کد خبر : 6238

پیام جمیری به مناسبت روز دانشجو

پیام جمیری به مناسبت روز دانشجو

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی طی پیامی ضمن گرامیداشت روز دانشجو، این روز را به دانشجویان ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش بوشهر 24، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی طی پیامی ضمن گرامیداشت روز دانشجو، این روز را به دانشجویان ایران اسلامی تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

روز دانشجو روز تبلور اندیشه‌های نو و ارج نهادن به قلم علم وایمان و جوهر اندیشه‎های ناب اسلامی است، 16 آذر یادآور خاطرات کسانی است که « پارسایان دشت شب‌اند و شیران بیشه روز»

16 آذر، جلوه‌ای روشن از مقاومت و ایستادگی دانشجوی آگاه و مسلمان در برابر سلطۀ خارجی و استبداد داخلی است، روز بزرگی که نقطۀ عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت آزادیخواه ایران شد.

جنبش‌های آزادی خواهانه در دانشگاه‌ها نقش عمده‌ای را در سرنوشت این کشور و به ویژه در به ثمر نشستن نهال انقلاب اسلامی داشته است، موفقیت‌های پی در پی دانشجویان، پیشرفت و تعالی علوم در عرصه‌های مختلف را موجب شده است و نقش آنها را در بصیرت افزایی به جامعه اسلامی و حتی بین المللی و تأثیر آنها را در بیداری اسلامی نمی‌توان نادیده انگاشت.

امروزه رمز و کلید موفقیت دانشجویان، حرکت در مسیر ولایت و ولایتمداری است، دانشجویان با تکیه بر سلاح قدرتمند علم و ایمان و حرکت بی‌وقفه در مسیر دانش و پژوهش با برنامه ریزی صحیح اسلامی روز به روز قله‌های ترقی و تعالی را طی خواهند کرد.

اینجانب به نمایندگی از مردم 16 آذر که نماد مقاومت دانشجویان در برابر خودخواهان کوردل تاریخ است را گرامی می‌دارم و از خداوند منان برای این قشر عزیز و به ویژه دانشجویان بصیر استان دلاور خیز بوشهر سربلندی روز افزون را خواهانم.

عبدالکریم جمیری

نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی

 

ارسال نظر