کد خبر : 8215

مسئولین بگویند، مصوبه دولت برای کنگان چه بوده است؟

مسئولین بگویند، مصوبه دولت برای کنگان چه بوده است؟

کاروان تدبیر و امید رفت و غصه ای بر دلهای مردم محروم نگه داشته شده شهرستان کنگان برجای مانده است.

به گزارش " بوشهر 24 "، کاروان تدبیر و امید رفت و غصه ای بر دلهای مردم محروم نگه داشته شده شهرستان کنگان برجای مانده است.

شهرستان کنگان یکی از شهرستان هایی است که شاید بیشترین نقش را برای منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و میادین نفت و گاز عسلویه عهده دار بوده است و از جدایی آنها با شهرستان عسلویه خیلی زمان نمی گذرد.

مردم کنگان مهمان نوازی کردند ولی حرمت میزبان نیز لازم است

 این شهرستان با توجه به موقعیت فوق العاده ای که دارد بار اصلی خدمات به منطقه اقتصادی عسلویه را به دوش می کشد و این درحالی است که متاسفانه با شروع بکار دولت تدبیر و امید توجه چندانی به مردم این منطقه نمی شود و این کم مهری متاسفانه به جایی رسید که در سفر ریاست جمهوری بیشترین جفا از سوی استانداری بوشهر و و نیز هیات دولت به این شهرستان صورت پذیرفت.

مردم کنگان که در لحظه های حساس انقلاب، تا پای جان ایستادند و فرزندان غیوری از این خطه را برای جانفشانی و دفاع از کیان جمهوری اسلامی روانه میدان حق علیه باطل کرده اند، امروز میزبانان اصلی مهمترین صنایع کشور هستند و با کمترین توقع در خدمت آبادانی کشور هستند، ولی انتظار میرود که همان طور که مردم کنگان به حق مهمان نوازی شایسته ای تا کنون انجام داده اند، حرمت میزبان نیز باید نگه داشته شود و توجهی هرچند ناچیز به آنها شود.

مردم جای جای استان به نقش و اهمیت این شهرستان برای تحقق بخشی به پایتخت انرژی شدن این استان بوشهر واقف هستند و جای سوال است که چرا چشم تدبیر این منطقه را تار دیده است و یا بهتر بگوییم اصلا ندیده است.

ماحصل سفر کاروان تدبیر برای مردم شهرستان کنگان جز حسرت چه بود؟

ماحصل سفر کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر برای این منطقه زرخیز فقط و فقط هزینه ای از جیب بیت المال برای تبلیغات گسترده برای مراسم استقبال از رئیس جمهور و در آخر نیز مردم این دیار حسرت کوچکترین مصوبه دولت برای آن شهرستان به دلشان ماند.

این بی توجهی به مردم کنگان نگرانی مردم این شهرستان نسبت به نگاه تبعیض آمیز دولت را در پی داشته است تا جایی که که نماینده مردم آن شهرستان و نیز امام جمعه موقت کنگان به نمایندگی از مردم اعتراض خود را به این رویه ناعادلانه اعلام کرده اند.

نماینده کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی نیز که نسبت به برخورد ناعادلانه دولت برای تصویب مصوبه هایش در استان و نیز نوسعه نامتوازن در منطقه به شدت انتقاد کرده است، بیان داشته است: مردم شهرستان‌های همجوار با پارس جنوبی هرچند میزبان خوبی برای صنعت نفت و گاز هستند ولی از توسعه نامتوازن در منطقه رنج می‌برند و از صنایع این تاسیسات بی بهره هستند.

حجت الاسلام احمدی در جلسه شورای اداری استان در حضور رییس جمهور به آلودگی های مثال نزدنی شهرستان های جنوبی استان اشاره کرد و بیان داشته بود که آلایندگی منطقه عسلویه سبب ایجاد مشکلات زیست محیطی برای مردم جنوب استان شده است و کاهش آلایندگی یکی از مطالبات مهم مردم عسلویه و کنگان است.

فریاد های حجت الاسلام احمدی دیکته از قبل نوشته دولت را تغییر نداد

اما دریغ از شنیدن یکی از این فریادهای نماینده مردم و نیز جوانان پرشور آن دیار و مثل این که دیکته دولت قبل از سفر و قبل از بازدید میدانی از استان بوشهر نوشته شده بود و قابل خط خوردگی به نفع مردم مظلوم کنگان و نیز جنوب استان نبود.

بیمارستان کنگان در بخش توسعه، بازسازی و افزایش متخصصین به همت نماینده آن منطقه تا کنون کارهای مفیدی صورت گرفته است ولی قطعا حق مسلم مردم کنگان بیش از این هاست و باید با دید بسیار ویژه ای به آنها نگریست.

گر چه آوردن چند وزیر معاون وزیر به جنوب استان بوشهر توسط دکتر احمدی تا کنون بی سابقه بوده است ولی آیا این دلیل می شود که بگوییم دولت برای رفع آلام عدیده مردم اهتمامی به خرج داده است.

در طول دو سال قبل چند سالن ورزشی و چمن با پیگیری های دکتر احمدی در شهرستان کنگان به نتیجه رسید ولی هنوز بسیاری از جوانان کنگانی در زمین های سنگلاخ پا به توپ می زنند و این درحالی است که به اجبار باید از هوای آلوده منطقه استنشاق کنند و مرهمی بر زخم کهنه مردم این دیار نیست.

مسئولین بگویند که مصوبه دولت برای کنگان چه بوده است؟

در استانی که مردم آن هنوز برای تامین آب شربشان در مذیقه هستند، هنوز باید بر دوش خود کپسول های گاز حمل کنند و مردمش از نبود شغل مناسب گلایه مند باشند آیا این مصوبات دردی از آنها می کاهد و آیا دهکده گردشگری باعث حلال مشکلات معیشتی مردم می شود.

مسئولین استانی و شخص استاندار باید پاسخگوی مردم شهرستان کنگان باشد که مصوبه و سود دولت برای مردم  و جوانان آن خطه چه بوده است و حاصل تدبیر دولت جز اندوه ناتمام این مردم چه بوده است.

برخی از مردم شهرستان کنگان به شدت از رسانه های استان نیز بدلیل بی توجهی به این منطقه از استان انتقاد کرده و می گویند با کنگان مانند فرزند خوانده برخورد شده است و این رفتار در حکومت جمهوری اسلامی به هیچ وجه صحیح نیست.

با غوغا سالاری مانع شنیدن صدای مظلوم نشوید/ مظلوم در طول تاریخ فریاد دادخواهی اش بلند بوده است

به گزارش گام نیوز، در حالی که مردم کنگان از این بی توجهی فاحش گلایه مند بودند رسانه های اصلاح طلب و روزنامه های آنها از این سفر رییس جمهور به استان به عنوان یک حماسه عظیم یاد می کنند و سعی دارند صدای مظلوم بلند نباشد ولی توصیه ما به آن رسانه ها این است که شما باید زبان و چشم و گوش و امین مردم باشید و سعی نکنید با غوغاسالاری از شنیدن صدای مظلوم خودداری کنید، مظلوم در طول تاریخ فریاد دادخواهی اش بلند بوده است.

حق مردم کنگان که بهترین میزبانان صنایع نفتی و اقتصادی کشور بوده اند خیلی بیش از این هاست و شهرستانی با موقعیت شهرستان کنگان اکنون باید یکی از زیباترین و با امکانات ترین شهرستان های کشور باشد و این شهر باید مانند نگینی در دنیا بدرخشد.

ارسال نظر