کد خبر : 8171

آیت الله صفایی مطرح کرد؛

انتقاد از کم اثری مصوبات دولت در بوشهر/ اشتغال مهمترین دغدغه مردم استان/ فتنه عظیم بین المللی در راه است

انتقاد از کم اثری مصوبات دولت در بوشهر/ اشتغال مهمترین دغدغه مردم استان/ فتنه عظیم بین المللی در راه است

بوشهر 24: استان بوشهر که پایتخت انرژی کشور و دارای صنایع مهم در حوزه‌های مختلف است نباید درآن بیکار باشد.

بوشهر 24: آیت الله صفایی گفت: انتظار می‌رفت مصوبات بسیار موثرتری برای مردم استان بوشهر اجرایی شود.

رسول خدا برای نجات بشریت از سقوط منبعث شد

به گزارش " بوشهر 24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر جایگاه خاتم‌الانبیا محمد مصطفی(ص) در بین دیگر انبیا الهی را تشریح کرد و اظهار داشت: شان و منزلت رسول گرامی اسلام(ص) در بین دیگر انبیا مانند خورشید به ستارگان است.

وی با بیان اینکه پیامبراعظم(ص) برای نجات و سعادت بشری دو کار بسیار مهم در برنامه داشت تصریح کرد: رسول خدا برای نجات بشریت از سقوط به باتلاق انحراف و انحطاط و هدایت انسان به سمت کمالات و فضائل عالیه انسانی مبعوث شد.

مردم متدین بوشهر توهین به پیامبر اعظم(ص) را محکوم می کنند

خطیب نماز جمعه بوشهر با محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) در فرانسه تاکید کرد:  امروزابوجهل‌ها و ابولهب‌ها به شکل مدرن در اروپا که تصور می‌کنند مهد آزادی هستند به پیامبر رحمت توهین می‌کنند که این اقدام ضد بشری و ضداخلاقی مردم متدین بوشهر محکوم می‌کنند.

سیاست مداران استکبار به دنبال اسلام هراسی هستند

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به پیام رهبر معظر انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی گفت: معظم‌له دراین پیام جوانان این کشورها را به شناخت اسلام ناب محمدی(ص) و اسلامی که دشمنان دین رسول خدا طراحی کرده‌اند توصیه کردند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه اسلام واقعی در قرآن کریم است گفت: سیاست‌مداران کشورهای استکباری انواع اسلام شامل اسلام خشن، اسلام تروریستی، اسلام با اندیشه‌های اروپایی و اسلام آمریکایی ایجاد کردند تا به اهداف خود که اسلام هراسی است دست یابند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه جریات اخیر علیه اسلام با توطئه جهان سلطه ایجاد شده گفت: آنان قصد دارند جوانانی که گرایش به اسلام دارند با ایجاد اسلام هراسی از گسترش اسلام جلوگیری کنند.

فتنه عظیم بین المللی در راه است

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فتنه عظیم بین‌المللی در راه است گفت: هدف از این فتنه بین‌المللی الگوی تمام نمای اسلام و خاتم‌الانبیا است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه طرح اسلام هراسی و رسول خدا ستیزی در دستور کار دشمنان اسلام است افزود: با وعده الهی بزودی اسلام تمام جهان را می‌گیرد و این بشارت الهی است.

مسئولان دیپلماسی در رفتار خود تجدید نظر کنند

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه رفتارهای دیپلماسی کشورمان با این چنین کشورها تغییر کند گفت: به مسئولان دیپلماسی کشور توصیه می‌شود  با توجه به وجود ماهیت این کشورها، در رفتار با این مسئولان منحرف تجدید نظر شود.

وی با محکوم کردن جنایات حمله رژیم صهیونیستی به سوریه افزود: به شهادت رسیدن رزمندگان حزب‌الله و سرداران محکوم می‌کنیم و به رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهیم که اگر این اعمال ادامه یابد با رزمندگان اسلام روبه‌رو هستید.

وی با اشاره به اینکه مسائل کشور یمن مربوط به خودشان است گفت: مسائل یمن به مردم یمن ارتباط دارد و باید خودشان  تصمیم‌گیری کنند.

انتقاد از کم اثری مصوبات دولت در بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر گفت: انتظار می‌رفت مصوبات بسیار موثرتری برای مردم استان بوشهر اجرایی شود.

صفایی بوشهر افزود: امید است مسئولان استان بوشهر در عملیاتی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهر پیگیری‌های لازم داشته باشند.

مهمترین مشکل مردم استان، اشتغال است

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکل و دغدغه مردم استان اشتغال است تاکید کرد: استان بوشهر که پایتخت انرژی کشور و دارای صنایع مهم در حوزه‌های مختلف است نباید درآن بیکار باشد.

وی افزود: نرخ بیکاری استان بوشهر مانند دیگر استان‌هایی است که اصلا امکاناتی استان بوشهر ندارند و این زیبنده این استان نیست.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه دو نیروگان اتمی دیگر در استان بوشهر ساخته می‌شود گفت: برای این دو نیروگاه 10 هزار نفر نیرو طراحی شده که باید تمام نیروهای آن از استان بوشهر باشد و برای این مهم باید از هم اکنون جوانان استان با دانش‌های مورد نیاز این نیروگاهها آشنا  کنند.

وجود 1300 کلاس در حال تخریبی در بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر وجود یک‌هزار و 300 کلاس در حال تخریب در استان بوشهر را یکی دیگر از مشکلات مردم استان دانست و گفت: باید  دولت، وزارت نفت و تمامی مراکز دست به دست هم دهند تا این مشکل حل شود.

بچه های این استان از داشتن پارک استاندارد بهره مند نیستند

تسنیم نوشت؛ صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم استان بوشهر از داشت پارک تفریحی استاندارد بی بهره هستند، گفت: اکنون بچه‌های این استان از داشتن پارک استاندارد بهره مند نیستند.

5 کیلومتر کوچه خاکی در بوشهر یک معضل است

وی گفت: وجود 5 کیلومتر کوچه خاکی در مرکز استان بوشهر یک معضل است که نیاز به توجه جدی دارد چراکه این استان در همه عرصه‌ها درآمدزا است و جایز نیست این همه مشکلات در این استان وجود داشته باشد.

امام جمعه بوشهر بر توجه به پارک و سالن ورزشی ویژه بانوان تاکید کرد و گفت: بارها به مسئولان استانی و کشوری در باره مشکلات بانوان و جوانان مذاکره شده است که باید مسئولان همت کنند و ای مشکلات را یکی پس از دیگری برطرف کنند.

ارسال نظر