کد خبر : 6194

خود کرده را تدبیر نیست؛

تقابل با استاندار بوشهر، اصلی ترین دلیل انزوای اصلاح طلبان تندرو

تقابل با استاندار بوشهر، اصلی ترین دلیل انزوای اصلاح طلبان تندرو

گروه کوچکی از اصلاح طلبان تندرو که با سیاسی کاری مدت ها بر سایر طیف های وابسته به جریان اصلاحات در بوشهر مسلط شده بود، بعد از افشای ظرفیت واقعی اش مورد بی میلی یاران دیروز خود قرار گرفته و به شدت منزوی شده است.

بوشهر24: گروه کوچکی از اصلاح طلبان تندرو که با سیاسی کاری مدت ها بر سایر طیف های وابسته به جریان اصلاحات در بوشهر مسلط شده بود، بعد از افشای ظرفیت واقعی اش مورد بی میلی یاران دیروز خود قرار گرفته و به شدت منزوی شده است.

به گزارش "بوشهر24"، سران این گروه که در سالیان اخیر همواره به عنوان لیدر جریان اصلاح طلبی در استان مطرح بودند، بعد از آغاز به کار دولت یازدهم خود را مستحق ترین گزینه ها برای تصدی پست های کلیدی من جمله استانداری، و اعمال نفوذ در تصمیم گیری های کلان استان بوشهر می دانستند.

همین نگاه طلبکارانه به دولتی که تدبیر و دوری از افراط را رویکرد اصلی خود کرده بود به مرور سبب بروز انشقاق میان آنها و حامیان اعتدال، از جمله اصلاح طلبانی گردید که تعامل سازنده با نماینده منتخب دولت را بهترین راه برون رفت از انزوای خودساخته در چند سال اخیر می دانستند.

به گزارش استان نیوز، با این حال به دلیل همین درک نادرست از اوضاع سیاسی، از زمان انتصاب سالاری به عنوان استاندار بوشهر تا همین اواخر که افتراق میان اصلاح طلبان بوشهری به روشنی این روزها نبود، این گروه همچنان تصور می نمود می تواند با زهر چشم گرفتن از استاندار و اعمال برخی کارشکنی ها به خصوص در قضیه منطقه آزاد از استاندار دولت امتیاز بگیرد.

اما سالاری که جوانی اش خود سبب بسیاری از تحلیل های اشتباه تندرو ها شد ، با زیرکی خاصی توانست از میان کلیت اصلاحات بوشهر اکثریت را با خود همراه و باقی مانده تندرو را مدیریت نماید. این انزوای مشهود در کنار مانوری که استاندار از استحکام جایگاهش در بدنه دولت می داد به مرور دست جریان طلبکار را رو کرد تا دیگر نه در مرکز و نه در میان دوستان دیروز خود جایگاهی نداشته باشند.

تنها ماندن گروه مورد نظر اگرچه با صندلی های خالی همایش اخیرشان و بی اعتنایی وزیر راه دولت خاتمی بیش از گذشته آشکار گردید، اما جرقه این رسوایی در سالگرد بزرگداشت 24 خرداد و یک سالگی دولت تدبیر و امید زده شد که برخی از سران طیف تندرو با قرار گرفتن در پشت تریبون، به استاندار بوشهر در حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور حمله ور شدند. جایی که اصلاح طلبان حامی استاندار که همواره تلاششان بر سرپوش گذاشتن بر چنین اختلافاتی بود، ناگذیر به ائتلاف خود خوانده پشت کرده و به دفاع جانانه از سالاری برآمدند.

موافقین و مخالفین استاندار بعد از گذشت 5 ماه از آن تاریخ، علی رغم پا درمیانی عده ای باز هم نتوانستند شکاف به وجود آمده را با تفاهم پر بکنند، و به نظر هم اختلافات پیش آمده به این زودی ها از میان اصلاح طلبان رخت بر نخواهد بست.

تندرو ها امروز بهتر از همه می دانند عامل اصلی انزوای این روزهایشان تقابلی بود که خود نسنجیده با نماینده عالی دولت شروع کردند. آنها در حالی که به برخی چهره های مشهور اصلاح طلب در مرکز دل خوش کرده بودند امروز دریافته اند اصلاح طلبی به آن معنا دیگر در دولت جایی ندارد. لذا پیش بینی می شود در هفته ها و ماه های آینده بسیاری از اصلاح طلبان تندرو که تقابل با استاندار را پیش گرفته بودند با تعدیل رویکردهای خود به جمع طرفداران استاندار بپیوندند.

ارسال نظر