کد خبر : 8721

گزیده خطبه های نماز جمعه های استان

از اعتراض به مجوزهای موسیقی وزارت ارشاد تا تأکید بر مبارزه با مفاسد اقتصادی

از اعتراض به مجوزهای موسیقی وزارت ارشاد تا تأکید بر مبارزه با مفاسد اقتصادی

بوشهر 24: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

به گزارش بوشهر 24، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

آیت الله صفایی: مبارزه با مفسدان اقتصادی قاطعانه انجام شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که وفاداری به عهد و پیمان سیاسی سبب رسیدن انسان به کمال و رشد می‌شود اظهار داشت: کسی که وفادار به عهده و پیمان سیاسی است و مراعات تقوا کند این فرد محبوب خدا است و موجبات کمال و رشد وی در دنیا فراهم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی درتاریخ، فصل نوینی را گشود که هیچ متفکر سیاسی در جهان فکر انقلاب دینی برای نظام جهانی فرض نمی‌کرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای ایجاد و گستردن عدالت در تمامی سرزمین‌های اسلامی ایجاد شد تصریح کرد: این انقلاب از افق ایران طلوع کرد و سبب بصیرت افزایی در تمامی جهان برای نفی سلطه شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به شعار امسال به نام اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی خاطرنشان کرد: مسئولان، متفکران و نخبگان در عرصه اقتصاد، طرح اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی را خوب درک کنند به آن ایمان داشته باشند و با مجاهدت و تلاش آنرا اجرایی کنند.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به فرهنگ جامعه گفت: امسال باید توجه ویژه به فرهنگ جامعه شود هرچند که اقتصاد و علم در جامعه بسیار مهم است ولی توجه به فرهنگ از اولویت برخوردار است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه تهاجم فرهنگی جهان سلطه شاهد هستیم تاکید کرد: جهان سلطه با تمام توان و با همه ابزارها و امکانات حمله کرده است و قصد تخریب اسلامیت نظام و هویت ملی و دینی جامعه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید برای مقابله با مفسدان اقتصادی جامعه بیان کرد: تقاضای مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی مجاهدت در مقابله با مفسدان اقتصادی در هر لباس و شخصیت است که باید با تمام توان با این مفسدان مقابله کرد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم دنبال عدالت هستند افزود: با تمام توان از مسئولان ذیربط می‌خواهیم با مفسدان اقتصادی بشدت برخورد کنند و هر گونه فساد اقتصادی را در جامعه محکوم می‌کنیم.

 

حجت الاسلام مصلح: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ایرانی فجر به فضا یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر امسال باشکوه و پرشورتر برگزار شده که نشان از وفاداری ملت ایران به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه ملت ایران 36 سال با تمام وجود هستی خویش را برای حفظ و حراست از آرمانهای انقلاب فدا کردند تصریح کرد: ملت متعهد ایران اسلامی سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن جشن می‌گیرند.

امام جمعه برازجان با اشاره به پرتاب ماهواره فجر به فضا توسط دانشمندان ایرانی افزود: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ایرانی فجر به فضا یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

مصلح با بیان اینکه توانمندی دانشمندان ایرانی سبب نگرانی استکبار جهانی شده است افزود: ماهواره فجر با موفقیت تمام به فضا پرتاب شد و این اقدام به آنقدر مهم و با ارزش بود که استکبار جهانی را نگران و وادار به واکنش کرد.

 

حجت‌الاسلام مصلح:جنگ شادی همراه با موسیقی لهو ولعبی که مراجع تقلید آنرا حرام کرده‌اند در شهرستان مذهبی دشتی اجرا نشود.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های نماز جمعه خورموج با تبریک سی‌ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از برگزار کنندگان برنامه‌های دهه فجردر دشتی قدردانی کرد و اظهار داشت: امسال برنامه‌هایی متنوع و پرشکوه و شاد در دشتی برگزار شد که جای قدردانی از مسئولان و دست‌اندرکاران دارد.

خطیب نماز جمعه خورموج با قدردانی از تلاش شهردار خورموج در بهبود وضعیت عمران شهری و تغییر مبلمان شهری گفت:چهر شهر خورموج با اجرای طرح‌های عمران شهری روز به روز بهبود می‌یابد که نتیجه تلاش شهردار و مجریان طرح‌های عمران شهری درخورموج است.

امام جمعه خورموج با بیان اینکه تحریم‌ها و ترفندهای دشمنان در پیشرفت و افزایش اقتدار ایران اسلامی اثرگذار نیست بیان کرد: ماهواره فجر در حالی توسط دانشمندان ایرانی به فضا پرتاب می‌شود که دشمن تحریم‌های خود را در ابعاد گوناگون علیه نظام اسلامی ایران اعمال کرده‌اند که این نشان از بی اثر بودن تحریم‌ها در حوزه علم و فنآوری است.

مصلح با اشاره به اینکه راهپیمایی یوم‌الهب 22 بهمن امسال باشکوهتر از سال‌‌های قبل برگزار می‌شود تاکید کرد: راهپیمایی 22 بهمن در جای جای ایران اسلامی به سبب علاقه مردم به امنیت، استقلال، میهن و ولایت هر سال پرشکوه‌تر و گسترده‌تر از سال‌های پیش برگزار می‌شود.

خطیب نماز جمعه خورموج با اشاره به اینکه شهرستان دشتی عالم‌پرور با مردمی متدین است افزود: ما با شادی و برپایی جنگ شادی مخالف نیستیم ولی اجرای موسیقی لهو ولعب با فضای تدینی دشتی هم‌خوانی ندارد که لازم است صدور مجوز موسیقی در شهرستان دشتی مطابق با فتوای مراجع تقلید باشد.

وی تاکید کرد: جنگ شادی همراه با موسیقی لهو ولعبی که مراجع تقلید آنرا حرام کرده‌اند در شهرستان مذهبی دشتی اجرا نشود.

 

حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد: لازم است مسئولان  وزارت ارشاد در صدور این مجوزها تجدید نظر کنند.

حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های نمازجمعه عسلویه با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حفظ جمهوری اسلامی و تقویت نظام بستگی به حمایت مردم در صحنه‌های مختلف است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها حضور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن است.

وی با گرامیداشت 19 بهمن سالروز بیعت کارکنان نیروی هوایی با امام راحل تصریح کرد: کارکنان نیروی هوایی در 19 بهمن 57 با امام راحل بیعت کردند و در 21 بهمن حکومت نظامی بختیار با فرمان امام (ره) شکسته شد و فردای آن روز رژیم سلطنتی طاغوت به زباله‌دان تاریخ پیوست.

هاشمی‌نژاد به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم اشاره کرد افزود: دشمن‌شناسی و آمریکا به عنوان بزرگترین دشمن اسلام و ملت ایران از محورهای مهم  بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم است که لازم است که به این بیانات توجه شود.

امام جمعه عسلویه با اشاره به نگرانی مردم متدین و مراجع تقلید از فرهنگ جامعه خاطرنشان کرد: مجوزهای وزارت ارشاد اسلامی درحوزه موسیقی سبب نگرانی مردم و مراجع عظام تقلید شده که لازم است مسئولان  وزارت ارشاد در صدور این مجوزها تجدید نظر کنند.

هاشمی‌نژاد افزود: آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی از موضوعات فرهنگی جامعه و صدور مجوزهای موسیقی ابراز نگرانی کردند که لازم است مسئولان وزارت ارشاد در این موضوعات توجه جدی داشته باشند.

 

حجت الاسلام حسینی: نباید بدحجابی را به نظام اسلامی نسبت داد.

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر گفت: انقلاب اسلامی در طول 36 سال خدمات ارزشمندی داشته و نباید ذهن مردم را نسبت به دستاوردهای انقلاب مسموم کرد.

وی افزود: آزادی اندازه ای دارد و زیرسوال بردن دستاوردهای انقلاب کار انسان منصف نیست.

وی تصریح کرد: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سه خواسته ملت در انقلاب بود و امروز نیز مسوولان نظام اسلامی وفادار به نظام اسلامی هستند و غرب نیز کوچک ترین دخالتی در کشور ندارد.

امام جمعه دیراظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها تهاجم فرهنگی دشمن را از طریق شبکه های ماهواره ایی و فضای مجازی هشدار داده اما نباید بدحجابی را به نظام اسلامی نسبت داد.

حسینی مردم را به حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن فراخواند وگفت: مردم در روز 22 بهمن با گامی استوار، دفاع از ولایت، بیعت با آرمان شهدا، امام راحل و برای نابودی دشمنان اسلام در راهپیمایی حضوری گسترده داشته باشند.

 

حجت الاسلام رکنی حسینی: هر مسوولی که در خدمت به مردم و شهر خود کوتاهی و سنگ اندازی کند خیانت به نظام، رهبری و انقلاب کرده است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه گفت: شورای اسلامی شهر و شهردار گناوه از اختلاقات بپرهیزند و در فکر شهر و خدمت به مردم باشند.

افزود: مسوولان نظام با افتخار به مسوولیت خود با تمام توان به مردم خدمت رسانی کنند.

وی اظهارکرد: هر مسوولی که در خدمت به مردم و شهر خود کوتاهی و سنگ اندازی کند خیانت به نظام، رهبری و انقلاب کرده است.

امام جمعه گناوه گفت: باوجود مشکلات زیاد و تلاش دولت در حل آنها بعضی مواقع حرکاتی در این شهر مشاهده می شود که در شان مردم نیست.

وی بیان کرد: باوجود اینکه بارها خود و فرماندار با اعضای شورا و شهردار نشست های مختلفی برای ایجاد تفاهم و حل اختلافات برگزار شده اما نتیجه ای نداشته و همچنان بحث استیضاح شهردار ادامه دارد.

وی افزود: شورا و شهرداری به جای اینکه با اعصاب مردم بازی کنند باید به فکر وضعیت شهر و ساماندهی بازار در آستانه نوروز باشند و از برپایی نشست های استیضاح پرهیز کنند.

وی انقلاب اسلامی را حادثه و معجزه بزرگ قرت بیستم دانست و افزود: درخت تنومند انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل برپایه تفکر دینی بنیان نهاده شد و برخلاف نظر کسانی که قصد ناکارآمدی نظام را دارند این تفکر نه تنها در کشور بلکه در کل جهان فراگیر شده است.

وی افزود: بزرگ نمایی برخی کاستی ها، سیاه نمایی و ایجاد تفرقه از راههای دشمن است که برای مقابله با آنها پاسداری از ارزش ها، بصیرت افزایی، شناسایی آسیب ها و تهدیدها باید مورد توجه جدی اقشار جامعه قرار گیرد.

امام جمعه گناوه بر حضور پرشور وگسترده مردم این شهرستان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تاکید کرد و گفت: مردم غیور و ولایتمدار ایران اسلامی باحضور حماسی خود در بزرگترین عید انقلاب یک بار دیگر دل رهبر را شاد و دشمنان را مایوس خواهند کرد.

ارسال نظر