کد خبر : 7408

گزارش یالثارات از حوادث چند روز اخیر بوشهر

به گزارش بوشهر 24، یالثارات نوشت:

در پي اعلام خبر برگزاري كنسرت توسط گروه ليان جنبش دانشجویی استان بوشهر روز نهم دي ماه سال جاري طی نامه‌ای به سالاري، استاندار بوشهر، در اعتراض به صدور مجوز برپایی اين کنسرت نوشت: «همچنان که مستحضرید در پایان هفته جاری، در شهر بوشهر مجوزی برای کنسرت موسیقی گروهی معلوم الحال صادر گردیده است، گروهی که در ایام ماه صفر سال گذشته در یکی از کشورهای اروپایی بدون کمترین توجهی به ایام آن ماه اقدام به برگزاری کنسرت نموده و در نهایت سرپرست این گروه خود را منتسب به خانواده متدین و مذهبی می داند!...

جناب آقای استاندار! قابل توجه جنابتان باشد که جنبش دانشجویی هم در حوادث ۱۸ اسفند ۹۲ (حوادث تلخ و مبتذل روز بوشهر) و هم در این اتفاقات از قبل تذکرهای دوستانه و برادرانه خود را داده و از طریق برخی مجاری قانونی پیگیری ها و مذاکرات لازم را انجام داده است ، و به مسئولین ذی ربط اطلاع و مخالفت و حتی علل مخالفت خویش را بیان داشته است ، اما دریغ از یک جواب قانع کننده.

جناب آقای استاندار! با حالی متأثر از بی توجهی مسئولین در قبال مسائل فرهنگی اعلام می داریم ، اگر از برگزاری این مراسم ابتذالی جلوگیری نشود، فرزندان انقلابی خمینی کبیر (ره) و جانشین به حقش امام خامنه ای (اروحنا فداه) با توجه به بند میم وصیتنامه سیاسی – الهی آن امام فرزانه ، به طور عملی و انقلابی با این مسئله برخورد لازم را نموده و صدایمان را به گوش مراجع معظم تقلید (مد ظلهم العالیه) می رسانیم و خواهیم گفت که منتسبان به دولت تدبیر و امید در استان بوشهر ، چگونه نسبت به اخلاق دینی مردم بی توجهی و سهل انگاری نشان می دهند.»

جنایتی به نام کنسرت گروه لیان

عقبه هشدار جنبش دانشجويي بوشهر به اسفند ماه سال ۹۱ باز مي‌گشت كه مسئولان اين شهر به بهانه برگزاري «روز بوشهر» اقدام به برگزاري كنسرت مختلط در اين شهر نموده بودند. در واقع نام آن کنسرت را باید برای انواع و اقسام لاقیدی‌های موهن و شنیع که هر زشتی و پلیدی غیر قابل تصوری در نظر گرفت و در یک کلام کنسرت به عملاً معنای «مادون حیوانات یا توحّش مدرن» معنی شدافتضاحي كه اعتراضات سراسري امت حزب الله را برانگيخته بود و پايگاه خبري «نسيم جنوب» در توصيف كنسرت ياد شده كه یکشنبه شب مورخ ۱۳ اسفند۱۳۹۱ ، برگزار شده بود ذيل عنوان «جنایتی به نام کنسرت گروه لیان در روز بوشهر!» نوشته بود: «واقعاً صحنه‌ عجیبی بود. چند هزار نفر توی هم می‌لولیدند و به هوا می‌پریدند و همه حرکات موزون انجام می‌دادند. به محض ورود ، دهانی کنار گوشم آمد و با صدایی آشنا که قبلاً در چهارراه زند شیراز شنیده بودم ، پشت سر هم تکرار می‌کرد: ورق، پاسور، قرص اکس... ناگهان متوجه چند نفر در کنار خود شدم که شیشه‌ مشروب به دست گرفته بودند و مست خراب در حال رقص بودند و عربده می‌کشیدند...»

هشدار در نماز جمعه

اين نامه در حالي با امضاء ۳۸ تشكل دانشجويي بوشهر خطاب به استاندار اين شهر صادر شده بود كه پس از ادای نماز جمعه ۱۲ دي ماه در اين شهر نيز ، یکی از نمازگزاران در بين تكبيرهاي پر شور نماز گزاران كه از او حمايت مي كردند از جای خود بلند شد و خطاب به مردم حاضر در مصلای نماز جمعه با یادآوری فجایع کنسرت های «روز بوشهر» در سال گذشته، نسبت به برگزاری کنسرت در بوشهر اعتراض کرد. وی در بخشی از صحبت های خود با قرائت بخشی هایی از سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبري از ناسازگاری ترویج موسیقی و برگزاری کنسرت با اهداف عالیه نظام اسلامی گفت.

عزیزان وزارت ارشاد امشب کجای این مجلس هستند؟

اما با وجود اين هشدار ها ، مسئول گروه ليان روز پنجشنبه ۱۱ دي ماه خبر از برگزاري قطعي كنسرت از سوي گروه خود در سالن شهيد آويني شهر بوشهر داد و اعلام كرد كه اجراي آن نيز ۲ روز ادامه خواهد داشت.

اما چند ساعت پيش از اجراي كنسرت جديد در سالن شهيد آويني شهر بوشهر در روز ۱۲ دي ماه سال جاري ، حجت‌الاسلام «مهدی ماندگاری» نيز در جشن آغاز امامت امام زمان (عج) كه همان روز در مصلای بوشهر برگزار شد خطاب به وزارت ارشاد، گفت: «ما فریاد می‌زنیم که شادی و فرح هم جزء مکتب ما است و این مجلس کنسرت امام زمان(عج) است و برای شاد کردن نیازی به موسیقی‌های حرام نیست... مسئولین نظام جمهوری باید مسئولین دولت امام زمان (عج) باشند ، عزیزان وزارت ارشاد امشب کجای این مجلس هستند؟ حتما باید شادی با کنسرت موسیقی باشد؟ به خدا سیاسی نیست ، اهل‌بیت صریح فرمودند ، گوشت و پوست ما اهل ‌بیت با موسیقی رشد نکرده و موسیقی حرام موجب شادی نمی شود. خدا و پیغمبر و اهل‌بیت(ع) فرمودند، با موسیقی مردم را سرگرم نکنید ، اما مثل اینکه بعضی‌ها می‌خواهند فقط با موسیقی مردم را سرگرم کنند...ما ۳۵ سال است از نظام جمهوری و مسئولانی که کارشان را بلد نیستند یا خوب انجام نمی‌دهند ، داریم ضربه می‌خوریم...»

حمله به حزب الله!

با اين وصف و درحالی‌ که علي رغم اعتراضات، مسئولين به برگزاري اين كنسرت اصرار داشتند ، متدینین شهر بوشهر در مقابل سالن شهید آوینی تجمع نموده و پس از برگزاري نماز جماعت خواستار لغو اين كنسرت شدند ، که به سبب این تجمع، سانس اول این کنسرت برگزار نشد اما در ادامه ابه دستور شوراي تامين شهر بوشهر ، نیروی انتظامی با توسل به باتوم ، گاز فلفل و شوکر برقی به امت حزب الله حمله ور شد تا شرايط اجراي كنسرت در سانس دوم آن را فراهم كند(!)

اين اتفاق در حالي رخ داد كه آیت الله «صفایی بوشهری» ، نماينده ولي فقيه و امام جمعه بوشهر روز شنبه ۱۳ دي ماه ۱۳۹۳ ، در بين امت حزب الله كه در مقابل دفتر وي تجمع كرده بودند گفت: «شما جوانان در راستای نگاه مقام معظم رهبری و در فضایی پر از صمیمیت و به مراقبت از اینکه دشمنان از امور استفاده کنند گام برداشته اید.حوادثی که شب گذشته در شهر بوشهر اتفاق افتاد تذکرات جدی به برخی از مسئولان امر داده شد و این برخورد باعث شد تا دوستان انقلابی در مقابل یکدیگر قرار گیرند. باعث تاسف است و این نشان می دهد که باید مسولین در مدیریت چنین اموری تجدید نظر و فضا را طوری مدیریت کنند تا حوادثی که مطلوب هیچ کدام از قشرهای مردمی نیست رخ ندهد.»

خواستار عزل استانداريم

اما حجت السلام «محمدرضا فکوری» مسئول ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر مرکز استان نيز كه در تجمع مقابل دفتر امام جمعه حاضر بود اظهار داشت: «امت حزب الله از کسانی که در مقابل دوربین و مردم آنها را مورد حمله قرار دادند گلایه دارند. باید این موضوع را پیگیری کرد تا مشخص شود که چه کسی دستور حمله به نیروهای حزب الله داده است. ما با حفظ حرمت به نماینده مقام معظم رهبری تا مقامات عالی کشوری این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و خواستار عزل استاندار جوان دولت تدبیر و امید هستیم.»

در ادامه این تجمع یکی از معترضین به نمایندگی از برخی از خانواده شهداء اظهار داشت: «شب تا صبح با شهیدم گذراندم و صحنه های این برخوردها مانند برخوردهای دولت پهلوی با مردم حزب الله بود. مردم خود جوش هستند و از مسئولین می خواهم افرادی که با مردم و بسیجیان برخورد خشن داشتند را مورد بازخواست قرار دهند و شب گذشته شبی سیاه و ننگین برای نیروی انتظامی استان بوشهر بود. در زمان پهلوی گارد شاه وقتی به مردم حمله می کرد همه متفرق می شدند و امروز نیز در حکومت اسلامی برای اینکه کنسرت های غیر اسلامی برگزار نشود پا به فرار گذاشت.»

لغو كنسرت و مصاحبه با «من و تو»

با ادامه اين وضع ، «محسن شریفیان» سرپرست گروه لیان كه ظاهرا پيش از ورود حزب الله ، با اتكاء به حمايت مسئولين دولتي ، به ادامه كار خود اصرار داشت اعلام کرد: «تا اطلاع ثانونی ادامه کنسرت در بوشهر مقدور نیست.»

وي بلافاصله پس از لغو کنسرت ، ضمن گفتكو با شبکه صهیونیستی «من و تو» از مدیر کل ارشاد و استاندار بخاطر دادن مجوز و حمایت تشكر كرد و به درد و دل و طرح گلایه از مردم متدین بوشهر پرداخت. چنانچه «نوشاد نوشادی» رییس شورای هیأتهای مذهبی استان بوشهر با انتشار يادداشتي در واكنش به این مسئله نوشت: «بی شک مخالفت های آحاد مردم حزب الله بوشهر با اجرای گروه موسیقی لیان ناشی از شناخت صحیح از رویکرد عوامل این گروه موسیقی است. آنچه که موجب گردید قشر وسیعی از مردم انقلابی با اجرای برنامه این گروه مخالفت نمایند مربوط به حرکت های ضد ارزشی ، اخلاقی و ضد نظام این گروه است. به راستی سرپرست گروه موسیقی لیان تاکنون از خود سوال کرده که چرا در زادگاه خود به سختی می تواند برنامه اجرا کند! جواب این پرسش نیاز به اندک کنکاشی دارد که در این نوشته کوتاه به ان اشاره میکنم… مدیران دولت تدبیر و امید را دعوت میکنیم که تصمیمات احساساتی را در آینده نگیرند و مصاحبه شریفیان با شبکه صهیونیستی و ضد نظام «من و تو» درس عبرتی برای همگان باشد و کسانی که به برگزاری این کنسرت معترض بودند، بی گناه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و هیچ مسئولی هم واکنش نشان نداد و همه خود را به خواب زمستانی زدند!»

يالثارات سال گذشته با انتشار گزارش تعطيلي كنسرت هاي مبتذل در كشور ، ضمن گفتگو با حجت لاسلام «ابراهيمي پور» امام جمعه آبادان ، تعطيلي کنسرت‌های مبتذل توسط امت حزب‌الله در کشور را الگویی براي عمل در تهران قلمداد نموده بود. اين بار نيز هر چند استانداري بوشهر ، نيروي انتظامي را در مقابل حزب الله قرار داد. اما تنها بهره اي كه از اين كار برد ، تهيه خوراك خبري براي رسانه هاي ضد انقلاب بود. چنانچه نوازنده مبتذل فرار را بر قرار در بوشهر ترجيح داد و تا لحظه تنظيم اين گزارش نيز حزب الله نه تنها با ضرب و شتم از ميدان به در نرفته بلكه با تجمع در مقابل استانداري خواستار عزل استاندار به عنوان عامل اين وضعيت است. ضمن اينكه حضور فعال حجت الاسلام فكوري به عنوان رئيس ستاد احياء امربه معروف و نهي از منكر بوشهر ثابت كرد ، اين ستاد به غير از نقش آفريني کمرنگ سابق در صورت اراده مي تواند به ميدان عمل وارد شده و مرتكبين به منكر را نقره داغ نمايد.

 • م ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ ۱۳:۳۷

  4 5 پاسخ

  این خوراک خبری را برادران شما فراهم کردند من در کنسرت نبودم ونه طرفدار ، در رفتارشما نیز جز تندروی نمیبینم ایا درصفر امسال که شریفیان در مراسم عزاداری حضور داشت اورا دیدید؟؟ یا شما تعیین کننده اعمال مردم هستید کنسرتی که عمومی باشد بیشک همه اقشار در ان حضور یافته ، پس چرا این کنکاش صورت نمیپذیرد که چطور در مملکت اسلامی مشروبات وارد میشود وبراحتی مصرف میگردد و برهمگان نیز آشکار است واردات مشروبات و مصرف آن آیا نیاز بپیگیر ی امت حزب ا.... ندارد؟؟؟؟؟یافقط در موسیقی باید واکنش نشان داد...

 • وحید ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۵:۵۹

  3 0 پاسخ

  برای اینکه براتون روشن بشه که در سوئدکنسرت داشتند به لینک زیر رجوع کنید:
  http://tangestannama.ir/module/news/16659/
  ضمناً درمورد ورود بچه مذهبی ها تو مسائل دیگه، هر چیزی مقدماتی داره مثلاً اینی که گفتید برمیگرده برمیگرده به وارادات و گمرک و... که نیاز به تخصص در مبانی اقتصادی داره اما تخصص بخش عظیمی ازما ما تو مسائل فرهنگیه به همین دلیل توی این موضوعات وارد می شیم.
  با تشکر برادر عزیز

 • ۱۳۹۳/۱۰/۱۸ ۱۴:۰۲

  1 1 پاسخ

  در پاسخ به م هر منکری منکر است .فرق نمی کند چه مشروبات باشد چه موسیقی حرام . اینها دارند چنین القاء می کنند که موسیقی سنتی (نی انبان) جزو فرهنگ بوشهر است. در صورتی که نماینده ولی فقیه بارها اعتراض و انتقاد کرده وموضعگیری نموده است. اما گوش شنوایی نیست.ترویج اختلاط زن و مرد وعادی جلوه دادن این روند .چه مفاسدی در پی خواهد داشت. بوشهری که سابقه درخشان تاریخی دارد. سابقه مبارزه با روباه پیر انگلیس داشته واز افتخارات ما است. حماسه شهید مهدوی و یارانش در مقابل آمریکا . افتخار تقدیم صدها شهید و جانباز .آیا باید حزب اللهی ها سکوت کنند؟

ارسال نظر