کد خبر : 8470

سید حسن نصرالله :موشک جواب موشک

سید حسن نصرالله :موشک جواب موشک

بوشهر 24: دبیر کل حزب‌الله لبنان ضمن اعلام اینکه حادثه قنیطره «عملیات ترور در روز روشن» بود، تصریح کرد که امتزاج خون شهدای لبنانی و ایرانی در خاک سوریه نشانه وحدت مقاومت و یکی بودن سرنوشت است.

بوشهر 24: دبیر کل حزب‌الله لبنان ضمن اعلام اینکه حادثه قنیطره «عملیات ترور در روز روشن» بود، تصریح کرد که امتزاج خون شهدای لبنانی و ایرانی در خاک سوریه نشانه وحدت مقاومت و یکی بودن سرنوشت است.

به گزارش " بوشهر 24 "، «سید حسن نصرالله» امروز در مراسم گرامی‌داشت شش شهید حزب‌الله و یک شهید سپاه پاسدان انقلاب اسلامی در جنوب سوریه، سخنرانی کرد.


این سخنرانی اولین سخنان سید حسن نصرالله پس از این حمله است که یکشنبه گذشته توسط یک بالگرد اسرائیلی انجام شد.

تسلیت نصرالله به خانواده‌های شهدای قنیطره

 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در ابتدای سخنرانی خود به روان پاک حضرت محمد(ص) و عترت پاکش درود فرستاد. دبیرکل حزب الله در ادامه به آیه ای از قرآن کریم درباره شهادت اشاره کرد.

در آغاز مایلم سخنانی را در خصوص کاروان شهدا و همبستگی مردم در این زمینه بیان کنم. به عملیات ترور در قنیطره و عملیات مقاومت در مزارع اشغالی شبعا اشاره می کنم.

ابتدا به خانواده های شهدا تبریک و تهنیت عرض می کنم و درجات عالی را نزد خداوند برای شهدای مقاومت مسئلت می‌کنم‬‎. از خداوند می خواهم که شهدای شما را شفیعان شما و ما در روز قیامت قرار دهد و به شما صبر و اجر عنایت فرماید.

همچنین از تمام کسانی که به خاطر این شهدای بزرگ با ما به شیوه های مختلف ابراز همبستگی کردند از لبنان تا فلسطین، سوریه، ایران، موریتانی، پاکستان و جهان اسلام و کشورهای عربی و تمام کسانی که از عملیات بزرگ مقاومت در مزارع شبعا تمجید کردند، تشکر می‌کنم‬.

از مجاهدان و مقاومان در مقاومت اسلامی لبنان که از همان لحظه نخست ترور جنایتکارانه در قنیطره در بالاترین سطح آمادگی و مسئولیت پذیری قرار داشتند نیز تشکر می‌کنم.

لازم است از ملت عزیز لبنان ملت مقاوم و تمام کسانی که در کنار مقاومت قرار داشته اند از همان لحظه ترور جنایتکارانه در قنیطره و با وجود مخاطرات امنیتی در مراسم تشییع شهدا قرار داشتند و از هر گزینه ای که مقاومت در پیش گرفت، حمایت کرده اند، قدردانی می‌کنم.

سید حسن نصرالله که سخنان حماسی اش با ابراز احساسات مردم حاضر در مراسم بزرگداشت شهدای قنیطره روبرو می شد، از شهدای ارتش لبنان که در نبرد با تروریست ها و دفاع از لبنان در برابر تروریست های تکفیری مسلح به شهادت رسیدند، تمجید کرد.‬‎

وی با اشاره به همسویی و اتحاد گروه های تروریستی تکفیری و رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد از شهدای ارتش لبنان که در راس بعلبک در نبرد با تکفیری ها به شهادت رسیدند، قدردانی میکنم.‬‎

دبیرکل حزب الله در ادامه با آوردن نام شهدای قنیطره از جمله شهید الله دادی از جمهوری اسلامی ایران گفت به این شهدا اعلام می کنم بر شما مبارک باد و گوارای شما باد حسن عاقبت‬‎

اما شما ای برادران و فرزندان و شهدای عزیزمان که به زندگی عزتمندانه و سعادت اخروی نائل شدید و ازخداوند می خواهیم به ما کمک کند در راه شما باقی بمانیم و راه شما را ادامه دهیم.آرزو داریم که خداوند نیز افتخار شهادت آنها را نصیب ما کند.

شهدای مقاومت، وابستگی و تعلق تمام خانواده‌ها به مدرسه جهاد و شهادت را نشان دادند شهدای قنیطره از طریق شهادت خود، استمرار حضور فرماندهان را در میدان بیان کردند

شهدای مقاومت، وابستگی و تعلق تمام خانواده ها به مدرسه جهاد و شهادت را نشان دادند شهدای قنیطره از طریق شهادت خود، استمرار حضور فرماندهان را در میدان بیان کردند.‬‎

سید حسن نصرالله با تمجید از شهید جهاد عماد مغنیه و دیگر شهدای مقاومت اعلام کرد وقتی نتانیاهو و یعلون خارج می شوند و آنها را تهدید می کنند، آنچه را که امام زین العابدین(ع) به یزید گفت، به نتانیاهو و یعلون می گویند آیا می خواهید ما را از شهادت بترسانید.

ریخته شدن خون شهدای ایرانی و لبنانی بیانگر وحدت سرنوشت و نبرد است

آمیخته شدن خون شهدای ایرانی و لبنانی و ریخته شدن آن در سرزمین قنیطره سوریه بیانگر وحدت قضیه، سرنوشت و نبرد است. زمان شکست ها سپری شده و وارد مرحله پیروزی شده ایم‬.

رزمندگان مقاومت در خط مقدم جبهه‌ها هستند و دنیا هرگز قادر به شکست آنها نخواهد شد‬‎. وی به اقدام رژیم صهیونیستی در اسیر کردن هزاران فلسطینی و اشغال جولان سوریه اعلام کرد این رژیم به طور واضح از گروه‌های تروریستی تکفیری با هدف ویرانی سوریه و ارتش آن حمایت می‌کند.

اسرائیل ساده ترین حقوق بشر را نقض می‌کند

اسرائیل در روز روشن مواضع ارتش سوریه را بمباران می کند، اسرائیل ساده ترین حقوق بشر را نقض می کند و از جنگ سوریه سوء استفاده می کند و به آن دامن می زند. اسرائیل به قطعنامه ای که برخی آن را تقدیس می کنند احترام نمی گذارد.

اسرائیل در روز و شب به تجاوزات خود ادامه می دهد لبنان در معرض تجاوزات مستمر اسرائیل قرار دارد اسرائیل از اوضاع منطقه به شدت استفاده می‌کند‬‎ . اسرائیل اکنون در وضعی قرار دارد که احساس می کند همه را هر ساعتی که بخواهد تهدید کند.

اصلا نهادی به نام اتحادیه عرب وجود ندارد

وی با انتقاد از اتحادیه عرب گفت اصلا نهادی به نام اتحادیه عرب وجود ندارد‬.  نصرالله با انتقاد از سیاست‌های رژیم های عربی و اتحادیه عرب خاطر نشان کرد اسرائیل از شکاف ها و اختلافات عربی و اسلامی و غیبت کشورهای عربی و حتی اتحادیه عرب در صحنه بهره می‌برد‬‎ و تصمیم گیری مستقلی را از سوی دولت‌های عربی شاهد نیستیم. تجربه جنگ ظالمانه اخیر علیه نوار غزه شاهدی بر سکوت دولت های عربی و اتحادیه عرب و نبود تصمیم گیری مستقل از سوی آنها بود.وقتی زمان نبرد با اسرائیل باشد، تصمیم گیری مستقل عربی جایی ندارد‬‎.

تصمیم به ترور شهدای قنیطره در بالاترین سطوح دشمن اتخاذ شد

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد روز یکشنبه پیش از ظهر،‌بالگردهای اسرائیلی دو خودرو غیر نظامی را هدف قرار دادند که به شهادت برادران ما منجر شد که در حال انجام ماموریت بودند. دشمن تصمیم به ترور شهدای قنیطره را قبلا گرفته بود و بر آن اصرار داشت‬‎. تصمیم به ترور شهدای قنیطره در بالاترین سطح تصمیم گیرندگان دشمن اتخاذ شد.

ما در مقابل عملیات تروریستی آشکارقرار داریم که کاملا شبیه عملیات ترور شهید عباس الموسوی و همسرش و فرزندش در سال 1992 بود که هرگز تصادفی نیست‬‎. ما به این شهدای خود افتخار می کنیم و به پشتوانه آنها احساس سربلندی می کنیم و آنها را شهدای مقاومت و راه قدس می دانیم.

اولین غافلگیری حزب الله برای اسرائیل

اسرائیل گمان می‌کرد که حزب الله هرگز به عملیات ترور شهدای مقاومت در قنیطره پاسخ نمی دهد و گمان می کرد که حزب الله در وضعی متزلزل و ضعیف قرار دارد.

اولین اقدام غافلگیرکننده ای حزب الله برای اسرائیل اعلام اسامی شهدای مقاومت نیم ساعت پس از ترور بود‬‎.

بهانه‌های رژیم صهیونیستی برای حمله به جنوب سوریه

قاتل آشفته و سردرگم شد در حالی که مقتول واضح و شفاف بود. بهانه اسرائیل برای ترور چه بود؟ بر اساس آنچه از تحلیلگران و روزنامه ها و رسانه های اسرائیلی متوجه بهانه های اسرائیل می شویم یک بار گفتند که این گروه را هدف قرار داد به این خاطر که می خواستند عملیاتی در جولان اشغالی انجام دهند. گفتند این گروه از رزمندگان به خاطر وضع سکوهای موشکی در این منطقه آمده بودند.‬‎ اسرائیلی ها بهانه های زیادی برای عملیات ترور شهدای قنیطره ایجاد کردند و بهانه ها همگی حول جولان بود‬‎.

نتانیاهو هرگز از حضور النصره احساس نگرانی ندارد

همه ملت های منطقه این سئوال را مطرح می کنند که اسرائیل در نوار مرزی چه می کند. هزاران جنگجو که تانک و توپخانه و موشک و انواع سلاح و ضد زره و. مقادیر زیادی از مواد منفجره و مواضع نظامی و استحکامات نظامی دارند، جبهه النصره شاخه سوری شبکه القاعده است. شبکه القاعده در فهرست های تروریستی سازمان ملل و آمریکا و غربی و عربی قرار دارد شاخه عربی شبکه القاعده که از نظر غربی و عربی و بین المللی تروریستی خوانده می شود بین ارتش سوریه و نوار مرزی در جولان اشغالی حضور گسترده ای دارد نتانیاهو هرگز از این حضور النصره احساس نگرانی ندارد یعلون هرگز از حضور النصره نگران نیست بلکه به حمایت و پوشش هوایی جنگجویان و باز کردن بیمارستان های خود به روی تروریست های النصره می پردازند‬‎.

هدف اسرائیل در تنگنا قرار دادن حزب الله بود

اسرائیل هرگز از حضور این افراد (تروریست‌های النصره) احساس نگرانی نمی‌کنند اما تصمیم می‌گیرد دو خودرویی را هدف قرار دهد که هیچ یک از این سلاح ها و جنگ افزارها را ندارند ملت‌ها این سئوال را می پرسند‬‎. فرهنگ ما و فرهنگ آباء‌ و اجداد ما ثابت کرده است که نوه‌های ما هم در راه شهادت گام بر‌می‌دارند .هدف اسرائیل این بود که پس از عملیات قنیطره به زعم خود، حزب الله دچار آشفتگی شود و در تنگنا قرار گیرد. غیر از بعد انسانی، تمام آنچه در این مصیبت رخ داد، جز خیر و برکت و مثبت و الطاف الهی نبوده است. میان ما و دشمن اسرائیلی دنیا و آخرت قرار دارد.

اسرائیل به طور رسمی مسئولیت عملیات قنیطره را برعهده نگرفت

یک سئوال محوری که طرح می‌کنند این بود که آیا حزب الله پاسخ خواهد داد چه زمانی و چگونه پاسخ خواهد داد، حد و مرز و مخاطرات چنین پاسخی چه خواهد بود. اسرائیل به طور رسمی مسئولیت عملیات قنیطره را برعهده نگرفت. تمام اسرائیل پس از اعلام ترور شهدای قنیطره از سوی حزب الله تمام اهتمامات خود را برای رصد کردن موضع حزب الله به کار گرفتند‬‎. اولین دستاورد خون شهدای قنیطره وحشتی است که اسرائیل پس از ترور آنها نشان داد.

هیچ ارتباطی میان پرونده هسته ای ایران یا هر موضوع دیگر با تصمیم مقاومت ندارد

هیچ ارتباطی میان پرونده هسته ای ایران یا هر موضوع دیگر با تصمیم مقاومت در پاسخ به جنایت قنیطره وجود ندارد. هیچ یک از دوستان ما راضی به ذلت یا ریخته شدن خون ما نیستند‬. از همان ساعات نخست روز یکشنبه همه جهان دیدند که ما شفاف و واضح بودیم. صحبت‌ها در این خصوص بود که ایران و سوریه برای جلوگیری از پاسخ حزب الله با ما تماس خواهند گرفت، من به شما می‌گویم هیچ یک از دوستان برای ما ذلت را نمی‌پسندد و راضی نمی‌شوند که خونمان ریخته شده و ما تنها نظاره گر باشیم‎

دشمن باید به خاطر جنایتش در قنیطره مجازت می‌شد

ما با شفافیت کامل گفتیم که باید پاسخ دهیم باید دشمن اسرائیلی را به خاطر جنایتی که در قنیطره مرتکب شد مجازات کرد باید به تجاوزکاری دشمن پایان داد این مساله مستلزم فداکاری است هر چند امور به پایان خود برسد‬. ما تمام احتمالات و بدترین احتمالات را در نظر گرفته و تدابیری را اتخاذ کردیم و این مساله را اسرائیل به خوبی دریافت کرده بود .

ما خود را برای بدترین احتمالات آماده کرده بودیم

عملیات انجام شد در حالی که ما خود را برای بدترین احتمالات هم آماده کرده بودیم در حالی که این عملیات در سایه آماده باش کامل اسرائیل انجام شد‬‎. از ویژگی های عملیات شبعا این بود که در اوج آمادگی اسرائیل انجام شد.

مقاومت شما که حتی دشمن شما گفته است عملیات هوشمندانه و سریع بود نتیجه این عملیات، اولا در روز روشن ما را کشتند ما هم آنها را در روز روشن ساعت 11 و نیم آنها را کشتیم ، آنها دو خودرو را هدف قرار دادند موشک جواب موشک‬. مساله دوم این است که اسرائیل جرات نکرد هرگز عملیات قنیطره را به عهده بگیرد اما مقاومت بلافاصله پس از عملیات شبعا در بیانیه شماره یک آن را رسما به عهده گرفت.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم درباره مجاهدان راه خدا تاکید کرد مردان ما هرگز از مرگ نمی ترسند آنها از روبروی دشمن می آیند نه از پشت آنها‬‎

باید به مجاهدان مقاومت و فرماندهان آنها که از لحظه ترور با مسئولیت کامل عمل کردند درود بفرستیم باید از مبارزان شجاعی که این عملیات بزرگ را در قلب د شمن انجام دادند تمجید کنم. اسرائیلی ها اکنون طی چند روز گذشته تاکنون کشف کردند که ارزیابی رهبران و فرماندهان سیاسی و نظامی و امنیتی آنها برآورد احمقانه ای بود.

تمام برآوردها و پیش بینی های دشمن اشتباه بود

تمام برآوردها و پیش بینی های آنها اشتباه بود اسرائیلی ها متوجه شدند که رهبرانشان آنها را به خاطر ارتکاب این حماقت، در پرتگاه خطرات قرار داده است. نکته دوم اینکه ارتش اسرائیل و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی از مقابله با اراده مقاومت ناتوان بودند.

ما را آزمایش نکنید تا شما را آزمایش نکنیم

اسرائیل را در سال 2000 شکست دادیم بارها آن را شکست دادیم در سال 2006 شکست دادیم و اسرائیلی که روز چهارشنبه شکست دادیم سست تر از لانه عنکبوت است. نتیجه و خلاصه آنچه که رخ داد این است که مقاومت در لبنان در آماده باش کامل به سر می‌برد. خطاب به دشمن می‌گویم که ما را آزمایش نکنید تا شما را آزمایش نکنیم.

ما هرگز از جنگ نمی ترسیم

اسرائیل باید خوب بفهمد که مقاومت، حکیم و باهوش و شجاع و قادر است. اگر دشمن اسرائیل اهل محاسبات است که مقاومت از جنگ می ترسد من در مراسم بزرگداشت شهدای قنیطره می گویم به دشمن می گویم ما هرگز از جنگ نمی ترسیم و اگر جنگی بر ما تحمیل شود به یاری خدا در آن پیروز خواهیم شد.

ما اهل جنگ روانی و تبلیغاتی نیستم، ما در میدان حرف خود را می زنیم به دوستان و حامیان مقاومت و لبنانی ها می گوییم، ما خواهان جنگ نیستیم، این حرف نشانه ترس و ضعف ما نیست، ما مجبور هستیم مقاومت نظامی آماده باشیم زیرا دشمن متجاوزی در برابر ما قرار دارد لبنانی ها باید بین دو مساله فرق قائل شوند ما با مسئولیت عمل می کنیم خواهان جنگ نیستیم.

امروز پس از عملیات قنیطره و عملیات مزارع شبعا می‌گویم چیزی به نام قواعد درگیری برای ما ارزشی ندارد این حق اخلاقی، انسانی و قانونی است که با تجاوزگری در هر زمان و مکان مقابله کنیم و پاسخ را حق خود می‌دانیم.

 با تجاوزی در هر زمان و مکان مقابله می‌کنیم

امروز پس از عملیات قنیطره و عملیات مزارع شبعا می‌گویم چیزی به نام قواعد درگیری برای ما ارزشی ندارد و به آن پایبند نخواهیم بود. این حق اخلاقی ، انسانی و قانونی ما است که با تجاوزی در هر زمان و مکان مقابله کنیم و پاسخ را حق خود می‌دانیم. دشمن باید بهای تجاوزش را می پرداخت، اسرائیل از رویارویی نظامی فرار می‌کند‬‎ .فرق بین ترور شهدای قنیطره و ترور حاج حسن اللقیس چیست؟ پیام امروز از حالا به بعد، در صورتی که هر یک از اعضای کادر حزب الله یا هر جوانی از جوانان حزب الله، ترور شود، اسرائیل را مسئول دانسته و به دشمن اسرائیلی در هر زمان و مکان و به شیوه ای که آن را مناسب بدانیم،‌ پاسخ خواهیم داد.

آنچه در مزارع شبعا روی داد، بیشتر از یک انتقام و کمتر از یک جنگ بود‬‎ ما با حکمت و مسئولیت ملی عمل می کنیم‬‎ اما اهل احساسات و هیجانات نیستیم  کاروان های شهدا پیروزی را محقق می کنند و انشاءالله پیروزی های بیشتری را در آینده کسب خواهیم کرد./ تسنیم

ارسال نظر