کد خبر : 7190

گلایه شورای شهر برازجان از صدا و سیمای بوشهر

گلایه شورای شهر برازجان از صدا و سیمای بوشهر

بوشهر24: شورای شهر برازجان طی یادداشتی خطاب به صدا و سیمای مرکز بوشهر، از پوشش ضعیف مراسم راهپیمایی ده ها هزار نفری مردم دشتستان در روز شهادت حضرت امام رضا(ع) انتقاد نمود.

بوشهر24: شورای شهر برازجان طی یادداشتی خطاب به صدا و سیمای مرکز بوشهر، از پوشش ضعیف مراسم راهپیمایی ده ها هزار نفری مردم دشتستان در روز شهادت حضرت امام رضا(ع) انتقاد نمود.

به گزارش "بوشهر 24" در این یادداشت آمده است:

یکم دی ماه 1393 مصادف با سی ام صفر سال 1436 قمری سالروز شهادت امام همام ثامن الحجج علی بن موسی الرضا شاهد حرکت عظیم بیاد ماندنی مردم خداجوی و همیشه در صحنه شهرستان دشتستان بسوی امامزاده ابراهیم بودیم.
آن روز مردم حماسه ساز و با فرهنگ دشتستان با حضور استثنایی و بی نظیر خود مشتاقانه قریب 17 کیلومتر راه  را در چند ساعت بصورت پیاده روی برای عرض تسلیت به بارگاه امامزاده ابراهیم شرفیاب شدند.
حرکت باشکوهی که تاکنون جنوب کشور بویژه در استان بوشهر و شهرستان هایی همانند این شهرستان در مملکت پهناور ایران اسلامی کم نظیر بود.

شکوه و عظمت آنروز یادآورد راهپیمایی مردم در روزهای پیروزی انقلاب در شهر برازجان بود که بیش از یکصدهزار نفر در آن حضور داشت و این سنت حسنه که سه سال است که در شهر برازجان برگزار می شود.
جلوه محبت و مؤدت مردم این دیار به ائمه اطهار و اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین می باشد ضروریست آنچنان که رهبر فرزانه انقلاب ؛ اقتدار، صلابت و پایداری نظام را در این حضورها می دانند مسئولین هم علاوه بر اینکه باید در بین مردم باشند باید به چنین حضوری نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

اما آنچه مهم به نظر می رسد و تذکر آن را لازم می دانیم حضور کمرنگ عزیزان صدا و سیمای مرکز استان و انعکاس ضعیف این رخداد خودجوش مردمی در این خطه دلاور خیز و نجیب بود که علی رغم تذکرات جدی امام جمعه شهر حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح خطاب به مسئولین این نهاد دولتی پس از پیاده روی 3 هزار نفری سال گذشته در خطبه نماز جمعه برازجان متأسفانه هیچ گونه اقدام مؤثری از سوی آن مجموعه صورت نگرفت .
لذا توقع و انتظار مردم از صدا و سیمای مرکز بوشهر پوشش خبری و انعکاس تصویر مناسب این پیاده روی باشکوه بود که مع الوصف صورت نگرفت مضافاً اینکه شهرستان دشتستان در ابعاد مختلف اجتماعی فرهنگی ورزشی علمی و سایر عرصه ها دارای پتانسیل های بی بدیل می باشد .
و این مهم عنایت و اهتمام بیشتر را طلب می نماید لذا شایسته است که مدیریت محترم صدا و سیمای استان با بذل توجه و انعکاس ظرفیت های شهرستان دشتستان بستر و زمینه توسعه و شکوفایی شهرستان را فراهم آورد و پیشنهاد می شود که تدابیری اتخاذ فرمایند.
تا در آینده با حسن نیت بیش از پیش توجه بیشتری به این خطه نموده تا نگرانی ها و بی مهری های گذشته جبران و رضایت مندی مردم حاصل گردد.  
شورای اسلامی شهر برازجان

  • مطلع ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۰۹:۰۱

    0 1 پاسخ

    با سلام.ضمن تشکر از حضور واحدهای تولید و خبر صدا و سیمای مرکز بوشهر در این مراسم. پرسنل تولید و خبر صدا و سیما ی بوشهراز ابتدای برنامه در این مراسم حضور داشتند و در همان روز برنامه تولیدی و خبری مراسم را همراه با مصاحبه های مردمی در بخش های تولیدی و خبری سیمای بوشهر پخش کردند که جای تقدیردارد.

ارسال نظر