کد خبر : 7473

سردار نقدی در دیدار روحانیون اهل سنت کنگان عنوان کرد؛

آمریکا در دشمنی با نظام اسلامی به تزویر روی آورده است

آمریکا در دشمنی با نظام اسلامی به تزویر روی آورده است

بوشهر24: آنچه برخی گروه‌های افراطی و یک‌سری عالم‌نمای بی‌سواد و ریاکار درباره مقدسات شیعه یا سنی ابراز می‌دارند، در راستای اجرای ماموریت برای دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است.

بوشهر24: آنچه برخی گروه‌های افراطی و یک‌سری عالم‌نمای بی‌سواد و ریاکار درباره مقدسات شیعه یا سنی ابراز می‌دارند، در راستای اجرای ماموریت برای دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس،، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست صمیمانه با ائمه جمعه و جماعات اهل سنت شهرستان کنگان استان بوشهر، با تبریک ایام هفته وحدت و سالروز ولادت نبی مکرم اسلام گفت: ظهور پیامبر اسلام زمینه ساز بزرگترین تحول تاریخ است، در دوران جاهلیت، مردم آنچنان توسط ظالمان و مستکبران در جهل، فقر، شقاوت و بی خبری زندگی می کردند که از ترس تنگدستی و فقر، فرزندان خود را در بدو تولد می کشتند.

نقدی زنده به گور کردن دختران توسط پدران را در زمان جاهلیت از نشانه های شقاوت و نتیجه جهل عمیق مردم آن زمان خوانده و افزود: پیامبر اسلام با جامعه ای روبرو بود که ظالمان و مستکبران آن در مقابل کوچکترین روشنگری و آگاهی و مقاومت مردم، به شدت مقابله می کردند. ایشان در طول چند دهه کار مستمر با این مردم کاری کرد که تمام قدرت ها و تمدن های بزرگ آن زمان مثل ایران و روم در مقابل تعالیم و فرهنگ مسلمانان سر تعظیم فرو آوردند.

وی، قیام امام خمینی (ره) در زمان معاصر را یادآور آن واقعه مهم تارخی دانسته و تصریح کرد: ملت ایران در دوران طاغوت تحت تسلط قدرت های مستکبر و استعمارگر از حقوق اولیه خود هم برخوردار نبودند و در فقر و تنگدستی و جهل و فساد دست و پا می زدند تا امام خمینی (ره) با آگاهی بخشی و قیام خود، این مردم را آگاه و بیدار و از یوغ ستم و استعمار حکومت طاغوتی پهلوی و استکبار آمریکایی و انگلیسی نجات داد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین به دو رکن مهم که در وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) به عنوان عامل پیروزی نظام آمده، اشاره کرد و اظهار داشت: ایمان، انگیزه الهی و وحدت حول محور ایمان از عوامل پیروزی ملت ایران در تمام حوادث پس از انقلاب بوده است.
وی تلاش دشمن برای از بین بردن نظام را شبانه روزی و بی وقفه خوانده و بیان کرد: تهدید، تحریم و بایکوت نظام در مناسبات جهانی، راه اندازی موج تروریسم با بیش از هفده هزار قربانی، تحمیل جنگ هشت ساله و ... همه نتیجه تلاش های دشمن استکباری علیه نظام اسلامی بود که با آگاهی و مقاومت جانانه ملت ایران شکست خورد.
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج خاطرنشان کرد: دنیای استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار در دشمنی با نظام اسلامی به تزویر روی آورده و قصد دارد با تفرقه افکنی و اختلاف اندازی میان ملت مسلمان ایران وحدت شکنی کند و شیعه و سنی را گرفتار درگیری و جنگ کرده تا این صف و امت واحد که در مقابلش ایجاد شده را از بین ببرد.
وی محبت اهل بیت علیهم السلام را خصوصیت مشترک و بارز شیعه و سنی دانست و ادامه داد: التزام و اطاعت از ولی امر عادل را هم شیعیان و هم اهل سنت قبول دارد و این نقطه وحدت شیعه و سنی است.
نقدی با بیان اینکه هیچ مفتی و عالم اهل سنت و هیچ عالم و فقیه شیعه حکمی مبنی بر تکفیر دیگری نداده است، ابراز داشت: 26 شبکه ماهواره ای با نام شیعه و سنی  بدون وقفه در حال تولید و پخش برنامه های تفرقه افکنانه و فحاشی نسبت به مقدسات دیگری هستند و هر کدام دیگری را تکفیر می کنند.
وی درباره محل اصلی این شبکه ها تاکید کرد: این شبکه ها اگر به واقع مربوط به شیعه یا سنی باشند باید در مراکز تشیع یا اهل سنت مستقر باشند در حالی که تمام آنها در لندن مستقر و از آنجا اداره می شوند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تکفیر را نتیجه نفوذ دستگاه های جاسوسی غربی به خصوص انگلیس در ادیان و مذاهب ساختگی دانست و تصریح کرد: تکفیر حاصل دین لندنی است، اسلام لندنی که در نهایت تبدیل به وهابیت، بهاییت و بدعت های دینی می شود.
وی بر لزوم برنامه ریزی برای مقابله با وهابیت بعنوان یکی از تهدیدات این منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: آنچه برخی از گروه های افراطی و یکی سری عالم نمای بی سواد و ریاکار درباره مقدسات شیعه یا سنی ابراز می دارند در راستای اجرای ماموریت برای دستگاه های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است که از طریق شبکه های ماهواره ای و ابزارهای رسانه ای دشمنان است.

ارسال نظر