کد خبر : 8588

در حاشیه موضع اخیر پورفاطمی،

دفاع پورفاطمی از نقاط خیالی/ حمله به منتقدان/ واکنش سایت رهبری به پیاده روی ظریف چه بود

دفاع پورفاطمی از نقاط خیالی/ حمله به منتقدان/ واکنش سایت رهبری به پیاده روی ظریف چه بود

بوشهر 24: پورفاطمی پیاده روی را با نشستن یکی فرض گرفته و اصل را مذاکره می داند، چه نشسته و چه حین قدم زدن. این اظهارات عامیانه پورفاطمی در حالی است که ایشان باید به این سوال پاسخ بدهد، که پیاده روی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وزیر خارجه آمریکا که دستش به خون میلیون ها بی گناه در افغانستان، عراق، سوریه و .... آغشته است

بوشهر 24: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی از موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای گفته و ضمن حمله به منتقدان، آنان را متهم به تخریب و تلاش جهت شکست تیم مذاکره کننده هسته ای کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، پورفاطمی در این گفتگو ادامه داد: عده ای به دنبال بهانه جویی هستند، به قدم زدن ظریف ایراد می گیرند، مگر قدم زدن با نشستن فرقی دارد، هر دو یکی است، یکی قدم می زند و مذاکره می کند و یکی در پشت میز مذاکره می کند.

تلاش پورفاطمی جهت توجیه اقدام بی سابقه ظریف در پیاده روی با وزیر امور خارجه آمریکا در حالی صورت می گیرد که بعد از این اقدام ظریف جمع کثیری از کارشناسان، نمایندگان مجلس و اساتید دانشگاه به انتقاد از این اقدام نابجا پرداختند و دامنه این انتقادات تا بدان جا پیش رفت که برخی خبرها از احضار ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس حکایت داشت.

پورفاطمی پیاده روی را با نشستن یکی فرض گرفته و اصل را مذاکره می داند، چه نشسته و چه حین قدم زدن. این اظهارات عامیانه پورفاطمی در حالی است که ایشان باید به این سوال پاسخ بدهد، که پیاده روی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وزیر خارجه آمریکا که دستش به خون میلیون ها بی گناه در افغانستان، عراق، سوریه و .... آغشته است و از هیچ گونه توطئه و خرابکاری در قبال مردم ایران کوتاهی نکرده، آن هم در منظر مردم جهان، چه پیامی را در اذهان مردم منطقه که چشم امیدشان به جمهوری اسلامی است، ایجاد خواهد کرد؟

این اقدام بی‌آن‌که آقای ظریف و پورفاطمی و سایر حامیان ظریف بدانند و یا بخواهند، دهن‌کجی به انقلاب و نظام و مردم و مخصوصا صدها هزار شهیدی است که خون پاکشان به دست آمریکای جلاد بر زمین ریخته شده است.
خوب است توجه جناب پورفاطمی را که به حمایت تمام قد از اقدام نابجای ظریف پرداخته است، به واکنش سایت مقام معظم رهبری به این اقدام جلب کنیم. آنجا که در اقدامی جالب عکسی از پیاده روی ظریف با کری، همراه با تیتر «نقطه های خیالی» منتشر کرد.
 
سایت رهبری پاسخِ جوابیه کنایه‌آمیز نوبخت به دانشجویان را داد
این عکس بریده شده عکس پیاده روی ظریف با جان کری است، که پاهای وزیر خارجه ایران و پاهای وزیر خارجه آمریکا، پاهای نماینده انقلابی‌ترین کشور دنیا و پاهای نماینده «شیطان بزرگ» که در خیابان‌های ژنو در حال قدم زدن و مذاکره هستند.
 
سایت رهبری پاسخِ جوابیه کنایه‌آمیز نوبخت به دانشجویان را داد
در واقع سایت مقام معظم رهبری با زبان بی زبانی موضع خود را نسبت به این اقدام ظریف بیان کرده است.این پیاده‌روی‌ها آخرش می‌رسد به «نقطه‌های خیالی»؛
«من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى نه به نقطه‌هاى خیالى، آنچه لازم است این است»
 • دشتی ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۹:۰۵

  1 0 پاسخ

  راست میگه دیگه فرقی نداره چه قدم زدن باشه چه نشستن چه خوابیدن! چه تو دهن هم عسل کردن!

 • م/م ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۱۷:۳۲

  1 0 پاسخ

  حتی فرقی نداره که دست روی زمین باشه و پاها رو بالا بگیره.مثل ژیمناستیک کارها.چه اشکال داره.
  *این یعنی مذاکره برای مذاکره*

 • دلنگرونم ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۰:۵۰

  0 0 پاسخ

  سلام آقا سید
  یه سوال کچولوحدف از مجلس رفتنتون خدمت به مردم بود خوب حالا چه فرقی داره تو مجلس باشی یا خونه خودت هردو جاش می تونی خدمت کنی؟؟

ارسال نظر