کد خبر : 8220

تبیین دستاوردهای انقلاب وظیفه‌ای همگانی است

بوشهر 24: امام جمعه شبانکاره گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب وظیفه‌ای همگانی است و تمامی دستگاه‌های فرهنگی و سیاسی باید در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام عبدالرسول حمادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش از مهم‌ترین ارگان‌ها در هر کشور و جامعه‌ محسوب می‌شود و رشد، تعالی و پیشرفت جوامع انسانی به‌طور مستقیم متاثر از فعالیت‌های این نهاد است.

امام جمعه شبانکاره خاطرنشان کرد: پرورش آینده‌سازان جامعه وظیفه خطیری است که آموزش و پرورش عهده‌دار است و با تمام توان باید در راستای تحقق این وظیفه خطیر حرکت کند.

حمادی بیان: استعداد کودکان و نوجوانان جامعه در مدارس شکوفا می‌شود و نظام آموزشی باید مسیر پیشرفت دانش‌آموزان را متناسب با استعدادها و علایق ایشان هموار کند.

وی با اشاره به پیش رو بودن دهه فجر انقلاب اسلامی اضافه کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای بصیرت‌بخشی دانش‌آموزان و اقشار مختلف جامعه نسبت به انقلاب اسلامی است و آموزش و پرورش باید در این زمینه نقشی فعال ایفا کند.

امام جمعه شبانکاره اذعان داشت: در شرایطی که دشمنان با استفاده از ابزار ارتباطی می‌خواهند چهره انقلاب اسلامی را مخدوش کنند، ما باید از تمامی فرصت‌ها و مناسبت‌ها برای شناساندن ماهیت واقعی انقلاب اسلامی به کودکان، نوجوانان و جوانان جامعه به نحو مطلوب بهره‌برداری کنیم.

حمادی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما حاصل زحمات و جانفشانی‌های شهیدان است و امروز ما باید با تمام توان از این امانت مهم حراست و پاسبانی کنیم.

وی با بیان اینکه مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر را از سال‌های قبل می‌شناسد، بیان داشت: حصیری از چهره‌های متدین و خدمتگزار در نظام جمهوری اسلامی و سابقه ایثارگری های وی در دوران دفاع مقدس بر ما پوشیده نیست.

حمادی ادامه داد: پیگیری مشکلات مناطق مختلف آموزش و پرورش استان بوشهر با حضور مدیرکل در هر منطقه نشانگر عزم جدی ایشان برای رفع و تقلیل مشکلات در حد توان است./ فارس

ارسال نظر