کد خبر : 8589

پدر شهید احمدی روشن با انتشار نامه ای اعلام کرد:

حضور دولتی ها در مراسم و منزل شهید احمدی روشن موجب سرافکندگی ماست

حضور دولتی ها در مراسم و منزل شهید احمدی روشن موجب سرافکندگی ماست

بوشهر 24: به عنوان سوأل از کسی که زمانی در رأس دیپلماسی کشور ما بوده آیا واقعا این مواضع خنده دار نیست؟ و تناقض گویی تا به این حد آیا قابل قبول است؟ اینها چه حسابی روی مردم باز کرده اند و مردم را چه می انگارند؟

به گزارش " بوشهر 24 "، به دنبال وقایع اخیر در عرصه دیپلماسی و حرکات عجیب و غریب ظریف در قدم زنی با جان کری، پدر شهید احمدی روشن در تماس با هفته نامه نه دی ضمن ارسال متن ذیل و اظهار ناراحتی خانواده شهدا از بی تفاوتی دولت یازدهم نسبت به نمادهای عزت و استقلال کشورمان گلایه کرد و در راستای امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد که علی رغم تلاشهای صورت گرفته از پذیرش مقامات دولتی در منزل شهید احمدی روشن معذور است.

به گزارش رجا؛ حاج رحیم احمدی روشن نوشت:

از مواضع انسان دوستانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته) و مردم سراسر ایران اسلامی به خصوص اهالی بزرگوار و شهید پرور شهرهای همدان، تهران و یزد و بالاخص فرزندان عزیز و بزرگوارم در دانشگاه صنعتی شریف و برادر عزیز و بزرگوار، نماینده محترم و خدوم و صبور آقای دکتر کارخانه ای و عوامل تحت فرمان ایشان که در هرچه باشکوه تر برگزار شدن مجلس شهید «مصطفی احمدی روشن» زحمات زیادی متحمل شدند تشکر می کنم و از اینکه در سایت ها و به خصوص سایت شهدای ایران که موجبات دلجویی ما را فراهم کردند و یاد و خاطره شهدا و شهید (احمدی روشن) را زنده نگه داشتند و در کنار اینها مسئولین عزیز امامزاده علی اکبر (ع) چیذر و نیروهای مربوطه باعث امتنان خاطر خانواده را فراهم نمودند قدردانی می کنم.

لذا اظهار می دارم که زبان ما الکن از آن است که بتوانیم ذره ای از منش بزرگ و انسانیت و قدردانی و شهید پروری و قهرمان پروری آنها را جبران کنیم. اما در مورد اینکه دولت محترم و اعضای آن به دلیل موضع گیری در مقابل عملکرد بد بعضی مسئولین نسبت به صنعت هسته ای و از دست دادن صد و چند کیلوگرم اورانیوم غنی شده 20درصد و تار و مار کردن نیروهای کلیدی، دانشمند، متعهد و متخصص و همچنین به حراج و رفراندوم گذاشتن سانتریفیوژها و اعلام اینکه اینها جزء آرمان های ما نیست؛ باید بگویم که خدا می داند که در جهت غنی سازی اورانیوم شهدای این صنعت و بقیه برادران متعهد و مسئول چه زحماتی را متحمل شده اند و اینکه وقتی 5 هزار دستگاه سانتریفیوژ ما به 19 هزار دستگاه ارتقا می یابد درست در زمانی که با چراغ سبز بعضی عوامل فتنه و آقازاده ها ما مورد تحریم کامل استکبار جهانی واقع می شویم.

در این رابطه سال گذشته مسئول و رئیس سازمان انرژی اتمی آقای دکتر صالحی حین مصاحبه تلوزیونی بعد از توافق ننگین ژنو فرمودند که در اصل ما احتیاج به غنی سازی 20درصد نداشتیم و مجدداً سال 93 ایام مصادف با شهادت شهید والامقام دکتر شهریاری در شبکه افق در اظهاراتی متفاوت با سال گذشته فرمودند که وقتی پیشنهاد غنی سازی 20درصد را به این عزیز دادیم و پذیرفتند و انجام شد حاضر بودیم اگر 10 میلیارد تومان هم می خواست به او می دادیم که ایشان با بزرگواری بی شائبه پولی از ما قبول نکردند.

به عنوان سوأل از کسی که زمانی در رأس دیپلماسی کشور ما بوده آیا واقعا این مواضع خنده دار نیست؟ و تناقض گویی تا به این حد آیا قابل قبول است؟

اینها چه حسابی روی مردم باز کرده اند و مردم را چه می انگارند؟ و اینکه پژوهشگاه فضایی را از پایه سست می کنند که این خود یکی از دستاوردهای مهم این مملکت بود و باعث تعجب ما شد.

یا دادن آدرس تمام تأسیسات اتمی کشور و بازدید روزانه آن به دشمنان ما به اسم راستی آزمایی و رو دادن به دشمن جهت دخالت آنها درهمه شئونات کشور که می توان اسم این کار را یک نوع کودتای خزنده گذاشت.

صرفاً به این دلایل و هزاران دلیل دیگر که توضیح آنها باعث مثنوی هفتاد من کاغذ می شود خواسته بودیم که این دولت جهت شرکت در مراسم شهید و در منزل حضور بهم نرسانند و اگر غیر این بود از پذیرفتن آنها معذور بودیم و باعث سرافکندگی ما در بین خواهران و برادران مؤمن و هم میهنان می گردید.

لذا خانواده شهید احمدی روشن موضع خود را به حق و در جهت منویات ولایت می داند و موضعی مطابق با اصل سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما و ایستادن در مقابل وطن فروشی ها و مقابله با منویات و فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (دامت برکاته) به این مواضع افتخار می کنیم که خود و شهیدمان را خرج هر کس نکرده ایم و نمیکنیم و نخواهیم کرد.

و حال آنکه کسی یا عده ای می خواهند خوششان بیاید یا بدشان بیاید. به سمع و نظر هم میهنان گرامی می رسانم که این اولین بار نیست که ما مورد لطف و امتحان خداوند تبارک و تعالی قرار می گیریم که یکی از برادرانم سال 60 در جبهه به درجه رفیع شهادت نائل شد و جسم پاک و مطهرش هنوز برنگشته و ما جایی این امر را عنوان نکردیم، چون لازم نمی دانستیم و از تقدیم برادرم و مصطفای شهید و یکدانه ام احساس طلب از خداوند و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری گرانقدر و مردم عزیز نداشته و نداریم و نخواهیم داشت و احساس بر این است که اگر موقعیت ایجاب کند از بذل جان و خون خود در این راه دریغ نخواهم کرد و اینکه شهیدان این خانواده و خود و خانواده ام را خاک پای شهیدان ایران اسلامی و رهبر مظلوم و مردم ایران هم نمی دانم دروغ نگفته و اغراق نمی کنم.

لذا از طرف دیگر این مسائل یاد شده را بر نمی تابیم و هرگز با اینها کنار نخواهیم آمد. طبیعی است که دولت محترم اعتدال با چنین خانواده ای کنار نخواهد آمد و ما خدا را شکر می کنیم که به توفیق خداوند تبارک و تعالی دارای بصیرت هستیم.

 • برنارد ۱۳۹۳/۱۱/۱۳ ۱۴:۵۴

  2 4 پاسخ

  بهتره شما از نام شهدا سو استفاده نکنید آیا این همه شهید همه با شما موافق هستند؟شما با مصادره کردن شهدا به نام خودتان آبروی آنها را می برید چون همه دزدیها و غارتگری های دوران ۸ ساله شوم احمدی نژاد به شما منتصب می باشد.\در شهید احمدی روشن هم اگر آبروی خودش را می خواهد نباید بازیچه دست شما تند روهای نادان قرار دهد.

  • محسن ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۷:۴۰

   1 1 پاسخ

   متاسفم از اینکه هنوز به توان نقد کردن درست نرسیدیم شما اگه به فکر خانواده شهدا هستی بهتر به آرمان ها و وصیت نامه هاشون عمل کنی که اغلب در مورد اطاعت محض از ولی فقیه ، دشمن شناسی و استکبار ستیزی هست...آبروی شهدا در گرو حفظ عزت ملی و ارزشهای انقلابی هست نه قدم زدن با وزیر خارجه ای که عملکرد دولتش پر از جنایت و فساد هست.

 • م.ح ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۰:۳۹

  2 2 پاسخ

  بی ادب . مدعیان ادب و فرهنگ وآزادی .چرا شماها وقتی می خواهید صحبت کنید یا همش توهین میکنید یا تخریب میکنید یا سیاه نمایی میکنید . خانواده شهدا مسیرشان مشخص است چرا که شهدا مسیرشان روشن بود . شهدا خونشان رادادند که کسی طمعی به این کشور نداشته باشند . حالا همین دشمنان دانشمندان ما را ترور میکنند و بعد هم این طوری ما باید مورد ذلت قرار بگیریم ودنبالش راه بیفتیم و بگیم تورا خدا به اجازه بدین فلان کار کنیم .... واقعا شرم آور است .....
  گیم

 • برنارد ایران ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۰:۴۶

  0 0 پاسخ

  عجب ، حتما توصیه اخلاقی تون را به ایشان می رسانیم .

 • بوشهری ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۰۷:۳۸

  0 0 پاسخ

  نمیدان کجای این طلب ها مصادره بود .همه اش حقیقت بود

 • سیدابراهیم-دیلم ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ ۱۳:۳۲

  0 1 پاسخ

  ازدولت تدبیروامید این انتظار مردم نداشتن ونخواهند داشت اعمال خود را نسبت به ارزشها وخون شهداء عزیزو آرمانهای انقلاب اسلامی اصلاح نمائید.گرنه .....

ارسال نظر