کد خبر : 8202

قدم زدن با جان کری در شان دیپلماسی نظام اسلامی ایران نبود

قدم زدن با جان کری در شان دیپلماسی نظام اسلامی ایران نبود

بوشهر 24: خطیب موقت جمعه تهران با اشاره به اقدام اخیر وزیر امور خارجه کشورمان، این رفتار را دور از شأن دیپلماسی جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم این کار شما را نمی‌پسندند.

بوشهر 24: خطیب موقت جمعه تهران با اشاره به اقدام اخیر وزیر امور خارجه کشورمان، این رفتار را دور از شأن دیپلماسی جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم این کار شما را نمی‌پسندند.

به گزارش " بوشهر 24 "،

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه دوم نماز با تاکید بر اینکه دولتمردان ما باید دشمن را بشناسند و بدانند با چه کسی طرف هستند و با چه کسی در زیر یک سقف مشغول مذاکره هستند، گفت: شما- دولتمردان با درندگانی که به صغیر و کبیر رحم نمی‌کند و به مقدس‌ترین مقدسات که پیغمبر اکرم است، اهانت می‌کنند، صحبت می‌کنید.

وی افزود: باید عمل شما نشانه غیرت، عزت انقلابی شما و اقتدار شما باشد. وقتی که اینها به پیغمبر شما اهانت می‌کنند و بعد هم نخست‌وزیر کودک‌کش و «خانه ویران‌کن» نظام جعلی اسرائیل در راهپیمایی این گروه خبیث فریب‌کار همراه می‌شود و در این شرایطی که احساسات یک میلیارد و نیم مسلمان جریحه‌دار شده و همه به صهیونیست بین‌الملل و همراهانشان که دنیای غرب باشد نفرین می‌کنند، در چنین شرایطی سفر به فرانسه بدون هیچ عکس‌العمل متناسب با این اهانت یا با آن حامی که علیرغم این همه کودک‌کشی ادامه جنایات صهیونیست‌ها را تائید می‌کند چه معنی دارد؟

حجت‌الاسلام صدیقی با یادآوری تماس دائمی طرف اروپایی و آمریکایی با صهیونیست‌ها در ابتدای مذاکرات هسته‌ای و تضمین دادن امنیت رژیم صهیونیستی و جلوگیری از رشد هسته‌ای ایران گفت: آنها در جای جای موارد از صهیونیست‌ها حمایت می‌کند آنوقت ما در انظار عمومی برویم و با اینها قدم بزنیم؟

وی این عمل را دور از شأن دیپلماسی نظام جمهوری اسلامی خواند و تاکید کرد: ملت این کار را نمی‌پسندد.

خطیب جمعه تهران مهمترین موضوع  روزهای اخیر را اهانت به اشرف خلائق (رحمة للعالمین) برشمرد و گفت: اگر حقانیت پیامبر ما زیر سؤال برود همه انبیاء زیر سؤال می‌روند. چرا که دلیل قاطع امروز بر معجزات حضرت موسی (ع) و حضرت عیسی (ع) به جز آنچه در قرآن که معجزه نبی مکرم اسلام (ص) و سیره و تعلیمات انسانی و زندگی‌ساز اوست در دست نیست و تنها راه اثبات حقانیت انبیاء گذشته قرآن ما و پیغمبر ما و سیره اوست.

وی نظام نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی را نظامی اخلاقی و دارای رحمت و مدارا با دشمنانی که با ما عناد نمی‌ورزند، عنوان کرد و با اشاره به ویژگی‌های دیگر نظام از جمله تولید، پیشرفت، صنعت و ... اظهار داشت: خدا و آخرت پایه زندگی و نظام حکومتی است، حکومتی که پس از قرن‌ها نشان داده است که قانون زندگی در قرآن است و بشریت جز وبال چیزی برای خود درست نکرده است.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه غربی‌ها امتحان خود را در این زمینه پس داده‌اند، گفت: آنکه فقیر و غنی و مسئول و غیرمسئول را روز جمعه جمع می‌کند و تحت پرچم ولایت فقیه همه را در یک جا با خدای متعال مرتبط می‌سازد، حکومت اسلامی است.

وی تصریح کرد: حکومت اسلامی عبادت را در سطح وسیعی تعریف می‌کند و نماز همه کارهای ما را با خدای منان مرتبط می‌سازد؛ نظامی که اجتماع عاطفی دارد خانواده را محترم می‌بیند و بر روابط سالم انسانی بر اساس عدل و احسان تاکید دارد مردم را به سوی رشد سوق می‌دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران دین اسلام را افتخاری برای بشریت ذکر کرد و با اشاره به اینکه بشریت جز خودخواهی و سودجویی دستاوردی نداشته است، گفت: دین اسلام هم برای دنیا و آخرت ما برنامه دارد.

وی ادامه داد: اینچنین دین و پیغمبر آن که پیامبر رحمت است، که برای دشمنانش آنچنان دلسوزی می‌کند که خدای منان او را دلداری می‌دهد که چرا دارید جان خود را به خاطر سماجت مشرکان از دست می‌دهید، به قدری نبی مکرم اسلام عاطفه‌اش برای نجات بشریت قوی بود و آنچنان بیقرار بود که قرآن به او تسکین می‌دهد.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: برای پیامبری با این همه لطف کاریکاتوری کشیدند و به او اهانت کردند.عملی که اینها انجام دادند و حمله تروریست‌ها به دفتر نشریه منتشر کننده کاریکاتور مقدمه‌ای برای نشان دادن خباثت، شرارت، و رذالت آنها در سطح وسیع جهانی بود.

وی عملیات تروریستی در پاریس را امری مبهم برشمرد که احتمالا از سوی خود دولت فرانسه با هدف کسب مجوزی ترتیب داده شده است و اضافه کرد: مستکبرین غربی عداوت عمیقی با دین اسلام و ادیان توحیدی دارند.

امام جمعه موقت تهران گفت: اینها طراحی خطرناک و ایجاد بدبینی و نفرت علیه پیامبر اسلام باشد را در دستور کار خود قرار دادند.

وی تربیت تروریسم و پرداختن به تجهیز آنها و حمایت همه جانبه از آنها را مقدمه‌ای برای یک جنگ تمام عیار فرهنگی و اعتقادی با جهان اسلام خواند و خاطرنشان کرد: از آنجا که همیشه «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» جهان اسلام با همه اختلافات‌شان در این مسئله یک جوشش بین‌المللی غیرت اسلامی به وجود آمد و جای جای دنیای اسلام به خیابان‌ها ریخته و نسبت به اهانت به ساحت پیامبر اسلام ابراز انزجار کرده و در بعضی جاها از دولت‌های خود خواستند که سفیر فرانسه را اخراج کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی از این رخداد به عنوان دست خدا موجب می‌شود دشمن با دست خود نیات پلیدش را افشا کند یاد کرد و گفت: اتحاد مسلمانان و حضور بین‌المللی آنها در این جهت از آثاری بود که خلاف انتظار اهانت‌کنندگان به پیامبر اسلام (ص) بود./ مشرق

ارسال نظر