کد خبر : 6720

دستگیری یک جاسوس در دل حزب الله لبنان

دستگیری یک جاسوس در دل حزب الله لبنان

بوشهر 24: حزب الله اخیرا و در راستای جنگ امنیتی با اسرائیل، موفق شده است یک جاسوس نفوذ کرده در این حزب را که اتفاقا توانسته بود خود را تا رده‎های بالای حزب الله برساند دستگیر کند.

بوشهر 24: حزب الله اخیرا و در راستای جنگ امنیتی با اسرائیل، موفق شده است یک جاسوس نفوذ کرده در این حزب را که اتفاقا توانسته بود خود را تا رده‎های بالای حزب الله برساند دستگیر کند. 

به گزارش " بوشهر 24"، اسرائیل همواره سعی داشته تا از سد سیستم امنیتی مستحکم و حرفه‎ای حزب الله عبور کند و با نفوذ دادن جاسوس‎هایش از اسرار نظامی – امنیتی این تشکیلات آهنین آگاهی یابد تا شاید بر همین اساس بتواند عملیات‎های حزب‎الله را به ناکامی بکشد. 

خبر جدید در این نبرد قدیمی، به دام افتادن جاسوس اسرائیل در صفوف حزب الله است، اما این بار ماهی صید شده ظاهرا از شاه‎ماهی‎های اسرائیل در کشور لبنان است. 

آنچنان که النشرة گزارش داده است، این مزدور اسرائیلی در واحد عملیات‎های خارجی حزب‎الله فعالیت می‎کرده است. مسئولیت واحد عملیات‎های خارجی حزب الله، اقدام بر ضد اهداف معین و مشخص اسرائیلی است. گفته می‎شود این جاسوس، چند هفته پیش دستگیر شده است، هر چند منابع آگاه درباره‎ی روش پیچیده‎ی امنیتی که موجب دستگیری این جاسوس شده توضیح بیشتری نداده‎اند.

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که این جاسوس (م.ش)، از اهالی یکی از روستاهای جنوب لبنان بوده و در زمینه‎ی تجارت فعالیت می‎کرده و بر همین اساس، مسافرت‎های فراوانی به کشورهای مختلف داشته که موساد موفق شده بود او را در یکی از کشورهای غرب آسیا به استخدام خود در آورد.

گفته می‎شود که م.ش سال‎ها با موساد همکاری می‎کرده و در همین راستا موفق شده بود در انجام برخی از عملیات‎های حزب‎الله اخلال ایجاد کند. این در حالی است که احتمال می رود این جاسوس در لو دادن نیروهای عملیات خارجی حزب الله نیز نقش داشته باشد.

به گزارش النشرة، احتمالاتی درباب دست داشتن او در ترور شهید عماد مغنیة و شهید حسان اللقیس هم وجود دارد.

منابع آگاه، تأکید دارند که مهم‎ترین موضوع در این دستگیری آن است که پیروزی حزب الله در این دستگیری توانسته ضربه‎ی جدیدی به اسرائیل بزند و میکروب لانه کرده در بدنش را کشف و به بهترین شکل، آن را نابود کند.

در هر حال قطعی است که نبرد اطلاعاتی-امنیتی بین اسرائیل و حزب الله کماکان ادامه خواهد داشت و اسرائیل همچنان سعی خواهد کرد اشخاصی را از داخل و خارج حزب به استخدام خود در آورد، ولی آیا تلاش‎هایش این بار هم به نتیجه‎ی خواهد رسید؟ این چیزی است که آینده نشان خواهد داد./ رجا

ارسال نظر