کد خبر : 6326

اقتدار کشورهای مختلف براساس توانمندی علمی و پژوهشی

اقتدار کشورهای مختلف براساس توانمندی علمی و پژوهشی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اقتدار کشورهای مختلف براساس توانمندی علمی و پژوهشی است.

به گزارش بوشهر 24، سورنا ستاری عصر دوشنبه در نشست با آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در بخش شیلات، نفت، گاز، انرژی است که دانشگاه‌های استان باید در راستای توسعه بخش های مذکور تلاش کنند.

وی به اهمیت بسیار بالای پروژه میگوی عاری از بیماری استان بوشهر اشاره کرد و افزود: این پروژه می‌تواند بسیاری از مشکلات بخش پرورش میگو را رفع کند و توسعه سرمایه‌گذاری را باعث شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از اولویت‌های مهم شرکت‌های دانش بنیان تجاری سازی محصولات است که این شرکت‌ها باید در این مسیر حرکت کنند.

وی تصریح کرد:‌ توانمندی علمی و پژوهشی یکی از مهمترین عوامل و فاکتورها برای اقتدار کشورها است که کشورهای موفق در این عرصه به انجام تحقیقات و پژوهش‌های متنوع می‌پردازند.

ستاری نبود پیوست فرهنگی را به عنوان یکی از مشکلات فرهنگی در مناطق اجرای پروژه‌های بزرگ صنعتی در استان بوشهر عنوان کرد و بیان داشت: رویکرد اقتصاد دانش‌بنیان نیزباید به سمت پیوست فرهنگی باشد./ مهر

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به ظرفیت بالای استان بوشهر در پرورش میگو اشاره کرد و ادامه داد: حمایت لازم از تجاری سازی پروژه میگوی عاری از بیماری استان بوشهر انجام می‌شود.

ارسال نظر