کد خبر : 6250

عبدالمجید اورا:

آمریکا همراه و "همسو "میخواهد

آمریکا همراه و "همسو "میخواهد

موج رسوائی ها آمریکا در فساد اخلاقی ومالی و استراق سمع وتبعیض و بکارگیری استانداردهای دوگانه در تعاریف معیارهای حقوقی وانسانی بین المللی ونابسامانی اقتصادی آمریکا را بیش ازهر زمان دیگری فرسوده وبی اعتبار ساخته است.

بوشهر24/عبدالمجید اورا: بنا به اعتراف وتاکید پژوهشگران غربی وآمریکا درحالیکه تنفرعمومی در منطقه و جهان از سیاست های شیطانی آمریکا بشکل بی سابقه ی اوج گرفته است و علاوه بر آن موج رسوائی ها آمریکا در فساد اخلاقی ومالی و استراق سمع وتبعیض و بکارگیری استانداردهای دوگانه در تعاریف  معیارهای حقوقی وانسانی بین المللی ونابسامانی اقتصادی آمریکا را بیش ازهر زمان دیگری فرسوده وبی اعتبار ساخته است.

همچنان ایالات متحده در تدارک اعمال سیاست های خود در منطقه ی خاورمیانه وایران است و این رفتار قیم مآبانه ناشی از خوی استکباری و عدم تحمل جهت یابی صحیح واصول  اولیه سرنوشت ملت ها بوسیله خود است چون در غیر این صورت استکبار نخواهد توانست بیش ازاین منافع و زیاده خواهی را برمنابع انسانی وطبیعی منطقه تحمیل کند درهمین راستا براساس روال مرسوم گذشته ولی در ابعاد وتاکیک های جدید ومتنوع آمریکا درنظر دارد در قالب طراحی دلخواه جریان های را فعال یا تقویت کرده تا همچنان ضعف وناتوانی جو غالب  بر فضای راهکارهاو سازکارهای  برگرفته منابع مستقل از فرهنگ درونی و بومی در دستیابی به استقلال مردم منطقه باشد...  دراین خصوص  اخیرا در فضای مجازی که پایگاه اول جهت دهی برنامه ها بوسیله  ی وزارت خارجه و سیای آمریکاست  محتواهای  بصورت وسوسه انگیزی منتشر شده است  بمنظور بررسی و مطالعه  و شناخت بیشتر اهداف شیطنت آمیز آن- خلاصه از آنها را ذیلا نقل می کنم :

آرم تهیه شده : از وزارت خارجه آمریکا
با مدیریت: واشنگتن، DC ومنطقه 

ابعاد پروژه:
- توسعه شبكه وفعالیت ها
-گردهمائی دانش آموختگان و فارع التحصیلان مورد نظر 
- بکارگیری منابع دراینترنت
- مشاركت در فعالیت های آینده

ابتکار مشارکت -شرق میانه (MEPI) وزارت امور خارجه  آمریکا ارائه  دهنده :  کمک، آموزش، و حمایت از گروه ها و افراد در تلاش برای ایجاد تغییر مثبت در جامعه است. MEPI

کار را در 18 کشور  منطقه، با همکاری با سازمان های جامعه مدنی، رهبران جوامع ، جوانان و فعالان "زن "، و گروه های بخش خصوصی برای پیشبرد اصلاحات خود دنبال می کند .

روش MEPI تحرک بخشی مردمی از پایین به بالا  ، در پاسخ به طور مستقیم به منافع و نیازهای محلی است.

MEPI
از سال 2002 در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقافعال بوده است، و  بیش از 600 میلیون دلار در بیش از 1،000 پروژه   و کمک مالی  در اداره دفاتر (توسعه 1000 دفتر ونمایندگی ) از واشنگتن دی سی و منطقه  هزینه کرده است.

کشورهای  هدف در این بخش: الجزائر، البحرین، مصر، لیبیا، سوریا، تونس، الیمن. 

رهبران  ماموریت های برنامه فردا نمی بایست از شهروندان یا مقیمان دائمی امریکا باشند

برنامه ی رهبران فردا : فراهم کننده ماموریت  با کمک هزینه های تحصیلی برای برنامه های آکادمیک به مدت چهار سال برای دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه در شرق میانه و شمال آفریقاست ، و به آنها  انگیزه و انرژی برای تبدیل شدن به رهبران آینده در این پروسه داده می شود . شرکت کنندگان قادر به تحصیل  در یکی از دانشگاه های معتبر در منطقه خواهند بود. 
دانشگاههای میزبان  عبارتند از: دانشگاه آمریکایی در قاهره (AUC)، و دانشگاه آمریکایی لبنان (LAU)، دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB). ذینفع خواهد توانست ضمن دریافت کمک  هزینه ی تحصیلی  به دریافت مدرک  کارشناسی و آموزش های تخصصی در گواهی آموزش مدنی شامل کلاس های درس در ایالات متحده، و همچنین به عنوان فرصت های آموزشی  در مشارکت با مردم محلی، جامعه مدنی و سازمان های بخش خصوصی نیز دست یابد

هدف اصلی از این برنامه ساخت فردا رهبران
فردا کادرسازی رهبران ( مقطع کارشناسی) در جهت منافع عمومی - بنحوی که دراین باور قرار بگیرند که آنها  به مقتدران فکری و حرفه ای ماهر،  تبدیل خواهند شد که رهبران جامعه، کسب و کار، و رهبران ملی در آینده خواهند بود.

 واین موسسه - بورس تحصیلی سفر، هزینه های تحصیلی و هزینه های شارژ برای یک مدرک دانشگاهی چهار ساله در دانشگاه آمریکایی در بیروت، یا دانشگاه آمریکایی در قاهره، و یا دانشگاه آمریکایی لبنان، و تجربه تحصیل در خارج در ایالات متحده، و بیمه حوادث و بیماری، مسکن، و پول ماهانه را پوشش می دهد.

جزئیات برنامه:

پیاده سازی برنامه سازمان: AMIDEAST،  دانشگاه آمریکایی در قاهره و دانشگاه آمریکایی بیروت، دانشگاه آمریکایی لبنان.

کشورهای هدف: الجزایر، بحرین، مصر، لیبی، سوریه، تونس و یمن.

متقاضیان باید شرایط  زیر داشته باشند:

  -دانش آموزان  بالاترین رتبه  از دبیرستان   و در سال 2014 فارغ التحصیل شده باشند .
   - مدارک قوی دانشگاهی (نمرات بالا).
    -تسلط به زبان انگلیسی نوشتن و صحبت، و موفقیت در نتایج آزمون  TOEFL  با نمرات Aa.ta.ba. استفاده (TOEFL ITP) برای تعیین سطح،
    -بلوغ و انعطاف پذیری و لذت بردن از روح رهبری.
    - توانایی برای پیوستن به برنامه ما در ماه اوت / سپتامبر 2014.

درموسسه ی
MEPI
MEPI نیز برای ارتباط گیری با مخاطبین ایرانی مورد نظر یک پست و حساب ارتباطی بشکل ریر  در نظر گرفته شده است
توسعه
: اقناع با دلیل، از طریق تقویت  احساس  و انگیزه
سازمان:
بنیاد بینالمللی جمهوری (جمهوری اسلامی ایران)

The Leadership Team | From: International Republican Institute (IRI) | Target Group(s)

مخاطبین : »تیم رهبری وسرشاخه ها | از: موسسه بین المللی جمهوری (جمهوری اسلامی ایران) | گروه هدف (مخاطبین  ): افراد   سیاسی و کاندیداها ،  سازمان های  غیردولتی / جوامع مدنی، اعضای احزاب سیاسی |


بنیاد بین المللی جمهوری  (IRI)

این قسمت : ارائه  توسعه پیام های انگیزشی که مربوط به مخاطبان گسترده ای می باشد برآنها  تمرکز دارد.  نمونه هایی از چگونگی ارزش های اصلی مورد نظر دراین  پیام توسعه ، با نمونه هایی از امارات متحده عربی و ایالات متحده تطبیق داده می شود. مفهوم پیام یک  مانند یک نردبان عمل می کند از پائین به بالا...

سازمان:
بنیاد بینالمللی جمهوری (جمهوری اسلامی ایران)

Fisk Returns to IRI as Chief Operations Officer
December 3, 2014
 
Washington, DC – IRI today announced that Daniel W. Fisk is returning to the Institute to serve as its chief operations officer.  Fisk had previously served as the Institute’s vice president for policy and strategic planning from 2010-2014.
 
درتاریخ
3 دسامبر 2014
 
(واشنطن، DC - IRI ) دانیل جورج فیسك به بنیاد  بین المللی جمهوری برمی گردد او بعنوان افسر  عملیات  ورئیس آن فعالیت می کند .  فیسك در گذشته  منصب نائب رئیس بنیاد  را بر ای تدوین  سیاست وطراحی  استراتژیک بین  سال های 2010-2014  بعهد ه داشته است    .


BMENA بخش دوم
توصیه های  از کارگاه های آموزشی جامعه مدنی ابتکار BMENA G8 2013

BMENAابتکار شرق میانه و شمال آفریقا (BMENA) G8گسترده تر در گفت و گو سالانه، که از سال 2004 بین دولت و نمایندگان جامعه مدنی از G8 و کشورهای BMENA و مناطق اجراشده  است. اعضای BMENA عبارتند : افغانستان، الجزایر، بحرین، مصر، ایران، عراق، اردن، کویت، لبنان، لیبی، موریتانی، مراکش، سرزمین فلسطین اشغالی ، عمان، پاکستان، قطر، عربستان سعودی، سودان، سوریه، تونس، ترکیه، امارات متحده عربی و یمن. در سال 2013 انگلستان، به عنوان ریاست  G8 ریاست جمهوری، ریاست مشترک ابتکار BMENA با دولت مصر را بعهد داشته داشته است .
هدف از این ابتکار عمل را به بهبود کیفیت تعامل بین جامعه مدنی و دولت است.

BMENA مهمترین ابزار ی است که از طریق آن هر دو G8 و دولت در منطقه می تواند با جامعه مدنی به بحث روند اصلاحات در کشور مجموعه BMENA  درگیر باشند  .
در سال 2013، نمایندگان جامعه مدنی و دولت   از 27 کشور BMENA و G8 در امان اردن در تاریخ 08-10 دسامبر ملاقات کردند ، و با تمرکز بر سه موضوع: توسعه اقتصادی، توانمندسازی زنان و آزادی بیان. گروه های جامعه مدنی  با هم به بحث وتبادل نظر پرداختند

و کار همزمان  در مسائل اولویت  دار برای تعامل در سیاست گذاری در این سه موضوع مورد بررسی قرار گرفت 

واین طرح به در برسمیت شناختن نقش  مهم جوانان در توسعه جوامع جدید و با ثبات  کارگردانی خواهد کرد، می پردازد ، نقش جوانان تمرکز خاص در هر سه رشته  بود.گروه های کاری در توصیه های زیر  توافق کردند:

- لیست توصیه ها در فرمت PDF (ENGLISH)
- لیست توصیه ها در فرمت PDF (به زبان عربی)

تهیه وتحلیل :  نجوای کنگان

ارسال نظر