کد خبر : 7768

ظریف راهی ژنو شد

ظریف راهی ژنو شد

بوشهر 24: وزیر امور خارجه کشورمان در رأس تیم مذاکره کننده هسته‌ای و به منظور گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

بوشهر 24: وزیر امور خارجه کشورمان در رأس تیم مذاکره کننده هسته‌ای و به منظور گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان در رأس تیم مذاکره کننده هسته‌ای و به منظور گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود تهران را به مقصد ژنو ترک کرد. 

قرار است کری و ظریف رایزنی یک روزه‌ای در ژنو درباره توافق جامع هسته‌ای داشته باشند و آنگونه که ظریف پیش از این اعلام کرد این دیدار در این راستا صورت می‌گیرد که آیا می‌توان روند مذاکرات را سرعت بخشید و کری نیز در اظهاراتی در احمد‌آباد هند دیدارش با ظریف را برای ارزیابی اوضاع و ارائه جهت دهی لازم به تیم‌ها عنوان و نسبت به تسریع در روند کار و حصول پیشرفت ابراز امیدواری کرد. 
جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز قرار است از پاکستان راهی ژنو شود. او قبل از آن احمدآباد هند بود و پیش از آن نیز در مونیخ با سلطان قابوس پادشاه عمان دیداری 90 دقیقه‌ای داشت که جزییاتی از آن منتشر نشد. 
کری پس از ژنو نیز راهی پاریس می‌شود و آنگونه که در خبرها آمده در صدد است با مقامات فرانسه درباره شیوه‌های مقابله با تروریسم و افراطی‌گرایی بحث و گفت‌وگو کند. 
"سید عباس عراقچی" و "مجید تخت روانچی" معاونان ظریف و دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای، ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند و قرار است رایزنی‌های دوجانبه ایران و آمریکا در سطح معاونان روزهای 25 تا 27 دی ماه در ژنو برگزار شود. ویلیام برنز قائم مقام سابق وزیر خارجه آمریکا و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا در این دور از گفت‌وگوها با تیم مذاکره کننده ایرانی به گفت‌وگو خواهند نشست.
وزیر امورخارجه کشورمان روز یکشنبه 21 دی ماه در تهران و در نشست خبری مشترک با همتای قبرسی با بیان اینکه روز چهارشنبه با کری درباره موضوع هسته‌ای و فقط موضوع هسته‌ای دیدار می‌کنم تا ببینیم آیا می‌شود روند مذاکرات را تسریع کرد، یادآور شد: ما با آمریکا فقط در حوزه هسته‌ای مذاکره داشته‌ایم و باید ببینیم این مذاکرات تا چه میزان مفید بوده و ما میزان مفید بودن آن را تحت بررسی داریم. 
ظریف حضورش در ژنو را برای دیداری یک روزه با وزیر خارجه آمریکا خواند و اظهار داشت: پس از آن در اروپا دیدارهایی خواهم داشت که در حاشیه سفر من به اروپا دیدارم با کری انجام می‌شود و موضوع هسته‌ای فقط روز چهارشنبه فقط وقت من را به خودش اختصاص می‌دهد./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر