کد خبر : 6254

بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت روز دانشجو

بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت روز دانشجو

بسیج دانشجویی دانشگاههای استان بوشهر به مناسبت روز استکبارستیز 16 آذر بیانیه ای صادر کردند.

بوشهر 24: بسیج دانشجویی دانشگاههای استان بوشهر به مناسبت روز استکبارستیز 16 آذر بیانیه ای صادر کردند.

متن کامل بیانیه در ذیل آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

16 اذر ماه برای جامعه دانشگاهی یادآور شجاعت و غیرت افرادی است که هیچگاه حاضر نمی شدند سایه سیاه استکبار و ظلم و جور بر پهنه ی غیرت و شرفشان سایه افکند. افرادی هم چون دانشجویان غیور دانشگاه تهران 16 آذرماه 1332 که به نمایندگی از تمامی جوانان آزادی خواه این مملکت، با خون خود دلیرانه در مقابل استبداد و خودکامگی غرب ایستادند.

نکته ای که در اندیشه دانشجویان دهه 30 مشاهده می شود و از اسم بزرگترین تشکل دانشجویی آن زمان هم مشخص است، خط مشی اسلامی حرکت و مبارزه دانشجویان است، تا جایی که دفتر این تشکل محل پرورش و تربیت دانشجویانی می شود که در جریان انقلاب اسلامی بسیار موثر و کارآفرین بوده اند و از دل آن دانشگاه ها شخصیت هایی همچون شهید چمران و دکتر علی شریعتی و شهدای 16 آذر بیرون می آید.

دانشجویان مظلوم دانشکده ی فنی دانشگاه تهران به نام های مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قند چی در آن روز نکبت به شهادت رسیدند و روز بعد از این واقعه، نیکسون به ایران آمد و در همان دانشگاه روی خون های هنوز خشک نشده فرزندان این ملت دکترای افتخاری گرفت و چه خوب روزنامه آن روز نوشته بود " آقای نیکسون ! وجود شما آنقدر گرامی و عزیز بود که در قدوم شما سه نفر از بهترین جوانان این کشور، یعنی دانشجویان دانشگاه را قربانی کردند" . . .

دنیای بی منطق و قدرتهای پوشالی غرب همواره از ملتهای آزادی خواه رعب و وحشت داشته و دارند و به همین دلیل، برای حفظ منافع مستبدانه خود به هر گونه جنایت و خیانتی متوسل می شوند.

دردآور تر از مظلومیت سه همکلاسی آسمانی 16 آذر 32 ، آلوده کردن نام و هویت انجمن های اسلامی بدست کسانی است که امروز وقیحانه در شبکه های کمونیست عرض اندام می کنند و از مارکسیست سخن می رانند و هویت اسلامی نظام اسلامی ما را به سخره می گیرند این در حالی است که هرکز جایی برای لائیک ها نه تنها در انجمن های اسلامی و دانشگاه های ایران بلکه در فرهنگ غنی اسلامی ملت ایران نیز وجود نداشته و ندارد.

امروز نیز رژیم منحوس صهیونیستی کشورهای مستکبر آمریکا، انگلیس، آلمان و ... با هر شیوه ی ممکن در صدد ضربه زدن و ایجاد هرج و مرج در سرزمین های اسلامی برآمده اند و گروه های نامشروع و نامبارک تکفیری هم آلت دست آنان شده اند و نظام سلطه هر روز با خوی وحشیانه و شیطانی خود، هر گونه جنایتی را در کشورهای اسلامی انجام می دهد و سازمان ملل که به ظاهر ادعای دفاع  از حقوق بشر دارد نیز مهر سکوت بر لب زده است.

انقلاب اسلامی در دل خود جوانان و غیورمردانی پرورش داده است که افق نگاهشان، فتح قله های رفیع علم و مبارزه با ظلم و بی عدالتی تا استقرار پرچم عدالت برتارک جهان و تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی (عج ) است.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان بوشهر، همگام با کلام نورانی امام روح الله قدم بر می داریم که می فرمود ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و ال سعود بر طرف خواهیم  ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایات بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق، و آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجد الحرام وارد خواهیم شد.

بار دیگر ما دانشجویان بسیجی، ضمن گرامیداشت 16 آذر و یاد و خاطره شهیدان گلگون کفن و امام شهیدان ره، عهد می بندیم که در عرصه ی تقوامداری و جهاد علمی و عملی و همچنین دفاع از حریم اسلام و ولایت مجدانه تلاش کنیم و با تمام وجود در مقابل آمریکا و اسرائیل جنایتکار و انگلیس مکار و همه ی مستکبران عالم مبارزه کنیم و در راستای عمل به شعار نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی تا پیروزی نهایی جبهه  حق علیه باطل دست از تلاش بر نخواهیم داشت.

بسیج دانشجویی دانشگاه های استان بوشهر

ارسال نظر