل افزود: این شورا خدمات زیادی به فرمان امام راحل و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به جامعه ارائه کرده است.

وی تاکید کرد: طرح‌های مهم، نوین وموثری در این شورا طراحی شده است که لازم است هرچه زودتر اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به آغاز هفته پژوهش و فنآوری خاطرنشان کرد: رشد علم و فنآوری منوط به پژوهش و تحقیقات است که در این بین آموزش و پرورش و دانشگاهها نقش مهم و بسیار اساسی دارند.

 

حجت‌الاسلام هاشمی نژاد: بسیج بر پایه احساس مسئولیت اسلامی و انسانی استوار است.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با دعوت به تقوای الهی اظهار داشت: رعایت تقوا و پرهیزگاری از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان مومن و مسلمان است و همه باید در این راستا اهتمام ورزیم.
امام جمعه عسلویه در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان اشاره و خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر انقلاب، بسیج بر مدار و اساس دین است و مبنای تفکر بسیجی نیز تفکر دینی و الهی است و در واقع بسیج بر پایه احساس مسئولیت اسلامی و انسانی استوار است.

امام جمعه عسلویه به 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و افزود: دانشجویان باید خوب درس بخوانند و پایه‌های علمی خود را مستحکم کنند و باید علم و عمل را با هم داشته باشند.

هاشمی‌نژاد با محکوم کردن انفجار تروریستی در مقابل سفارت کشورمان در یمن گفت: این حرکت در راستای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان است و دشمنان همواره به دنبال اختلاف افکندن هستند.

 

حجت الاسلام رکنی: باید نظارت برهمه مراحل پخت وعرضه نان در همه نانوایی ها جدی ترشود.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندر گناوه افزود: سالهاست که کیفیت نان این شهرستان نامطلوب است وحالا که قیمت ها افزایش یافته باید نظارت برهمه مراحل پخت وعرضه نان در همه نانوایی ها جدی ترشود.

امام جمعه گناوه بااشاره به افزایش نرخ سوخت ودست مزدها وثابت بودن قیمت نان در 30 ماه گذشته، افزایش نرخ نان را درشرایط کنونی طبیعی دانست.

رکنی حسینی اضافه کرد: دولت با حذف یارانه خانواده های پر درآمد و اختصاص بخشی از آن به دهک های کم درآمد جامعه، فشار افزایش نرخ نان را بر خانواده های ضعیف کمتر کند.

خطیب نماز جمعه گناوه همچنین اقدام دستگاه قضایی مصر در تبرئه حسنی مبارک دیکتاتور وجنایت کار سابق این کشور را محکوم کرد وافزود: بی گناه شناختن کسانی که دستشان آلوده به کشتار مردم بی گناه مصر است، نشانه اوج بی عدالتی و ونداشتن استقلال دستگاه قضایی در این کشور است.

 

حجت الاسلام حیدری: آمریکا سالهای متمادی است با شعار حقوق بشر، دنبال استثمار ملت ها است.

حجت الاسلام مهدی حیدری در خطبه های این هفته نماز جمعه کنگان گفت: آمریکا و غرب سالهای متمادی است با شعار حقوق بشر، دنبال استثمار ملت ها هستند.

وی به سالروز تصویب اعلامیه حقوق بشر در سازمان ملل اشاره کرد و افزود: آمریکا و غرب نقض کننده حقوق بشرند و هر جا که منافع شان در خطر بیفتد براحتی بشر و حقوق بشر را لگدمال می کنند.

وی اضافه کرد: امروز مردم دنیا بخوبی می دانند مراد از حقوق بشر، حقوق ظالمان و بلعیدن مظلومان است.

وی با تسلیت شهادت سومین شهید محراب (آیت الله شهید دستغیب)، افزود: این شهید عالمی عامل ، مجاهدی راسخ و فقیهی عامل بود که توانست در طول حیات طیبه اش خدمات قابل توجهی را به اسلام و انقلاب انجام دهد.

 

حجت الاسلام حسینی: باید استکبار ستیزی همیشه سرلوحه کار دانشجویان باشد.

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر گفت: دانشجویان باید با بصیرت و سیاسی بوده و استکبار ستیزی همیشه سرلوحه کار آنان باشد.

وی در ادامه افزود: دانشجوبان، تحصلکرده ها و نخبگان نقش تعیین کننده در توسعه وپیشرفت کشور دارند و دانشگاه به عنوان سنگر مقابله با زیادی خواهی های استکبار جهانی قرار دارد.

وی گفت: 16 آذر متعلق به دانشجویان ضد سلطه است و آنان با عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری برای توسعه علمی کشور تلاش کنند.

امام جمعه دیر با اشاره به سالروز شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: این شورا درامور فرهنگی کشور نقش تاثیرگذار و حیاتی دارد و چون دراین شورا سران سه قوا حضور دارند امیدواریم که همه اعضای شورا به انتظارات و رهنمودهای مقام معظم رهبری جامعه عمل بپوشانند.

وی اضافه کرد: فرهنگ بستر اصلی زندگی انسان است و در امور فرهنگی اگر رخنه ای ایجاد شود هیچ چیزی جای این رخنه را نمی تواند پرکند.

وی یاد وخاطره شهید احمد حیدری و سمنبرعالی پور دو شهید انقلاب اسلامی شهرستان دیر را گرامیداشت و گفت: مردم انقلابی شهرستان دیر دریک حرکت حماسی برای دفاع از اسلام، امام و مرجعیت مقابل رژیم ایستادند که حاصل این ایستادگی تقدیم دو شهید به انقلاب اسلامی ایران بود.

حسینی اضافه کرد: تصمیم داریم که 13آذرسالروز شهادت این دو شهید بزرگوار را به عنوان روزشهرستان دیر در شورای فرهنگ عمومی به تصویب برسانیم.

ادامه دارد...

ارسال نظر