کد خبر : 6259

اما و اگرهای سفر رئیس شورای شهر بوشهر به ترکیه!

اما و اگرهای سفر رئیس شورای شهر بوشهر به ترکیه!

متاسفانه سفر به خارج از کشور به خصوص ترکیه که از شورای قبل باب شده است تاکنون هیچ نفعی برای بوشهر نداشته زیرا با نگاهی بر پروژه های عمرانی و غیرعمرانی بوشهر هیچ نشانی از کسب تجربه یا اجرای طرح های مشابه در آن ها دیده نمی شود.

به گزارش بوشهر 24، عبدالخالق برزگرزاده، رییس شورای اسلامی شهر بوشهر به همراه ندا عبداله زاده، نایب رییس شورا و وحید پورجماد یکی از کارکنان دفتر شورای اسلامی شهر بوشهر به اتفاق یکی از مدیران پایگاه های خبری استان و مهرداد ابراهیمی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی بوشهر عازم کشور ترکیه شدند.
این سفر دومین سفری است که برزگرزاده، رییس شورای شهر بوشهر طی یکسال گذشته به ترکیه داشته است.
دی ماه سال 92 نیز آقای رییس به همراه زهرا رضایی، مهرزاد آسایش، غلامرضا قادریان و علیرضا آماره از اعضای شورای شهر بوشهر سفری 5 روزه به ترکیه داشتند.
سفری که در آن زمان با هزینه اتاق بازرگانی بوشهر و برای مراودات اقتصادی صورت گرفته بود و گفته می شد اعضای شورا به خاطر پیگیری خواهرخواندگی بندر بوشهر و شهر ازمیر ترکیه به این سفر اعزام شدند.

سفری که هیچ فایده ای برای شهر بوشهر نداشته و تنها با بازدید اعضای شورا از ترکیه خاتمه یافت.
دلیل این مدعا نیز مطالبات ریز و درشت شهروندان بوشهری است که نه تنها هیچ کدام از آنان رفع نشد بلکه هر روز بر تعداد آنان نیز افزوده می شود.
با نگاهی بر مطالبات بی شمار شهروندان بوشهری باید از رییس شورا و نایب رییس جوانش پرسید که دلیل سفر شما به ترکیه چه بوده و چنین سفرهایی چه حاصلی برای مردم شهر دارد؟
شهری که بسیاری از پروژه های عمرانی اش خوابیده و هر روز در شورا بر سر صندلی شهردار و محل نشستن آزادشهرکی حاشیه سازی و جنجال سازی می شود چه نیازی به سفر مدیرانش به خارج از کشوراحساس می شود؟
شایسته است رییس شورای شهر بوشهر و مشاورین شورا که مقدمات چنین سفرهای غیرضروری را مهیا می کنند برای افکار عمومی توضیح دهند که شباهت های شهر بوشهر با شهرهای ترکیه در چیست که در طول یک سال دو بار برخی اعضای شورا می بایست به این کشور سفر کنند؟
براستی هزینه های هنگفت چنین سفرهایی را چه دستگاهی فراهم می کند؟ آیا شهرداری یا شورای بوشهر متحمل پرداخت چنین هزینه های گزافی می شوند یا این که شرکت نمایشگاه های بین المللی بوشهر نسبت به پرداخت این هزینه ها اقدام می کند یا همچون سال گذشته اتاق بازرگانی هزینه های مربوطه را پرداخت کرده است؟
نگاهی بر مشکلات متعدد شهر بوشهر نشان می دهد هزینه های این سفر توسط هر ارگانی که پرداخت شده باشد، هزینه ای غیرضروری و نامربوط تلقی شده و عدم حضور همزمان رییس و نایب رییس شورا در جلسات از جمله جلسه امروز یک شنبه، آثار خوبی از خود برجای نخواهد گذاشت.
متاسفانه سفر به خارج از کشور به خصوص ترکیه که از شورای قبل باب شده است تاکنون هیچ نفعی برای بوشهر نداشته زیرا با نگاهی بر پروژه های عمرانی و غیرعمرانی بوشهر هیچ نشانی از کسب تجربه یا اجرای طرح های مشابه در آن ها دیده نمی شود.
اگر به اختلافات فرهنگی، آب و هوایی، آداب و رسوم و سایر مسایل دو شهر بوشهر و ازمیر یا هر شهر دیگر ترکیه نگاهی بیفکنیم خواهیم دید که بوشهر یا با این شهرها هیچ گونه وجه اشتراکی نداشته و یا از اشتراک بسیار اندکی برخوردار است بنابراین انجام چنین سفرهای پرهزینه و پیگیری خواهرخواندگی این شهرها هیچ دردی از مردم دوا نخواهد کرد.
آیا بهتر نبود رییس شورا و نایب رییس جوان وی به جای سفر به ترکیه در بوشهر می ماندند و در نیمه دوم سال که هوا خنک تر بوده و فصل تلاش بیشتر است بر کارها نظارت کرده تا بسیاری از پروژه های ریز و درشت بوشهر به سرانجام برسد؟
آیا بهتر نبود رییس و نایب رییس جوان شورا به جای رفتن به چنین سفر غیرضروری در بوشهر می ماندند و تا زمان از دست نرفته بحث بودجه و ده ها طرح و لایحه دیگر را به سرانجام می رساندند و سئوالات متعدد دیگر که اکنون مجال همه آن ها نیست.
به نظر می رسد سفر به ترکیه به خاستگاه جدید برخی مدیران شهری تبدیل شده به طوری که هرازچندگاهی شاهد حضور این مدیران در این کشور اروپایی برای پیگیری خواسته های غیرضروری هستیم که شایسته است مسئولین شهری از این پس با بررسی بیشتر نسبت به چنین سفرهایی تجدیدنظر کنند.
/ بوشهر نیوز

ارسال نظر