کد خبر : 7435

در حاشیه نشست اخیر معاون استاندار و شورای شهر بوشهر

آقای معاون سیاسی لطفا راه خود را بروید!

آقای معاون سیاسی لطفا راه خود را بروید!

بوشهر 24: باید از آقای حقیقی معاون محترم سیاسی استاندار پرسید مأموریت شما در کدام حوزه است؟ حوزه اجتماعی و فرهنگی یا حوزه ی عمرانی؟ این معضلات و مشکلات شهری را همه ی مردم هر روزه می بینند، چیزی نیست که شما به تازگی آن را کشف کرده باشید

بوشهر 24/ یادداشت مهمان:

در رسانه ها خبر نشست آقای حقیقی معاون سیاسی استاندار را با اعضای شورای شهر بوشهر خواندیم. در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گزارشی از وضعیت نابسامان مبلمان شهری بوشهر را به صورت مصوَّر و مستند به اعضای شورای شهر ارائه داده و از این بابت سخت انتقاد کرده بود. برخی رسانه ها نیز با آب و تاب به این موضوع پرداختند، گویا معاون سیاسی استاندار دست به خلاقیتی مهم و ابتکاری خارق العاده زده است.

این در حالی است که باید از آقای حقیقی معاون محترم سیاسی استاندار پرسید مأموریت شما در کدام حوزه است؟ حوزه اجتماعی و فرهنگی یا حوزه ی عمرانی؟ این معضلات و مشکلات شهری را همه ی مردم هر روزه می بینند، چیزی نیست که شما به تازگی آن را کشف کرده باشید. استاندار، معاون عمرانی دارد و در این حوزه وظایف و رسالات، مخصوص و تعریف شده است. این در حالی است که در چند سال اخیر به همت مسؤولان گذشته تغییراتی شگرفی در فضای مبلمان شهری بوشهر ایجاد شده است ولی هنوز راهی طولانی در پیش روی است.

اما جناب آقای معاون، کاش شما سری به حوزه ی مسؤولیت خود می زدید، شما معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی هستید، یعنی وظیفه رصد تمامی مسائل این حوزه و ارائه راهکارهای برای دستیابی به اهداف تعریف شده را دارید.

شورای شهر بوشهر کمیسیونی دارد به نام کمیسیون فرهنگی، جا داشت که شما با طرح معضلات و مشکلات اجتماعی و فرهنگی در شورای شهر بوشهر به ارائه راهکارهای خود و درخواست همکاری از شورا می پرداختند.

جناب آقای حقیقی، کاش اشاره ای به مسأله طلاق، اعتیاد، بدحجابی، ترویج قلیان میوه ای در پارک ها و اماکن عمومی می کردید. کاش از برنامه هایتان پیرامون حل این مشکلات سخن می گفتید. کاش به مسأله تکدی گری، مشکلات ازدواج و جوانانی که سن ازدواجشان بالارفته و نمی توانند ازدواج کنند می پرداختند. کاش مقوله ی امنیت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهید و راهکارتان را برای کاهش نا امنی ها بیان می کردید. کاش طرح های فرهنگی خود را برای ارتقاء نشاط عمومی بیان می کردند. کاش معضل ساحل بوشهر و شنای مختلط را مطرح می کردید و از شورا می خواستید در این زمینه طرح های خود را ارائه دهد.

 آقای حقیقی! معضلات و مشکلات اجتماعی و فرهنگی آنقدر فراوان است و آنقدر نیازمند به وقت، برنامه ریزی و اقدامات عملی است که دیگر فرصتی برای شما باقی نمی ماند در حوزه های دیگر وارد شوید.

آقای معاون ره گم نکنید راه خود را بروید، راه های نرفته زیادی دارید سؤال این است که آیا کار گروه فرهنگی اجتماعی شما فعال است؟ آیا مأموریت دستگاه های عضو را تعریف کرده اید؟ آن ها را وارد میدان فعالیت کردید؟

 • bjl ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۰۶:۵۱

  3 0 پاسخ

  درود
  خوب گفته

 • ali ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۰۷:۳۰

  3 1 پاسخ

  بدبختی ما همینه که هرکس تو کار دیگری که تخصصی نداره اظهار نظر میکنه... متاسفم...

 • شهریار ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۲:۳۷

  1 2 پاسخ

  واقعا متاسفم
  شما با این حرف بیشتر خودتان را محکوم کردید . اگر مشکل تازه ای نیست و مردم هر روز این مسائل را می بینند مگر استانداران دولت قبل معاون عمرانی نداشتند ؟ پس چرا فکری به حال این مشکلات نکردند ؟ چرا یقه شان را نگرفتید ؟ چرا هیچکس ایرادی نگرفت ؟ حالا هم که یکنفر پیدا شده و دلسوزانه و قاطعانه در این مورد صحبت کرده ، مخالفت می کنید . شما همانهایی هستید که هیچ قدمی برای شهر بر نخواهید داشت مگر به سوتان باشد . مانند حاج ...

 • 7 ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۴:۵۷

  1 0 پاسخ

  نویسنده محترم سایت خواهش میکنم یک بار در گوگل جستجو کنید وظایف معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداران در ایران.
  سپاسگزارم

 • علیرضا ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۵:۲۳

  1 1 پاسخ

  آقای نویسنده حرف شما درست است.این کارها در حوزه ی معاونت سیاسی استاندار نیست ولی واقعا وقتی شورای شهر به فکر مردم نیست،پس باید یک نفر باشد که صدای مردم رو به مسءولین برسونه.من با اینکه مرتب مطالبتون رو دنبال می کنم و با بیشتر اونها هم عقیده هستم این مطلب رو قبول ندارم.
  یا علی مدد ...

 • رباب ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۷:۲۵

  1 0 پاسخ

  بسیار جواب خوب و بجایی بود . اگر شورا کار خودش را انجام دهد و دست از بچه بازی دست بردارد آقای معاون سیاسی استاندار چنین انتقادی نمیکرد . ای کاش این حرفها را شورا میزدید

 • ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۰:۳۷

  0 0 پاسخ

  سلام نویسنده مهمان
  خدایش مطالب گفته شده این بابا رو خوندی اومدی قلم بچرخونی یانه بنده خدا که اولش گفته : با وجود سابقه 28 سال کاری، به اندازه کافی در مسئولیتم حرفه ای هستم که بدانم ورود به مسائل حوزه شهری در حیطه وظایفم نیست اما در مدت اندک 27 روز حضورم در این شهر مسائلی دیدم که ضمن تعجب آور بودن آنها ضروری است با شما که به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر هستید در میان بگذارم.

ارسال نظر