کد خبر : 8569

به بهانه موضع گیرهای اخیر؛

کدامیک را باور کنیم؟ حرف از آرمانهای انقلاب یا بایکوت 9 دی؟/ خانم مدیر کل! ارتباط انقلاب اسلامی با حمایت از کنسرتِ همراه با رقص و آواز چیست؟

کدامیک را باور کنیم؟ حرف از آرمانهای انقلاب یا بایکوت 9 دی؟/ خانم مدیر کل! ارتباط انقلاب اسلامی با حمایت از کنسرتِ همراه با رقص و آواز چیست؟

بوشهر 24: چرا گاهی سیاست گذاری ها نه تنها در مسیر انقلاب نیست که ضد آن می باشد؟ چه شده که فقط در این ایام، آن هم برای مدت کوتاهی از انقلاب و آرمانها گفته می شود، اما در سایر ایام نه تنها در عمل خبری از حرکت در مسیر انقلاب نیست که حتی موضعی در این جهت هم از مسئولین مشاهده نمی شود؟

بوشهر 24: بازهم مناسبتی در تاریخ و بازهم بازار داغ موضع گیری ها و توصیه های مسئولین، روندی که طی سالهای اخیر به اصلی ثابت و همیشگی تبدیل شده است. استان بوشهر نیز از این موضوع مستثنا نبوده و این روزها که ایام بزرگداشت دهه فجر می باشد، شاهد طیف وسیعی از سخنرانی ها و مواضعی است که از انقلاب و آرمانهای انقلاب و .... می گوید. در این باره گفتنی های است، بخوانید:

- اینکه مسئولین استانی در این ایام از انقلاب و آرمانهای امام خمینی(ره) می گویند، امر مبارکی است، که از قوت گفتمان انقلاب اسلامی حکایت می کند. در واقع اگر هر مسئولی فارغ از گرایشات سیاسی و فرهنگی، در این ایام وفاداری خود به انقلاب را نشان می دهد و سعی می کند تا از انقلاب و آرمانهای آن بگوید، نشان از قدرت روزافزون گفتمان انقلاب اسلامی است.

- اما سوالی که بلافاصله بعد از شنیدن موضع گیری استاندار یا معاونان وی و یا حتی خبر تدارک بیش از 100 برنامه فرهنگی توسط اداره ارشاد در این ایام، به اذهان متبادر می شود، این است که چرا پیش از این خبری از چنین نقطه نظرات و مواضع نیست؟ چرا گاهی سیاست گذاری ها نه تنها در مسیر انقلاب نیست که ضد آن می باشد؟ چه شده که فقط در این ایام، آن هم برای مدت کوتاهی از انقلاب و آرمانها گفته می شود، اما در سایر ایام نه تنها در عمل خبر چندانی از حرکت در مسیر انقلاب نیست که حتی موضع خاصی در این جهت هم از مسئولین مشاهده نمی شود؟

- اگر استاندار محترم بوشهر به مناسبت دهه فجر پیام تبریک صادر می کنند، بسیار مبارک و قابل تقدیر است. اما آیا 9 دی برگ دیگری از انقلاب نبود که استاندار بوشهر، دو سال است آن را بایکوت کرده و به طور کاملا اتفاقی در ایام 9 دی در دوسال متوالی در سفر به سر می برد؟

اگر استاندار بوشهر، در پیام خود به نقل از مقام معظم رهبری، دهه فجر را تجدید میثاق امت با انقلاب دانسته است، آیا مواضع و توصیه های مؤکد ایشان در ضرورت بزرگداشت حماسه مردمی 9 دی را ندیده؟ همین سوالات را بایستی سایر مسئولین ارشد دولتی در استان نیز نسبت به آن پاسخگو باشند.

- در خبرها آمده بود که مدیر کل فرهنگ و ارشاد بوشهر نیز از تدارک مراسمات زیادی به مناسبت دهه فجر در سطح استان گفته است و انقلاب اسلامی را تحولی بنیادین در زندگی انسان ها و نمادی از پیروزی حق بر باطل
 دانسته است، این نیز قابل تقدیر است.

اما آیا این مواضع در عمل هم دیده می شود؟ اینکه مدیر کل ارشاد تا چندی پیش از برگزاری کنسرتی که به اعتراف سرپرست آن رقص و حرکات موزون جزئی از آن است، حمایت می کند، اینکه نه تنها در مراسم بزرگداشت 9 دی شرکت نمی کنند، بلکه به خیام خوانی در سالن همایش 9 دی می روند و ... چه نسبتی با آن تحلیل ایشان از انقلاب و تحول بنیادین در زندگی و ... دارد؟

- وقتی حرف از انقلاب و آرمانهای امام و دغدغه بزرگداشت آن فقط در ایام خاصی دیده می شود و در بقیه روزهای سال اینگونه سخنان و مواضع کم رنگ می شود و در عمل هم نشان زیادی از آن مشاهده نمی شود، آیا این سوال را در ذهن متبادر نمی کند که این ایام مبارک صرفا ویترینی است برای موضع گیری و اظهار وجود برخی مسئولین در مسیر انقلاب؟ غافل از اینکه مردم، انقلابی بودن یک مسئول را در نظر و عمل پی گرفته و باور می کنند، نه موضع گیریهای مقطعی و سیاست گذاریهای متنافر با گفتمان انقلاب اسلامی.

 • سمندر ۱۳۹۳/۱۱/۱۳ ۱۴:۴۶

  1 4 پاسخ

  اولا انقلاب و دفاع مقدس و اسلام و شهیدان و اینگونه مفاهیم متعلق به همه ملت ایران است و آن را به نفع خودتان که در اقلیت محض هستید مصادره نکنید دوم ثانیا نهم دی که باز به نفع خودتان مصادره کردید یوم اشیطان است. سوم به چه دلیل از یک کنسرت با یک ساز محلی اصیل باید جلوگیری بشه؟اگر حرکات موزونی انجام شده باید جلوی آن گرفته بشه نه صورت مساله پاک بشه چهارم شما دیگه از کجا پیدا شدید؟ هر دم از این باغ بری می رسد به جای افزایش رسانه و هیاهوی زیاد بهتره منطقتان را درست کنید تا در دل مردم جا پیدا کنید.

  • انسانم آرزوست ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۹:۱۰

   1 1 پاسخ

   سمندر تو جزو دوزیستان خونسرد نیستی؟ از کجا پیدات شده؟ نکنه خود شیطانی که یوم الله 9 دی را یوم الشیطان می نامی؟ شاید هم از مردان خداجوی میرحسین در هتک حرمت روز عاشورای 88 هستی؟

 • ابی ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۰:۴۳

  1 1 پاسخ

  9 دی به تعبیر حضرت اقا یوم الله هست ، البته اگر حرفای ایشان را قبول داشته باشید ، دوما حرفای جناب شریفیان تناقض داشت خودشون هم می دونند ، کافی به صفحه ایشان در اینستاگرامشون رجوع کنید .
  ثانیا حرفای شهیدان همت واوینی در مورد حزب اللهی بودن را مطالعه کنید .
  دوست عزیززززز

 • عباس ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۹:۴۴

  0 0 پاسخ

  اگه می خواهی همش دنبال دل مردم باشی که کلات پس معرکست

ارسال نظر