کد خبر : 6825

پیاده‌روی ولایت در برازجان برگزار می‌شود

بوشهر 24: امام جمعه برازجان گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) پیاده‌روی ولایت از ورودی برازجان تا امام‌زاده شاهزاده ابراهیم(ع) به مسافت ۱۵ کیلومتر در برازجان برگزار می‌شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان با تسلیت سالروز ارتحال جانسوز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) به ضرورت الگوگیری از سیره و سنت نبوی اشاره و با بیان فرازهایی از سبک زندگی و اخلاق و منش پیامبر مکرم اسلام اظهار داشت: مسلمانان جهان در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری نیازمند تاسی به سیره و سنت نبوی و علوی است.

وی، ایمان قوی، رسیدگی به امورات مردم، حسن خلق، کمک به محرومان را از ویژگی‌های پیامبر اسلام(ص) برشمرد وگفت: عدالت اجتماعی، توجه جدی به بیت المال، اهتمام به مسائل بهداشتی، امامت و جانشینی بعد از خود ازویژگی‌های مهم پیامبراکرم  است.

امام جمعه برازجان فرهنگ حسنه وقف را امری مقدس و مورد تاکید پیامبر بزرگوار اسلام و ائمه اطهار (ع) دانست و گفت: باید برای ترویج وقف ازهیچ کوششی فروگذار نکنیم.

مصلح با بیان اینکه وقف از سنت‌های رسول خداست تصریح کرد: فرهنگ وقف در بین مسلمانان اشاعه نیافته که امید می‌رود با روندی که در پیش است این سنت پیامبر اکرم(ص) احیا ورونق داده شود.

خطیب نماز جمعه برازجان بر ضرورت احیای وقف در جامعه تاکید کرد و افزود: احیای وقف مستلزم همکاری مردم و مسئولان است.

وی با اشاره به پیاده‌روی ولایت در سالروز شهادت امام رضا(ع) در برازجان گفت: با حضور مردم ولایت‌مدار برازجان همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) پیاده‌روی ولایت از ورودی برازجان تا امام‌زاده شاهزاده ابراهیم(ع) به مسافت 15 کیلومتر برگزار می‌شود.

امام جمعه برازجان با اشاره به فعالیت برخی افراد همانند شرکت‌های اهرمی گفت: در برخی معاملات بیشتر غیرشرعی و کاذب است و جوانان باید برای جلوگیری از گرفتار شدن در این تجارت‌های غیرشرعی هوشیار باشند./ تسنیم

ارسال نظر