کد خبر : 8767

مهمترین پیگیری ها و دیدارهای نماینده بوشهر در هفته ای که گذشت+ تصاویر

مهمترین پیگیری ها و دیدارهای نماینده بوشهر در هفته ای که گذشت+ تصاویر

بوشهر24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در هفته ای که گذشته به منظور پیگیری مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه با چند تن از معاونان وزاری دولت مدیران به گفتگو نشست.

بوشهر24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در هفته ای که گذشته به منظور پیگیری مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه با چند تن از معاونان وزاری دولت مدیران به گفتگو نشست.

 

 

به گزارش بوشهر24، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در هفته ای که گذشته به منظور پیگیری مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه با چند تن از معاونان وزاری دولت مدیران به گفتگو نشست.

 

جلسه مشترک با معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نیرو و مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

 

عبدالکریم جمیری در جلسه مشترک با مهندس جوادی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و مهندس جانباز معاون وزیر نیرو و مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه مردم خارگ به تعداد روزهای جنگ مورد حمله قرار گرفتند، گفت: متاسفانه شاهدیم آنچنان که باید و شاید حق مردم این جزیره پرداخت نشده است و این مردم همچنان در محرومیت بسر می برند.

 

 

تاکید نماینده بوشهر بر تعیین تکلیف آبفا جزیره خارگ

 

جمیری خواستار تعیین تکلیف وضعیت آبفای خارگ شد، و بیان داشت: تا کنون وضعیت آبفای این جزیره را شهرداری اداره کرده است اما با مشکلاتی که وجود دارد در حال حاضر این شهرداری توانایی ادامه کار را ندارد و این وضعیت باعث نابسامانی در آبفای خارگ شده است و باید برای این موضوع تعیین تکلیف شود.

 

ایجاد کارگروه مشترک دو وزارتخانه نفت و نیرو برای حل مشکلات آبفا خارگ

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی همچنین در این نشست موضوعات و مشکلات آب، گاز، بهداشت و درمان و سند مالکیت اراضی در این جزیره از دیگر مشکلات مردم خارگ عنوان کرد.

 

پس از بیانات جمیری و تاکید وی بر حل این مشکلات در جزیره خارگ تصمیم گرفته شد کارگروهی با حضور نمایندگان وزارتخانه های نفت و نیرو و نماینده سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود و درخصوص آبفای خارگ تصمیم گیری شود.

 

نشست با مجری طرح کمک به عمران مناطق نفتخیز جنوب و معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران

 

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی همچنین در نشست با امیریان مجری طرح کمک به عمران مناطق نفتخیز جنوب و مهندس جوادی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به قول های داده شده از سوی وزارت نفت در خصوص ساخت یک مدرسه در روستای سربست، ابراز داشت: با توجه به وجود خط لوله نفت در کنار این مدرسه و قول احداث مدرسه جدید از سوی وزارت نفت و عدم اقدام در این خصوص، هرچه سریعتر به این وعده عمل گردد.

 

وی همچنین به مشکلات جاده های گوره- گچساران، گناوه و دیلم اشاره کرد و گفت: این جاده ها به دلیل تک بانده بوده و کم عرض بودن جاده و نداشتن شانه مناسب همیشه حوادث ناگواری را به خود دیده و هنوز خطرات زیادی مردم را در این مسیر تهدید می کند.

 

جمیری همچنین با اشاره به مشکلات میدان ورودی شهر گناوه به دلیل عبور خط لوله نفت، اظهار داشت: میدان ورودی شهر گناوه به دلیل مشکلاتی که وجود دارد باید به جایی دیگر منتقل شود.

 

قول اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار جهت راه اندازی پروژه رفاهی خدماتی برای خارگ

 

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به مشکلات موجود در خارگ و عدم وجود امکانات مناسب رفاهی، خواستار اختصاص اعتبار مناسب در این خصوص شد.

 

جوادی و امیریان نیز با ابراز امیدواری جهت حل مشکلات مطرح شده در این جلسه تا آینده نزدیک، قول اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار جهت راه اندازی پروژه جدید رفاهی و خدماتی را برای خارگ دادند.

 

نشست با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست با سردار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء به بررسی پروژه های متوقف شده و نیمه تمام بوشهر، گناوه و دیلم پرداخت.

 

 

بررسی موضوع محرومیت زدایی در شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه

 

جمیری موضوع محرومیت زدایی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان های بوشهر گناوه و دیلم در زمینه های خدماتی، رفاهی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی را از جمله موضوعاتی مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در خانه ملت افزود: در این دیدار مقرر شد که به حول قوه الهی، قرارگاه خاتم الانبیاء پروژه هایی را که در دست اجرا دارد به ثمر برساند و با هماهنگی لازم یک سری پروژه های جدید هم تعریف شود تا در جهت رفع محرومیت روستایی و شهری اقدامات مفید و موثری انجام گیرد.

 

دو بانده شدن راه اهرم- برازجان- گناوه- دیلم

 

جمیری بررسی موضوع دو بانده شدن راه اهرم- برازجان- گناوه- دیلم بویژه قطعه اصلی آن یعنی بین گناوه و دیلم را از مهمترین موضوع مورد بحث در این جلسه دانست، و گفت: این جاده به دلیل کم عرض بودن و و تک بانده بودن آن، خطرات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده و متاسفانه حادثه خیز شده است.

 

پیگیری تکمیل احداث دانشکده دندانپزشکی

 

وی همچنین بررسی موضوع تکمیل پروژه احداث دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را از دیگر پروژه های مهم شهرستان بوشهر دانست و گفت: در این جلسه به اهمیت این مساله تاکید شد.

 

دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور کشور

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در دیدار خود با دکتر سرلک رئیس دانشگاه پیام نور کشور خواستار توسعه فضای آموزشی دانشگاه پیام نور به جهت کمبود های این دانشگاه به لحاظ فضای آموزشی شد، و بیان داشت: در این دیدار مقرر شد تلاش مضاعفی جهت تملک زمین پیش بینی شده برای این دانشگاه انجام شود و با هماهنگی مسئولین محلی و استانی و نهایتا با تخصیص اعتبار لازم برای ساخت این دانشگاه اقدامات لازم به عمل آید.

 

لزوم توسعه رشته های تحصیلی در دانشگاه های پیام نور استان

 

وی با اشاره به لزوم توسعه رشته های تحصیلی در این دانشگاه، تلاش برای ایجاد شرایط مناسب جهت توسعه رشته های مختلف در مقاطع مختلف بویژه در سطح کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور در استان را از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست عنوان کرد.

 

جذب نیروهای صاحب صلاحیت علمی به عنوان هیئت علمی در دانشگاه

 

جمیری خواستار توجه بیشتر به نیروهای صاحب صلاحیت بومی شد، و اظهار داشت: جذب نیروهای صاحب صلاحیت علمی به عنوان هیئت علمی در دانشگاه و در واقع اولویت قائل شدن برای نیروهای بومی در جذب هیئت علمی از امور مهم می باشد که در این دیدار بر این موضوع تاکید کردم.

 

وی در این خصوص ادامه داد: قرار شد این امر توسط دانشگاه دنبال، و ما هم تا حد توان کمک و یگیری نماییم.

 

دیدار با دبیر هیات دولت

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به جهت پیگیری ارتقاء شهر چغادک به بخش با دکتر حاجی میرزایی دبیر هیات دولت دیدار کرد.

 

جمیری در این نشست گفت: شهر چغادک با توجه با کار کارشناسی که از سوی وزرات کشور انجام گرفته، شایستگی لازم را جهت بخش شدن دارد و این موضوع در دو نوبت به وزارت کشور اعلام شده است اما متاسفانه با توجه به اینکه پیگیری های متعددی در این باره طی یک سال اخیر، اما این کار از سوی دولت انجام نگرفته است.

 

 

چغادک در اولویت ارتقاء به بخش قرار گرفت

 

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دو بار این نظر به وزارت کشور اعلام شده است اما در یکسال اخیر این امر توسط دولت بدلیل اصلاح لایحه تقسیمات کشوری معطل مانده است، به خبرنگار بوشهر24 گفت: با پیگیری هایی که انجام دادیم دولت تصمیم گرفته مواردی را که شایستگی لازم را جهت ارتقاء به بخش دارند را در دستور کار خود قرار دهد.

 

وی در پایان گفت: در این نشست مقرر شد شهر چغادک به دلیل شایستگی هایی که دارد، در اولویت ارتقا به بخش قرار گیرد.

 

ارسال نظر