کد خبر : 7847

"بوشهر 24" گزارش می دهد؛

بی قانونی آشکار در شورای شهر شبانکاره/ پاسکاری به جای پاسخگویی!

بی قانونی آشکار در شورای شهر شبانکاره/ پاسکاری به جای پاسخگویی!

بوشهر 24: چندیست که دو نفر از اعضای شورای شهر شبانکاره، علاوه بر حضور در شواری شهر در سمتهای ریاست یک اداره و معاونت در یک دانشگاه نیز حضور دارند.

به گزارش " بوشهر 24 "، چندیست که دو نفر از اعضای شورای شهر شبانکاره، علاوه بر حضور در شواری شهر در سمتهای ریاست یک اداره  و معاونت در یک دانشگاه نیز حضور دارند.

این در حالیست که مطابق بند 2 و 3 و 4، ماده 28، (الحاقی 27/8/86) قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا، این مسئله امری غیرقانونی تلقی می شود.

جهت بررسی این مسئله خبرنگار "بوشهر24" از حسین رضوانی، رئیس شورای شهر شبانکاره مسئله را جویا شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار "بوشهر24"، ضمن پذیرفتن وجود دو نفر از اعضای شورای شهر در سایر ادارات دولتی، از وجود چنین قانونی اظهار بی اطلاعی کرد.

این گزارش می افزاید، رضوانی گفت: تاکنون از دفتر استانداری و یا فرمانداری چیزی به ما ابلاغ نشده و اطلاع نداریم.

در تماسی که مجددا با رضوانی برقرار شد، پس از قرائت متن قانون توسط خبرنگار "بوشهر24" ، رضوانی گفت: چرا از من سوال می کنید؟ این مسئله را باید دفتر شهری استانداری پاسخ بدهند.

هنگامی که سِمَت ریاست شورای شهر شبانکاره به وی یادآوری شد، وی پاسخ داد: ما این مسئله را به دفتر شهری و فرمانداری اطلاع دادیم و آنها گفتند که ایرادی ندارد.

رضوانی با تأکید بر اینکه دفتر شهری و فرمانداری در جریان این مسئله هستند، افزود: اگر مشکلی داشت به ما اطلاع می دادند. شورا مصوبات خودش را به فرمانداری می فرستد، اگر ایرادی وجود داشت، می گفتند.

سپس خبرنگار "بوشهر24" با حسین پور، مسئول حقوقی دفتر شهری استانداری تماس گرفت.

حسین پور بعد از شنیدن وجود چنین مسئله ای در شورای شهر شبانکاره و اینکه ریاست شورا گفتند که دفتر شهری از این مسئله مطلع بوده و اعلام کردند که ایرادی ندارد، پاسخ داد: من در جریان این شوراها نیستم. این کارها بر عهده آقای علوی است، بحث های مربوط به هیئت حل اختلاف و شوراها را به طور کلی ایشان انجام می دهد.

در ادامه، هنگامی که از حسین پور، پاسخی دریافت نشد، با علوی کارشناس دفتر شهری استانداری تماسی برقرار شد.

علوی در ابتدا تأکید داشت که بایستی این مسئله از طریق مدیر کل امور شوراها پیگیری بشود.

بعد از اینکه خبرنگار "بوشهر24"، به وی گفت که آقای حسین پور، شما را به عنوان مسئول این امور معرفی کردند، وی پاسخ داد: تاکنون گزارشی به ما نرسیده است.

بعد از اینکه به وی گفته شد که رئیس شورای شهر شبانکاره، از اطلاع شما نسبت به این مسئله خبر داده است، علوی پاسخ داد: اطلاع ما هم در حد اطلاع شماست، هیچ گزارش مستند و مکتوبی الان در دفتر ما موجود نیست.

علوی در پاسخ به سوال خبرنگار "بوشهر24"، که از کافی بودن همین اطلاع اندک جهت پیگری پرسیده بود، گفت: بنده کارشناس مرتبط هستم تا موضوعی از سوی مقام مافوق - مدیر کل دفتر شهری استانداری ارجاع نشود، ورود نمی کنم.

البته خبرنگار "بوشهر24" به سراغ سیده خدیجه حسین، رئیس شورای اسلامی استان نیز رفت که وی از عدم ارسال گزارشی مبنی بر وجود چنین تخلفی در شورای شهر شبانکاره گفت.

این گزارش می افزاید، تلاشهای خبرنگار "بوشهر24" جهت ارتباط با فرماندار دشتستان و مدیر کل دفتر شهری استانداری ناموفق بود.

گفتنی است دو نفر ازاعضای شورای شهر شبانکاره، همزمان که عضو این شورا هستند به ترتیب رئیس اداره آموزش و پرورش شبانکاره و معاون دانشگاه علمی کاربردی شبانکاره  نیز هستند و این مطابق با بند 4، ماده 28، (الحاقی 27/8/86) قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا، امری غیرقانونی به شمار می آید.

بند 4 می گوید: اعضای شوراهای اسلامی موضوع این قانون در طول مدت عضویت نمی توانند در سمتهای مذکور در این ماده مشغول به کار باشند.

سمتهای مذکور که در بند 4 بدان اشاره شده، در بند 2 ، ماده 28 ، عنوان شده است. که عبارتند از؛ استانداران، معاونین و مشاورین آنها، فرمانداران و معاونین آنها، شهرداران و معاونین آنها، بخشداران، مدیران کل ادارات استانداری، مدیران کل، سرپرستان کل، معانین ادارات کل، دادستان ها، دادیارها، بازپرس ها، قضات، روسای دانشگاهها، رؤسای بانک ها، رؤسا، سرپرستان و معاونین سازمانها و شرکت های دولتی و نهادها و مؤسسات دولتی و یا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می نمایند و سایر رؤسا، مدیران و سرپرستان استان، شهرستان و بخش ......

 • دلواپس قانون ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۰۹:۰۴

  8 1 پاسخ

  مسئولین محترم دولت راستگویان و درست کرداران لطفا پاسخ بدهید
  شما که دم از قانون می زنید و برای اجرای موسیقی مطرب سینه چاک می کنید و دستور قلع و قمع مردم را به خاطر مخالفت با کنسرت غیردینی صادر می کنید، لطفا پاسخگو باشید.

 • سعيد ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۰۹:۳۳

  10 2 پاسخ

  از دولت روحاني ديگه اين انتظار نداشتيم به خدا ديكه بايد به كي اعتماد كرد وقتي دولت قادر نيست يه شهر كوچك رو ناظر با شه واي به حال بقيه
  راستي با اين مصوباتشون چگونه مي خواستند خودشون قانون گرا باشن جاي تاسف داره

 • شبانکاره ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۰:۴۰

  10 1 پاسخ

  با تشکر از این پایگاه خبری که یک بی قانونی آشکار و عجیب را اطلاع رسانی کردند. بنده به عنوان یک دشتستانی و مطلع از این تخلف، از مسولین مربوطه در استانداری بوشهر و شهرستان دشتستان میخواهم که با این بی قانونی آشکار برخورد کرده و اجازه ندهند عده ای در دولت تدبیر و امید که دم از قانون گرایی میزند به این روشنی قانون را زیر پا بگذارند. و امیدوارم که مسایل سیاسی و قومی باعث عدم اجرای قانون نشود. از سازمان بازرسی خواهانیم که به این مساله ورود پیدا کرده و برخورد قانونی را انجام دهند.

 • متین ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۶:۱۲

  4 1 پاسخ

  سلام . واقعا جای تاسف دارد خصوصا در این دولت که مدعی قانون گرایی می باشد و تاسف بار است که هر کس از زیر بار مسولیت خود شانه خالی کرده و توپ را در زمین دیگری می اندازد . شورای شهر و روستا همانند مجلس می باشد و قوانین مرتبط با موضوعات شهری را مصوب می نماید و وای بر حال شورایی که خود می بایست قانونگذار باشد و در عمل به قانون پیش گام چنین عملکرد خلاف قانونی را انجام می دهد واقعا متاسفم . اینجاست که نقش دستگاههای نظارتی بایستی پر رنگ باشد . به مدیر این سایت نیز پیشنهاد می کنم موضوع را بصورت رسانه ای و فراگیرتر پیگیری نمایند شاید منتج به نتیجه گردد .

 • محمد ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۷:۴۵

  2 2 پاسخ

  سلام. نمی دونم چرا بعضی دوست دارند حاشیه درست کنند شورا شهر داره کارش رو انجام میدهد و مردم از آنها راضی هستند

 • محسن ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۸:۲۸

  4 0 پاسخ

  با سلام از شناختی که من از فرماندار برازجان دارم ایشان فرد قانون گرایی هستند از آنجائیکه ایشان زمانی که فرماندار شدند انتخابات شوراها انجام شده بوده بنابراین انتظار می رود جناب زارعی فرماندار محترم دشتستان در اسرغ وقت نسبت به اقدام قانونی عمل نمایند چرا که با توجه به جایگاه شوراها زیبنده نیست فردی که صلاحیت و شرایط عضویت را داشته باشد در این مسند باشد و می شود از افراد علی البدل استفاده کرد

 • محمد ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۸:۳۲

  1 1 پاسخ

  هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد درود بر دستگاههای نظارتی وقتی که یک شهرستان را نمی توانند نظارت کنند پس وای به حال....

 • دوست قانون ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۹:۰۶

  3 0 پاسخ

  آقای دار شما هم ای ی دیگه خسته شدیم از این همه بی قانونی

 • متین ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۹:۱۸

  2 0 پاسخ

  ضمن سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر از پیگیریهای خبرنگار محترم . کاش همه رسانه های جمعی استان اینگونه مطالبات شهروندان را پیگیری نمایند . نکته بسیار جالب و تاسف آور در این خبر برای من این است که در صورت وجود چنین قانون روشنی چرا دستگاههای مرتبط برخورد نمی نمایند و براستی شورای شهر که حکم مجلس یک شهر را دارد و قانون گذاری می نماید چگونه خود بدیهی ترین اصول قانونی را رعایت نمی کند نمایندگانی اینچنینیچگونه می توانند امورات شهر را رتق و فتق کنند و در این میان دستگاههای نظارتی کجا هستند . نکته دیگر به نظر من با توجه به عد م پاسخگویی مسولین مربوطه پیشنهاد می گردد موضوع بصورت فراگیر رسانه ای شود و خبرنگار مربوطه از مسولین دستگاههای نظارتی نیز همین سوال را نماید

 • ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۹:۲۱

  3 0 پاسخ

  بسی جای تاسف است که نهادی که بایستی دیگران را تشویق به رعاین قوانین و مقررات نماید خود چنین دچار بی قانونی و گریز از قانون است و منافع شخصی و حزبی را بر منافع عمومی ترجیح می دهد . خبرنگار محترم بسیار پیگیر بوده اند و این ب ای سایر خبرنگاران می تواند سرمشقی باشد تا مردم با مسولین بهتر آشنا شوند و در خصوص آنهو قضاوت نمایند و بجاست موضوع با توجه به عدم پاسخگویی بصورت گسترده تری رسانه ای شود

 • شبانکاره ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۲۰:۲۱

  1 1 پاسخ

  در پاسخ به جناب محمد باید بگویم که چطور شما از افرادی که قانون را زیر پا گذشته اند دفاع میکنید؟ کار شورای شبانکاره نقض صریح قانون است. و بایستی نهادهای مسول در این زمینه قانون را اعمال کنند.

 • ارسلان ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۲۰:۵۲

  3 0 پاسخ

  آخه چرا بايد اينجوري باشه چرا بايد صدها جوان بيكار با تحصيلات بالا و و تواناييهاي قابل توجهدر سراسر استان بيكار باشن ولي اي آقايون دو شغله كه چه عرض كنم چند شغله باشن، فقط تاسف ازين بي قانوني و تاسف بيشتر از عدم برخورد مسيولين با اين بي قانوني.

 • زارغلوم ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۲۱:۴۲

  3 0 پاسخ

  واخ واخ عجب زمونه ای واویدنا ایسو هی فحش حاج محمود بدین که دولتش بی قانون بید خو شما که خوتون کلید دار هسین سیچه تو دولت به قول خوتون راستگیل ای بی قانونیکو رخ می ده بعد بخت بخت خبرنگار هی پاسکاری می کنین کاش بچیل تیم ملی کمی از ای مسولین محترم کهخبرنگار وشون سوال کرده بید پاس کاری خوب یاد می گرفتن تا بلکم مقابل امارات و جاپن بیرن و دلمون خش کنن . اوفی کی روش هم سیش ای خبرکو بفرسین بلکم سی ارن تیمش ودردش بخاره

 • علیرضا ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۲۱:۴۳

  4 0 پاسخ

  پس اداره کل بازرسی استان بوشهر چیکار میکنه ؟ یعنی اداره کل بازرس استان نمیتونه جلوی این بی قانونی رو بگیره ؟
  از استانداری بوشهر اون هم با این توصیفی که خبرنگار محترم بوشهر 24 فرمودند انتظاری بیش از این نیست , خواهش میکنم استاندار بوشهر با توجه به اینکه بومی همون منطقه است به صورت ویژه موضوع رو پیگیری نماید

 • ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۲۳:۱۴

  1 0 پاسخ

  واقعا خنده داره آقا محمد میگه دارن کارشون رو می کنن مثه کسیه که اومده به زور و با حذف حق دیگران جای دیگران رو اشغال کرده و مثلا منزلشون رو تصرف کرده بعد داره پشت بام منزل رو ایزوگام می کنه باید بهش گفت آقا از خونه مردم بیا بیرون لازم نکرده پشت بامشون رو ایزوگام کنی

 • مردم ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ ۲۳:۲۴

  1 0 پاسخ

  اقای نصرتی طبق قانون نمیتوانسته اند که در انتخابات شرکت کنند چون در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری یعنی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری شبانکاره مشغول به کار بوده و حتی در تاریخ ثبت نام برای شورای شهر بیمه ایشون توسط این دانشگاه پرداخت میشده و قابل استعلام می باشد و این کار نقض علنی قانون توسط ایشان و بخشداری شبانکاره که ایشان را تایید نموه است می باشد
  امیدوارم که یکی باشد که پیگیری کند.

ارسال نظر