کد خبر : 8317

از سوی یکی از محکومین فتنه؛

از حمایت از گروه نی انبان نواز لیان تا تقدیر از ملک عبدالله + عکس

از حمایت از گروه نی انبان نواز  لیان تا تقدیر از ملک عبدالله + عکس

بوشهر 24: محمد علی ابطحی رییس دفتر خاتمی در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به مرگ پادشاه عربستان، مدعی شد وی در دوره پادشاهی اش برای مهار تندروی دینی و اصلاحات در جامعه سعودی اقدام کرده است!

به گزارش " بوشهر 24 "، محمد علی ابطحی رییس دفتر خاتمی در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به مرگ پادشاه عربستان، مدعی شد وی در دوره پادشاهی اش برای مهار تندروی دینی و اصلاحات در جامعه سعودی اقدام کرده است!

این گزارش می افزاید؛ این در حالی است که عربستان با محوریت پادشاهان آل سعود طی سالهای گذشته همواره محل اصلی افزایش و گسترش جریان های تندرو، تکفیری و وهابی بوده است و مشخص نیست اصلاحات پادشاه سابق عربستان برای جامعه عربستان دقیقا در چه راستایی بوده است که امروز بسیاری از اصلاح طلبان ایران از آن به نیکی یاد می کنند؟

 

ابطحی

گفتنی است پیش از این ابطحی در پی لغو کنسروت گروه لیان در بوشهر، در یادداشتی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده بود، به طور تلویحی از نی انبان نوازان بوشهری حمایت کرده و دلیل آن را مخالفت مردم متدین بوشهر با آن دانسته بود. ابطحی در این یادداشت کوتاه از هوس شنیدن موسیقی نی انبان بوشهری و دانلود آن می گوید و دست آخر می نویسد: «شاید چون دیدم در بوشهر با آن مخالفت کرده اند، حس خواستنم تحریک شد.»

ابطحی

ارسال نظر