کد خبر : 8233

عبدالمجید اورا

گلوبال ریسرچ: ایالات متحده و غرب با اسلام می جنگند، نه علیه تروریسم

 گلوبال ریسرچ: ایالات متحده و غرب با اسلام می جنگند، نه علیه تروریسم

حمله به مقر مجله “شارلی ابدو” فرانسه خاطرات بعد از 11سپتامبر در نیویورك و واشنگتن، را برای ما زنده کرد، حمله ی که هنوز مسلمانان تا امروز هزینه آن را پرداخت می کنند ، جنایتی که واشنگتن بواسطه ی آن توجیه وفرصت مبارزه علیه تروریسم وإسلام را هم زمان برای خود احیاء کرد .

بوشهر24/عبدالمجید اورا: حمله به مقر مجله “شارلی ابدو” فرانسه خاطرات  بعد از 11سپتامبر  در  نیویورك و واشنگتن، را برای ما زنده کرد، حمله ی که هنوز  مسلمانان تا امروز هزینه آن را پرداخت می کنند ، جنایتی   که  واشنگتن  بواسطه ی  آن  توجیه  وفرصت مبارزه علیه تروریسم وإسلام را هم زمان برای خود احیاء کرد .

على رغم   تأكید رئیس  دولت فرنسیة “مانوئل فالز” در مقابل گروه ملی گراها و برخی معترضین به وقایع اخیر در آنجا که گفته است: ضرورت دارد که بین  تروریسم  و اسلام  تفاوت قائل شد ،؟!”، ولی همه ی دلائل موجود عكس این اظهارات را نشان می دهند ،

سایت تحقیقاتی “گلوبال ریسرچ”  در این رابطه می نویسد: پس از  حملات 11 سپتامبر 2001،  ایالات  متحده  عملاً جنگ را علىه إسلام آغاز کرد و نه تروریسم  برخلاف آنچانکه  اعلام  کرده بود، و رویه تنفر از مسلمانان را ترویج داده و وبا استفاده ابزاری از آنان - اسلام را وسیله ی جهت ترساندن جهانیان  را  قرارداد،  و  بعنوان بازیچه مناسبی  برای غرب و واشنگتن در تحقق اهداف خود در دستورکار گرفت .

ایالات متحده با همپیمانان غربی خود مثل  انگلیس ، ألمان وفرانسه،  مجموعه سیاست خصمانه ی  را علیه  مسلمانان را دنبال می کنند، واز جنگ دروغین علیه تروریسم سخن می گویند ... در حقیقت این أمر برای  هدف قرار دادن مسلمین خلاصه شده است.

وآشکارا بعد از قضیه ی “شارلی إبدو”  روزنامه  “لوموند” فرانسه مقاله ی را  تحت عنوان “11 سپتامبر فرانسه”، منتشر کرد که در آن از تاریخ  معاصر ایالات متحده  قبل وبعد حودث 11 سپتامبر، با وضعیت حال حاضر فرانسه به قرینه سازی پرداخت. ..

پس باید در این روند زمینه ساز" طی روزهای آینده شاهد هدف قرار گرفتن مسلمانان باشیم زمینه سازی از همانند 11 سپتامبر 2001...وبعد از آن...
در روزهای گذشته دیدیم که دولت فرانسه تعداد بسیاری از  مسلمانا ن را خارج از رویه قانونی دستگیر کرده است.ودر پی آن به تشدید برخوردهای امنیتی  علىه آزادی بیان واندیشه با ادعای مراقبت پرداخته  ومی پردازد  .
 که هدف اساسی از این موضع کاهش  زمینه  آزادی بیان  وحریم زندگی خصوصی افراد و محدود کردن حقوق بشر و سایر حقوق اجتماعی شهروندان مسلمان وحتی غیر مسلمان است  .

و باید متوجه باشیم که مسلمین  در وقت حاضر  در مقابل یک طوفان سهمگین تراز گذشته قرار گرفته اند.  و این اتفاق  هم ربطی هم به حملات اخیر فریب کارانه وحیله گرانه پاریس ندارد .

 وفرانسه جنایات گذشته خودرا فراموش نکرده بار دیگر تکرار می کند

همانگونه که در  23 اوریل 1999، "ناتو"  ساختمان رادیو وتلویزیون صربستان، را بمباران کردکه این جنایت  بی سرو صدا با نتیجه ی  16 کشته و  16 مجروح از بین مدیر ونویسندگان وکارکنان آن خبرگزاری  - بدون هیچ اعتراضی پایان یافت .

 ایالات متحده نیز  عمدا غیر نظامی ها را  می کشد  ، از سال  2001،  ساختمان خبری كابل، ودر خلال سال  2003، هتل فلسطین در بغداد، با هدف قرار دادن روزنامه نگاران خارجی  و در سال  2011، اهالی رسانه وخبرگزاری لیبی در  طرابلس ، را مورد هدف قرار داد.

إسرائیل نیز 2200 فلسطین در تجاوز اخیربه غزه را کشت که در میان آنها  17 روزنامه نگار وخبرنگار ، برای ممانعت از انتشار گزارش جنایت های إسرائیل  نیز عمداً کشته شدند .... و لی هنوز برچسب تروریسم از پیشانی مسلمان پاک نشده و ودر جهانی که چشم خود را بسته آنها بعنوان تروریست تحت تعقیب وکشتار آمریکا وغرب قرار دارند.

تهیه وترجمه: نجوای کنگان

ارسال نظر